Evoluční teorie a věřící
Nejvíce biologů v euro-americkém prostoru tvoří ateisté a agnostici. Ti, nemají z Darwinem celkem žádný problém, naopak někdy se snaží z něj udělat trochu své náboženství a tahají ho tam, kam nepatří. Naštěstí už si toho je většina vědců vědoma a snaží se Dawkinsovým evolučním "evangeliím" sobeckého genu vyhnout.
Nejmenší problém v evolucí mají katolíci a neortodoxní židé. Ti považují knihu Genesis za víceméně symboliku stvoření, duši považují za stvořenou (to do biologie nepatří) a tělo je produktem evoluce. Katolíkům to navíc prý potvrdil i papež v roce 1950 a židům několik synod. v 80.letech minulého století. Dodnes jsem nepochopil, že to nevadí ani moc hinduistům-vědcům. Sami říkají, že je to v pořádku, tak jim nezbývá při pohledu na jejich život v "přemnožení" než věřit.
Větší problém mají budhisté a taoisté, kterým nevadí ani tak evoluce samotná, ale existence přirozeného výběru a boje o přežití. Pro ně je Darwinova teorie jen projekcí tehdější viktoriánské Anglie a kapitalismu, zatímco příroda je věc daleko komplexnější. Daleko raději by viděli zavržený lamarckismus (učí se prakticky i u nás v základních školách : ruka se prací zdokonalovala po generace až se stala zručnější atp.), předchůdce Darwina. Specifickou skupinu tvoří protestanté, resp. některé denominace, které pocházejí z USA a kteří popírají evoluci zcela a přiklánějí se ke kreacionismu v různých podobách. Nutno dodat, že i mezi nimi je spousta vědců, která ač v dané církvi, činná, sama s evolucí nemá problém. Do této skupiny spadá i část ortodoxních židů, které přes odpor některých rabínů, je v oboru činná a to poměrně úspěšně.
Největší nenávistí k evoluci mají muslimové. Snad skoro každý arabský "vědec" žijící v muslimském světě je vám schopen říkat, že člověk vznikl z Adama a Evy nějakým zvláštním způsobem a veškeré pochybnosti odhodí na nezpochybnitelný Korán, který je prý přímým posestvím od Alláhova tůrnu skrze archanděla Gabriela zaslaný Muhamadovi. Co je proti tomu nějaký paleontologický nález kdesi mezi primátem a člověkem v Oduvajské rokli? Darwina pak označí za špinavého žida, kterým se není třeba zabývat.
Někdy je až k pousmání, kolik usilí jsou schopni islámští "vědci" vydat na kádrování spolehlivosti členů tradovacích řetězců výroků o skutcích Prorokových. Turecká vláda na základě soudního rozhodnutí například cenzuruje stránky oxfordského profesoru biologie Dawinkse, protože evoluce je "neturecká" (roz. protislámská), což je v Turecku trestným činnem. K pousmání by to bylo, kdyby muslimští vědci, co evoluci pochopili a chtějí dál dělat v oboru, nebyli nuceni emigrovat z Pakistánu, Suadské Arábie, Iránu, Turecka, Egypta např. do UK, protože jim hrozí smrt ze strany spoluobčanů, kterí to považují za herezi.
Marek Knapp
Lobista Rittig se včera setkal s Rampulou
Lobista Rittig známý z kauz DP se včer a setkal s Rampulou, a to v restauraci v Burzovním paláci. Rittig je jednou z klíčových postav zákulisí pražského byznysu a pojí jej úzké přátelství se současným ministrem zemědělství Petrem Bendlem z ODS. Díky tomu Rittig získal přezdívku "Bendlův Dalík".
Marek Knapp
Česká Raiffeisenbank nesmí úvěrovat, nemá peníze
Teda na rovinu - ona nějaké peníze ještě má, ale podle kritérií Basel III nemá dostatečně krytá aktiva zajištěním (např. zástavy nemovitostí, pohledávek v rozumné hodnotě) a kapitál nemá, tedy mohla by mít, ale když matka vypsala kapitál, klesly akcie o 40%, takže nemá kapitál už ani matka.
Marek Knapp
od 1.ledna platí služební zákon
Při skončení služebního poměru ve službě na dobu neurčitou z důvodu podle odstavce 1 písm. c) a g) bodů 1 a 3 má státní zaměstnanec nárok na výplatu odbytného od služebního úřadu. Výše odbytného je odstupňována podle doby služby, kterou státní zaměstnanec vykonal. Při nepřetržité době služby a) nepřesahující 3 roky přísluší odbytné ve výši trojnásobku měsíčního platu, b) nepřesahující 6 let, ale přesahující 3 roky, přísluší odbytné ve výši šestinásobku měsíčního platu, c) nepřesahující 9 let, ale přesahující 6 let, přísluší odbytné ve výši devítinásobku měsíčního platu, d) přesahující 9 let přísluší odbytné ve výši dvanáctinásobku měsíčního platu bez komentáře.
Marek Knapp
Proč Bůh nemá titul CSc.
► Má jenom jednu známou publikaci. ► Ta je v hebrejštině. ► Nejsou v ní odkazy na další prameny. ► Nebyla publikována ve známém vědeckém časopise. ► Mnozí pochybují o tom, že ji napsal osobně.
Marek Knapp
Oficiální upozornění na d**ily z kolejí Sázava
V posledních týdnech ( tzn. po nástupu nových ubytovaných ) se na koleji Sázava množí příznaky vandalismu na vybavení a zařízení koleje ( vypáčené automaty, prokopané dveře, vytrhané kytky v hale, utrhaná svítidla na chodbách apod. ). Dle zkušenosti tyto škody způsobuje zpravidla jednotlivec nebo malá skupina debilů. Zatím se nám nepodařilo tyto jednotlivce identifikovat a chtěl bych Vás touto formou požádat o spolupráci . Domnívám se, že se v tomto případě jedná o náš společný zájem a přivítáme jakoukoliv informaci nebo upozornění.
| Další články autora |
Na dva kusy rozříznutá legendární Radlická lávka leží v poli. V muzeu bude nejdříve v roce 2028
Byla jednou z posledních staveb svého druhu v Česku. Nýtovaná stavba, která se pnula nad...
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Netradiční dobrodružná hřiště dobývají Prahu. Najdete je na Vypichu, Solidaritě i Žižkově
Po úspěšných pilotních projektech Na Kocínce a Pod Juliskou se koncept adventure playground poprvé...
StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě
Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...
Dvorecký most otevře za týden. Zatím je tu staveniště se schovaným „vodníkem“
Už příští týden se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobus. Most, který propojí...
Kozmické louky osídlili vzácní břehouši i vydra, místní stádo má pět nových telat
Unikátní kozmické ptačí louky zažívají vrchol jarního tahu, během kterého odborníci v lokalitě...
Požár stodoly v Hradci nad Moravicí způsobil škodu dva miliony korun
Škodu dva miliony korun způsobil o víkendu rozsáhlý požár stodoly v Hradci nad Moravicí na Opavsku....
Do obnovy Holešovické tržnice a Výstaviště šlo už 7 miliard. Vyplatí se to, roste i návštěvnost
Areály Výstaviště Praha a Holešovická tržnice, které spravuje městská společnost Výstaviště Praha,...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 29
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3922x



















