Konečně to vědci z Halle objevili: Muži zamořují prostředí

Tedy myslela jsem si to už dávno. Globální oteplování, klimatické změny a ozonové díry způsobují chlapi, tím, že se cpou hlavně masem a uzeninami.

Ilustrační foto

Po ránu bývám rozespalá a jen tak mne něco neprobere. Včera jsem se však probudila velice rychle:

titulek článku "Muži zamořují prostředí" v novinách Metro, které mi každé ráno do ruky strčí jeden hodný pán na stanici metra, mne nadchl. Sliboval odhalení toho, co jsem již dávno říkala. Rychle hltám celý článek pod fotografií krásné slečny s pohárem zeleninové šťávy: "Ženské stravovací zvyky jsou zdravější než mužské, ale především také méně zatěžují životní prostředí. K tomuto závěru dospěla studie vědců z univerzity v německém Halle. Podle nich větší podíl stravy bohatší na zeleninu vede k nižším emisím skleníkových plynů. (Zdrojem této zprávy je Profimedia.cz.)

Za poslední čtyřicet let přibylo na zeměkouli kolem 1,5 miliardy mužskejch. Nejradši se cpou masem a výrobky z něj. Naopak ženy konzumují mnohem více ovoce a zeleniny. A skladba potravy má velký vliv na to, co obě pohlaví následně vypouštějí. Vědci v na univerzitě v německém městě Halle to změřili a zveřejnili.

Pozoruji v metru všechny muže kolem sebe - taky nevypadají po ránu moc dobře - a přemýšlím, kolik asi skleníkových plynů za den vypustí a co asi papali k večeři.

Přemýšlím, jak asi vědci v Halle prováděli své pokusy, které byly součástí této studie. Jak velký vzorek mužů a žen byl do studie zahrnut, čím je krmili a jak měřili výchozí skleníkové plyny. Musela to být zajímavá práce. Kým byla si placená? Představuji si sloupečky čísel, grafy a neúprosný závěr: stravování u mužů bude potřeba regulovat.

Vydáme emisní povolenky k vypouštění skleníkových plynů lidmi, a kdo překročí povolenou mez, bude tvrdě platit za povolenku, kterou odkoupí od občana, který díky býložravecké stravě vypouští daleko méně nebezpečných plynů, než milovník vepřového. Případně bude tento občan zaslán k nutričnímu poradci, aby mu doporučil nějakou dietu.

Předpokládá to samozřejmě, že každý občan vyfasuje měřák a bude poctivě zapisovat. Budeme možná podávat přiznání k dani z flatulence.

V každém případě bych navrhla, aby vědci ze SRN na univerzitě v Halle pokračovali ve své práci a zabývali se například tím, jestli taky "prdí hadi", případně jestli "hovno skutečně nehoří".

Článek v metru lze nalézt na http://issuu.com/metro.pdf/docs/metro_0404_12/9

(Článek se v němčině nazývá "Fraeun schuetzen die Umwelt mehr", v angličtině byl autorem Tonim Meirem publikován jako " Gender as a factor in an environmental assessment of the consumption of animal and plant-based foods in Germany" v časopise International Jurnal of Life Cycle Assessment" v únoru 2012.)

Autor: Eva Klokočníková | čtvrtek 5.4.2012 7:36 | karma článku: 18,93 | přečteno: 1282x
  • Další články autora

Eva Klokočníková

Tancuj, Mariane

6.2.2024 v 15:30 | Karma: 11,56

Eva Klokočníková

Zpověď páně ministra

11.1.2024 v 10:15 | Karma: 17,42