Diskuse

Země ve slevě

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Česká obilná sila mají být napěchovaná ukrajinskou pšenicí - bratru za 150 Kč/q. Na ceně mouky a ani pečiva se to nijak neprojevilo. Zatímco naše pole jsou jen kotviště kořenů a bez umělých hnojiv a pesticidů by to nešlo, tak Ukrajina má po Kanadě nejlepší podmínky pro pěstování obilí a není důvod vyhazovat peníze za postřiky či enpéká.

0 1
možnosti
Foto

Dovoz obilí do ČR tvoří 0,1 % v porovnání s naší produkcí. Pochybuji, že uvedené množství napěchuje obilná sila, Opět krásně žvaníte. Jinak obilí náš stát vyváží.

1 0
možnosti
AK

To myslíte vážně? Na co a proč byste se chtěla těch vládnoucích neumětelů ptát?

Jestli by laskavě neuvažovali o změně sazby DPH na potraviny jako v Polsku? Naše vláda doporučila nakupovat v akcích a nebo jezdit nakupovat do zahraničí. To aby trh měl lepší informace?

Nejsou některé léky a nejsou levné. Co na to naši pašáci? Část léků nám odepřeli vůbec a zbývající přenesou do vyšší sazby DPH.

Ale začalo to už u šílených cen energií. Ty naše vláda nechá domácnosti a firmy platit z části přímo a zbytek prostřednictvím rozpočtu z daní. Že to takhle idiotsky naši západní sousedé nedělají a že to zvýší deficit rozpočtu nevadí. Vždyť to lidé stejně zaplatí i s úroky...

To jsme si tedy s touhle vládou pomohli.

1 1
možnosti
Foto

J13a59n 52Š27i84k

16. 6. 2023 6:21

Autorka to myslí vážně. Pravděpodobně proto, že na rozdíl od vás, který věří obecným žvástům, je odborníkem...

0 2
možnosti
  • Počet článků 104
  • Celková karma 26,26
  • Průměrná čtenost 1385x
Profesorka ekonomie a vysokoškolská pedagožka dříve na Vysoké škole ekonomické v Praze, nyní na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. V letech 2014 až 2018 členka Zastupitelstva hlavního města Prahy a radní pro finance a rozpočet. Autorka mnoha vědeckých publikací, mezi které patří monografie, sborníky a odborné články v domácích i zahraničních časopisech.

Seznam rubrik