Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

VM

Ja som dal svojho dlžníka exekútorovi a nič nevymohol. Konkurzná podstata nula. A náklady na exekúciu vyžadoval odo mňa. Vraj taký je zákon.😃

0 0
možnosti
IH

To je sice pravda, ale v exekuci se člověk neocitne jen tak a exekutoři neskáčou na nevinné lidi ze stromu. Lidé si to dělají sami, sérií špatných rozhodnutí a ignorováním pravidel. O insolvenci ani nemluvím, to je ta největší zlodějina. Dokázala bych to asi pochopit tak v jednotkách případů za určitých, výjimečných okolností, ale ne tak jak to funguje - čili, jako na běžícím pásu je schválena prakticky komukoli, lidé si naberou úvěry, které nesplácí, díky získaným penězům si nakoupí zážitky, věci a zboží, no a pak za hlasitého potlesku a požehnání státu,vrátí sotva 30%... Největší blbec je u toho pak řádný občan, který si pořizuje jen to, na co má a řádně plní veškeré své závazky...

4 1
možnosti
Foto

Jakmile je schvalene insolvencni rizeni, nikdo dalsi se uz do nej nemuze prihlasit a jakykoliv papir od kohokoliv pozadujici cokoliv se ma predat spravci insolvence.

0 0
možnosti
KS

Když mi někdo bude dlužit peníze, tak je mi úplně jedno, jak se k nim exekutor dostane. Hlavně, že budu mít zaplaceno.

2 2
možnosti
PN

Vite, co to jsou "bagatelni pohledavky"? Tam je naprosto dominantni castka placeni exekutorovy, protoze se jedna o stovkove polozky a exekutor chce 10 - 20 000.

1 1
možnosti
Foto

Závěr je ale jednoduchý a všeobecně platný. Dát si pozor na vlastní finance, platit své závazky včas a exekutorům se vyhnout. A pokud se exekutor chová tvrdě, ale v mezích zákona, jen dobře, jinak by si dlužníci z věřitelů už dělali jen legraci.

4 3
možnosti
JK

To leckdy není moc platné. Viz exekuce na člověka, co mu někdo ukradl občanku a nadělal dluhy. Nebo na toho, který ani o pohledávce vědět nemohl. A vrchol je to, když Vám exekutor oblepí celý byt jen proto, že se jmenujete stejně, jako dlužník, i když bydlíte v jiném bytě.

5 0
možnosti
PN

Mne by zajimalo, jak se stavite k. txv. bagatelnim pohledavkam? Ja jsem dluzil stovku Kooeprative, o dluhu jsem nevedel, protoze agent Kooperativy se mi to neobezoval sdelit. Byl tam ukor 269 Kc a exekutor si rekl o 20 000 Kc zalohu. To jsem rozporoval, soudkyne mu to ulozila predelat, snizil to asi na 13 000 a poslal mi to v pulce cervence s tim, ze mam do sedmi dnu reagovat. Nakonec me to stalo asi 8 000 a puvodni sluh byl 100 Kc. Takze se zadnou platbu veriteli nejedna, ale o snadny vydelek exekutora. Ta to, ze se me snazil okrast o dalsich 12 000, coz se mu nepovedlo, mel jedny postih, ze teh 12 000 nedostal. Jic jineho. Kdybych si vzal pravnika, tak jsem z toho mizery mohl vyrazit nejake penize, ale resil jsem to sam a muj cas je bezcenny. Takze nic.

8 2
možnosti
JK

J96i81ř58í 88K70v31ě61š

19. 8. 2024 21:31

A teď tu o Karkulce.

Exekutor po povinném žádnou zálohu nevyžaduje, vyčíslí mu pouze svoje náklady, které jsou dané vyhláškou a rozhodně nečiní 20 000 korun.

4 2
možnosti
JK

J17a55n 70K19a66z56d98a

19. 8. 2024 15:00

Mě by ale hlavně zajímalo, jaký je správný postup pro dlužníka v insolvenci, když to na něj takto exekutor vybalí? Nezaplatit? Zaplatit a tím riskovat trestní stíhání a zrušení insolvence? Co by znamenalo zrušení insolvence - rozjetí všech ostatních exekucí?

0 0
možnosti

Přiznám se, že tentokrát v tom mám trochu zmatek. V jednom odstavci píšete, že

"exekutoři začali (pro bezvýslednost) ukončovat exekuce vůči povinným, kteří procházejí insolvenčním řízením"

a v dalším že

"první je hák jako hrom, který zde je bez ohledu na to, jestli je dlužník v insolvenci nebo ne. Exekuce je zastavena pro bezvýslednost."

Tak týká se to všech dlužníků, nebo jen těch v insolvenčním řízení?

A po kom vlastně exekutor vymáhá tu svoji pohledávku? Po věřiteli, nebo po dlužníkovi (nebo po obou?):

"Zároveň vůči dlužníkovi vytvoří novou, tentokrát vlastní pohledávku (vysvětlím vzápětí), kterou začne vymáhat."

"Jenže zároveň je věřitel (i když je v insolvenci) vyzván, aby uhradil tyto náklady do tří dnů."

0 0
možnosti
Foto

Pochopil jsem tak, že náklady na exekuci jsou v pořádku. Problém je ten, že by postup měl být takový, že by se měl exekutor připojit se svou pohledávkou k insolvenci. Tam však nedostane celou dlužnou částku, pouze procenta z konečně splacené částky. Tedy např. 30%, jako všichni ostatní věřitele.

Exekutor však využije díru v zákoně a chce všechny své peníze splatit do tří dnů. Dovedu si představit, kolik lidí se vyleká a peníze někde sežene. Tímto exekutoři obcházejí insolvenční řízení.

2 1
možnosti
Foto

J37i26r80i 51C40i73z

19. 8. 2024 8:54

Je to jen dalsi priklad toho, ze misto prevzeti osvedcenych zakonu ze zapadni civilizace (Rakousko ap.) se vymysli zakony zcela v zajmu urcite lobby. Iluze o "zapadni demokracii" v CR v praxi a samozrejme se nic nezmeni. Kdyz tak k jeste horsimu. Je to jen konstatovani zadny pesimismus.

5 2
možnosti
  • Počet článků 126
  • Celková karma 30,60
  • Průměrná čtenost 1440x
Profesorka ekonomie a vysokoškolská pedagožka dříve na Vysoké škole ekonomické v Praze, nyní na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. V letech 2014 až 2018 členka Zastupitelstva hlavního města Prahy a radní pro finance a rozpočet. Napsala jsem sama nebo s kolegy docela dost knih, třeba Manažerské finance, Podniková ekonomika, Úvod do podnikového hospodářství, Cirkulární ekonomika I až III, Podnik v časech krize a další. A samozřejmě publikovala mnoho článků v domácích i zahraničních časopisech o finančním řízení podniků, sanacích, insolvencích, rozhodovacích procesech a o makroekonomickém vývoji.

Seznam rubrik