Občanský průkaz pro šestileté?

Poslouchám včera v TV, že se připravuje zákon o tom, že by šestileté děti měly mít občanský průkaz, kde bude zdůrazněno, že jsou občany ČR. Tak hurá, alespoň budeme vědět, že tu nelítají šestiletí imigranti načerno. 

Když už si někdo vymyslel takový nesmysl, protože občanku dítě u sebe mít nemusí, mohli by rovnou napsat do dětské občanky, že trpí dítě ADHD, autismem a Aspergerovým syndromem, aby se policajti nedivili, když je dítě začne kopat a nehorázně jim vynadá. Aby se jednalo o větší blbost, tak by mohlo být v u šestiletého dítěte napsáno, jaké náboženského vyznání je. Když už, tak už.

V šesti letech už se děti učí číst a mnohé čtou už od pěti let. Předpokládám, že šestileté dítě nebude lítat na hřišti s občankou, kde nebudou uvedeni jeho rodiče? Naopak, oni tam uvedeni budou. A další problém nastává, když dítě neví, kdo je jeho otec nebo i matka. V občance si to přečte a nastává další trauma, které si stejně nosí v sobě, ale nepamatuje si na něho, zato si ho pamatuje podvědomí, kam bylo vepsáno. Tak to bude pro děti fakt hodně složité, když si budou moci přečíst, z koho pocházejí, ale neznají ho. Takových dětí je, bohužel, dost.

Tyto vážné otázky prostě vyřeší Ministerstvo vnitra, které zřejmě přebere i úlohu rodiny. Jinak si tento divný nápad nedovedu představit. Jistě, že má právo každé dítě na to, aby znalo svoje rodiče, ale podle občanky je bude hledat samo? To je prostě šílenost.

"Hranici šesti let zvolilo vnitro mj. proto, že dítě zahajuje školní docházku. Už méně je známo, že je to i hranice pro možnost popření otcovství. „Domníváme se, že v tomto věku by už dítě mělo mít jasno, kdo jsou jeho rodiče, a ne aby se to zjišťovalo třeba v osmnácti,“ řekl Mlsna." - viz odkaz.

Samozřejmě, dítě by mělo právo znát svoje rodiče, ale tito by měli rozhodovat o tom, kdy dítěti sdělí pravdu o jeho biologickém původu, o otci, o matce. Mnohdy mají za sebou rozvedené páry hnusnou minulost, nestýkají se, rodiče brání oprávněně, samozřejmě, že i neoprávněně svoje děti ve styku s druhým rodičem. Největší problém tento zákon bude činit adoptovaným dětem, které vyrůstají v lásce a najednou zjistí, že je nějaká maminka odložila. To není moc legrační. A vnitro není rodina. 

Místo toho, abychom měli jeden průkaz, kde by mohl být řidičák, zdravotní pojištění a občanka zároveň, následuje další blbost, nad kterou se vážně pozastavuji a osobně s ní nesouhlasím, i když při cestování by byl a je takový doklad potřebný. Navíc se už dávno používá.

Do toho všeho máme asi už 17 pohlaví, zároveň se v této době jedná se o tom, že by se ženy měly svobodně rozhodnout, zda chtějí mít v příjmení "ová," prostě je to prostor pro genderovou sociální politiku. Vlastně ani nevím, jak tento nesmysl nazvat.

Má to snad jediný klad, že bychom věděli, že tady jsou načerno šestiletí imigranti. Opravdu bychom tuto skutečnost věděli, když nebude muset nosit dítě občanku sebou? A jak bude policie zjišťovat u prvňáka, proč lítá venku, čí je to dítě a jak se jmenují rodiče? Tak to je mi záhadou. 

A na závěr mám v sobě pocit, že takto malým dětem občankou a informacemi, které je zatíží, prostě ukradneme dětství a jeho nejkrásnější vzpomínku - první den, kdy nastupuje do školy. A krást se nemá, to by mělo vnitro vědět. 

Prosím o Vaše názory do diskuze. 

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/povinna-obcanka-uz-od-sesti-let-40301501

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Katerina Kaltsogianni | středa 30.10.2019 9:03 | karma článku: 26,14 | přečteno: 814x