Kolektivní imunita, Aneb nejsme zkušební králíci

Tu nemůžeme mít, ani dostat, ani si ji vybudovat, protože to prostě nejde. Kolektivní imunitu v této zemi má jenom vláda a to dokonce bez očkování. Několik týdnů nás straší, a najednou nás chtějí promořit bez pardonu a informací.

Napadá mě, že vadnoucí květiny v květinářstvích budou mít svoje odběratele, tedy aby se alespoň v nějakém oboru něco dělo. Spojení dvou slov "kolektivní imunita" jsem slyšela poprvé a připadala jsem si, že k tomuto aktu dostaneme červené knížky nebo pionýrský šátek. Prostě mi ta dvě slova zní hloupě, divně, nesedí mi. A tak jsem skočila do googlu a tady dávám odkaz, co je to kolektivní imunita. Posuďte sami, zda jsme na takovou imunitu připraveni:

"Očkování má dvě základní funkce – individuální a kolektivní. Na individuální úrovni chráníme před infekcí sebe. Pokud je očkováním chráněna většina jedinců v populaci, nemohou se infekční agens šířit, takže onemocněním nejsou ohroženy ani osoby, které nemohou být z různých důvodů očkovány (věk, zdravotní stav, chronická onemocnění, imunodeficit). Tento stav označujeme jako kolektivní imunitu." - zdroj http://www.szu.cz/tema/vakciny/kolektivni-imunita

Podle mě na tuto alternativu nejsme ani náhodou připraveni. Ještě více jsem se vyděsila, co bude se starými lidmi, s těmi, co jsou tolik ohroženi, co bude s těmi, co jsou po onkologické nemoci nebo právě chodí na chemoterapie? Co bude s dětmi, které mají závažné choroby, kdy je jasné, že se dožijí sotva dvaceti let? Co bude s těmi, co mají cystickou fibrózu a s těmi, co mají chronickou boreliózu a nemají žádnou imunitu? No a takto bych mohla pokračovat do nekonečna.

Ano, chválila jsem úsilí této vlády, které se mi zdálo, že je v pořádku, až na to, že se mi nelíbí, proč se nešijí roušky tady, proč jsou tak drahé, proč neudělat stopku Číně a nedat práci českým lidem? Ovšem to je velké téma, které se zastírá vším možným a nemožným. I podle toho soudím, že tato současná vláda má imunitu. Roušky jsou všude a nejsou nikde. Takže na řadu přichází další divný nápad - promořit národ po téměř měsíci velmi přísných opatření. Možná, že je promoření národa dobrý krok, ale je příliš rychlý, myslím, že je unáhlený, že by se lidi měli na tento krok připravit, že by se mělo stále dokola říkat, že přísná opatření platí pro ty ohrožené. Nebo ne?

Netuším, vlastně nevím, že bychom byli očkování sérem proti koronaviru, leda že by mi něco uteklo,  což velmi pochybuji, protože toto dění bedlivě sleduji. Opět použiji googl a čtu že:

"Procento promořené populace by se podle Prymulových odhadů mohlo pohybovat mezi 50 a 70 procenty. To, že se populace promořuje, dokládají podle Prymuly data z Itálie, kde je nakažených výrazně více, možná až 10 milionů." - viz zdroj pod článkem.

No jo, také jsme viděli v TV ty nakupené rakve v Itálii a toho se tedy opravdu děsím úplně nejvíc. 

A pak se ještě děsím těch náhlých změn, kdy je o našem zdraví rozhodováno bez nás, bez přípravy, bez skurpulí. Nejsme zkušební králíci, jsme lidé.

 https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/populaci-potrebujeme-promorit-prymula-zmenil-nazor-40319507

 

Autor: Katerina Kaltsogianni | úterý 7.4.2020 18:20 | karma článku: 36,27 | přečteno: 3571x