BSA opět nechutná a nestravitelná !

Tak jsem brouzdal po facebooku a najednou na mě vyskočila tvář, kterou vidíte v perexu. Kliknul jsem a hle - tajemná organizace zvaná BSA se opět ozvala, tentokrát s akcí "Udej svého souseda ". Je opravdu unikátní, jak dokonale se této společnosti pokaždé podaří vzbudit negativní publicitu .

(c) Fidget 2001

Co to je BSA? Na jejich webu je zajímavé podívat se na seznam členů. Důležité ani tak není, kdo je na seznamu, ale spíš kdo tam chybí. Nenajdete zde ani SUN ani Oracle ... Ale stále není jasné kdo representuje tuto organizaci v ČR, i když je očividně velmi aktivní. Lupa se kdysi pokusila odhalit pozadí a jak se zdá situace se dosud příliš nezměnila. Stále zde není právní subjekt zastupující toto sdružení , není nikdo kdo by vystoupil a řekl "Já representuji BSA" a tak se vkrádá pocit, že organizace působí v konspiraci a používá zákulisní politiku pro prosazení svých zájmů. Ale čí jsou to zájmy? Přece musí být způsob jak zjistit, kdo je "za tím" nebo spíš potvrdit podezření že se jedná o prodlouženou ruku Microsoftu. Kupodivu existuje dost jednoduchý způsob a to přes vlastnictví domény bsa.cz. Administrativní kontakt je Zdeněk Weig, jednatel společnosti AGENTURA PRO OCHRANU SOFTWARE. s. r. o., založené v roce 1993. Jedním z majitelů této společnosti je pak JUDr. Miroslav Šipovič, který byl do roku 2003 jednatelem Microsoft s.r.o. Takže je vyděláno, že ?


Je jasné, že autorská práva musí chráněna, ale problém není v otázce ochrany autorských práv, ale rovnoprávnosti postavení obou stran. Stávající působení a vliv organizací jako je BSA ukazují názorně neschopnost (či neochotu?) státu při ochraně práv občanů. Zatímco korporace v organizaci sdružené úspěšně ovlivňují tvorbu zákonů a jejich následné uplatňování, občané mají jen malou šanci prosadit v monopolním prostředí své zájmy. Stát a jeho organizace, které jsou připraveny regulovat cokoliv a kohokoliv (od banánů přes žárovky až po televize ), ale zcela selhávají v prostředí monopolních výrobců a kartelových dohod.

 


Uživatel je nucen nechat si líbit ceny vzniklé kartelovými dohodami, používat produkty s vadami a následně platit  za nové produkty, opravující chyby těch předchozích. Celý antivirový průmysl existuje pouze díky chybnému návrhu řešení operačního systému Microsoft Windows. A je s podivem, že tento chybný design nebyl opraven v nově uváděných versích.  Ale pokud by MS tuto chybu opravil, firmy jako Symantec nebo McAffee byl přišly o důvod existence, že ?


A  my tu jen sedíme a jsme podobní pověstné žábě, které zahřívají vodu, až ji zcela uvaří.

Přitom řešení je docela jednoduché. Linux jako desktopový operační systém dokáže nahradit valnou většinu funkcionality Windows a to i v multimediální oblasti.

Zkuste to !

I když budete mít na začátku oba operační systémy, za pokus to stojí !  V linuxové komunitě najdete spoustu lidí, kteří Vám rádi a ochotně pomůžou.

Když už pro nic jiného, tak pro tu možnost ukázat BSA ... 'doplňte sami ' :-) .

Autor: Václav Kareš | pátek 30.10.2009 16:30 | karma článku: 21,11 | přečteno: 2098x