Koronavirus den 14. - je třeba pozavírat všechny provozy, které jsou zbytné.
Nemohu z toho mít radost, ale je třeba se snažit naprosto umrtvit společenský život, kde to jen jde. Když se zavřely školy, tak jsem s hrůzou zjistil,že stále funguje krajská knihovna Pardubice. Byl jsem se tam podívat na aktuální letáky a komunikoval jsem pracovnicím, který b...c rozhodl, že knihovna stále funguje. Knihovnicím jsem říkal, že když se budou doma dívat na televizi, tak žádná hospodářská škoda nevznikne. Jedna mi řekla, že prý není ekonom, tak tomu nerozumí.
Zjišťoval jsem, zda je otevřené místní malé Divadlo 29, a dozvěděl jsem se, že zmenšilo kapacitu hlediště, aby mohlo pokračovat v provozu. Takový přístup logicky nemohl vést k ničemu jinému, než k totálnímu uzavření provozoven, jejichž provoz není nezbytný pro život občanů a udržitelný chod ekonomiky.
Zažili jsme opakované povodně, teď sucha, pandémii, doufám, že už to nebude horší. Můj známý z univerzity nedávno říkal, že si ještě nedávno myslel, že naše generace nezažije válku. Teď už si to prý nemyslí. Doufám, že tato varianta nenastane.
Nicméně si myslím, že až budeme z nejhoršího, že by se měla vytvořit komise, která by měla zkoumat, jak se stát naprosto nepřipravil.
Až když to začalo, objednávali se respirátory a roušky, plicní ventilace, teď si kladu otázku, pokud by nastala situace, že by to běžné nemocnice kapacitně nezvládaly, zda je stát, armáda, policie a zdravotnický systém schopen vytvořit rychle další mimořádné kapacity.
Vím, že po bitvě je každý generál, nejsem populista, jako někteří politikové jako Okamura, Klausové, aj., kteří vytloukají politický kapitál z uprchlické krize, nebo jezdí „přednášet“ nějakým polonáckům, ale je třeba se poučit. Z povodní jsme se, myslím, moc nepoučili, zažili jsme je opakovaně, na štěstí tehdy nebyly „až tak velký počet obětí“.
Když slyším a vidím, jak zbytečně umírají lidé v Itálii, tak mě jímá hrůza.
Jsem ateista, takže se modlit nebudu, snad se nám podaří vyhnout se nejčernějšímu wscénaři.
Pravý doktor přírodních věd
Karel Vašíček, Pardubice
Karel Vašíček
Bludy Jiřího Rusnoka v Otázkách Václava Moravce.

O kompetencích většiny politiků si nedělám velké iluze, přesněji řečeno žádné iluze. Ale někdy jsem vyloženě šokovaný. Sledoval jsem 27. 10. polední pořad České televize Otázky Václava Moravce o platech politiků.
Karel Vašíček
Šílený střelec a selhání policie

Včera jsme zažili zřejmě nejhorší jednotlivý trestný čin v našich dějinách. Detailů jsme se zatím mnoho nedozvěděli ani od policie ani z médií. Nabízí se několik otázek.
Karel Vašíček
Kdo cestou k moci vraždil a vraždit bude dál.

Slova písničkáře Vladimíra Merty byla aktuální před lety po pádu tzv. komunistického režimu. Dnes bychom slovo vraždit mohli nahradit slovem lhal. Nicméně ve výzkumech veřejného mínění nemalá část populace uvádí, že současní polit
Karel Vašíček
E-mail predsedovi CSSD MIchalu Smardovi

Dekuji za newsletter "priteli" Smardo, Jak jste dopadli ve volbach? Jako sedlaci u Chlumce Ptam se, koho muze zaujmout chudak jako jste Vy, nebo "pritel" Hamacek
Karel Vašíček
Výročí narození matematika Alana Turinga, utajovaného hrdiny 2. světové války,

Výročí narození matematika Alana Turinga, utajovaného hrdiny 2. světové války, pár slov o Antonínu Svobodovi čsl. průkopníku počítačových technologií světového významu A. Turing – otec moderních počítačových technologií.
Další články autora |
„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky
Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze
Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
ANALÝZA: Sto dnů rodea s Trumpem. Američané chtěli revoluci, ne chaos
Premium Donaldu Trumpovi stačilo sto dnů v Bílém domě, aby ukázal, že ční nad svými prezidentskými...
Na STK každý rok? Šikana majitelů starších aut, kritizují v Česku návrh Bruselu
Premium Šílenství. Šikana. Nesmysl, který zaplatí ti nejchudší. Takové reakce znějí z odborné automobilové...
Jak se připravit na blackout? Nezapomeňte přenosné rádio a přepravku pro mazlíčka
Španělsko a Portugalsko v pondělních odpoledních hodinách paralyzoval masivní výpadek elektřiny....
Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze
Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....
- Počet článků 179
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 902x