Hon na špióny.

Ještě nedávno jsem nevěděl, že ve své kapse, nosím svého osobního čínského špióna. Možná by měl ministr vnitra Hamáček pozvat britského agenta 007 na výpomoc, aby nás svým bondovským šarmem ochránil před čínskými vyzvědači.

Pokud mám všemu věřit, co nám naše tajné služby a NÚKIB  předložily, tak jedině  -  Pán Bůh s námi! Je už pozdě, všechno je vyzrazeno, státní tajemství i ty moje tajné milenky. Z té hrozby se nám řadovým občanům dělá nevolno, jenomže jak se zbavit telefonu HUAWEI, když ukousnuté jablko je dvakrát dražší? Teď už si na jinou technologii nemůžu vzít další půjčku, mohl bych se dostat do spárů exekutorů. I ten stát musel v křišťálově čistém výběrovém řízení, vysoutěžit HUAWEI za nejnižší cenu,  a co teď?

Jde o naše blaho.

Snad naše současné blaho nenarušil i pan předseda Senátu Kubera? On v rozhovoru pro ČT řekl, že jde spíše o hrozbu budoucnosti. Dokonce říká, že kolem všeho vznikla hysterie a také si je možno položit otázku, jak k onomu varovnému sdělení o špionáži Číňanů, agenti NÚKIB vlastně dospěli? „Jde o to, že Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, především měl tyto informace dát tomu, pro kterého je to významné, buď Bezpečnostní radě státu, či jiným povolaným, aby reagovali.“ Také by chtěl pan Kubera vidět metodiku i důkazy, jak se k takovému varování dospělo.

Naše blaho – neblaho, našinec nemusí být špión, aby poznal krutou pravdu, že všechny firmy vyrábějící podobné technologie své konkurenty špiclují.  Hlavním důvodem špionáže je omezit jejich obchodní profit. Samozřejmě, kdo by za prachy, při této příležitosti nevyužil informace v temném zákoutí tajných služeb.  Navíc u nás v Česku, většinu ministerstev a dalších úřadů, mají pod kontrolou soukromé IT firmy s „neprůstřelnými“ smlouvami.  A uživatelé „chytrých“ telefonů a komunikačních sítí, které všechny pracují s technologií HUAWEI? Na téhle vlně se my občané jenom vezeme a svou nepozorností, vedle prozrazených milenek či milenců, dovolujeme také dělat velké kšefty zlodějům dat.

Blaho USA.

Kdo chce, vidí, že první hon na čínské špióny vyvolaly Spojené státy zatčením více prezidentky firmy HUAWEI v Kanadě, kdy Donald Trump jednal v Argentině s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Samozřejmě k honu na čarodějnice se přidali i další, podle závislosti na USA. Vždyť v tomto světě kyberšpionáž provádí každý, kdo na to má technické prostředky. Kdo chce, vidí, že vždycky nejde o boj dobra se zlem, ale o životní zájmy zemí, a těch velkých obzvláště. Odposlechy evropských státníků americkou NSA a CIA ukazují, že jednou z nejcennějších komodit, zřejmě cennější než spojenectví a přátelství, jsou informace.

Kdo teď chce tvrdit, že to dělají Číňané a Američané ne?  Kdo chce, alespoň tuší, že Spojeným státům rostou v Číně ohromné dluhy a obchodní deficit. V poslední době tam doslova vyvolalo paniku přistání výzkumného modulu na odvrácené straně Měsíce. Čína se dere na první místo světové ekonomiky a je zřejmé, že firmy v USA se uchází o jednotnou světovou síť G5. Tato fakta Čínského vzestupu nemůžou nechat bez odezvy.  Kdo je při smyslech, už dávno vidí pozoruhodnou spolupráci anglosaských zemí, přesněji jejich zpravodajských služeb. Když se objevily informace o nebezpečí zvaném Huawei, tak první, kdo se připojil ke Spojeným státům, byly Velká Británie a Austrálie. Až pak následují servilní spojenci, mezi nimi samozřejmě i naše půvabné Česko.

Kdo z nás chce vidět.

Snad rozpozná, že ta špionážní masáž nejdříve o ruských špionech ovlivňujících americké prezidentské volby, konečně i naše volby prezidenta Zemana a dokonce ovlivňování výuky našich dětí ve školách, je hodně velký blábol. Kdo chce, pozná, že ta „zářivá“ Amerika naše blahorodí oslnila jenom dočasně, protože všichni máme se špióny své zkušenosti. U nás někdy úsměvné, jako je ten putimský strážmistr Flanderka se Švejkem. Ale nebo taky tragické, když byl rozpoután hon na imperialistické špióny v padesátých letech v počátcích vlády jedné rudé strany. Nesmíme také zapomínat, že v té době byla honička i v Americe, naopak proti špionům z komunistických zemí. Naši současní vyvolení a samozvaní lepšolidi! Na to si dejte pozor!   

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Karel Stýblo | středa 16.1.2019 12:14 | karma článku: 30,45 | přečteno: 674x
  • Další články autora

Karel Stýblo

Povídání na neděli.

19.9.2021 v 10:39 | Karma: 12,41

Karel Stýblo

Krizový premiér.

28.2.2021 v 13:50 | Karma: 12,02

Karel Stýblo

Naděje pro Babiše

13.2.2021 v 13:11 | Karma: 34,33

Karel Stýblo

Reminiscence

31.12.2020 v 9:39 | Karma: 5,24