Proč prý nejsem „černý“ – no protože pořád pracuju !

Ano, mohlo by se zdát, že jde o provokaci, ale nejde! Nemá to nic společného s vybydlovateli v Č. Budějovicích ani s lidmi, kteří se oprávněně před nimi brání. A bohužel, stát jim není oporou.

 

Jde  jen o běžnou frázi, kdy se mě lidé bydlící v našem resortu ptají proč není moje barva pleti v těchto končinách /řeckých/ a v této letní době podobná cikánům. Však to není nic hanlivého cikán. Ti kdo plují na jachtách a především na plachetnicích, ve zdejší zemi zvané „skafos“ , si s oblibou říkají „mořští cikáni“. Nevím proč. Možná proto, že páchnou, možná díky barvě kůže, snad kvůli dlouhé cestě po moři připomínající kočovný život... Lehce i „čapnou“ ten odstín na který se mě všichni ptají.

Tak dobře. A ví to i lidé z mého bezprostředního okolí – tu barvu nemám proto, protože každý den od rána do večera pracuji a tak se nemám čas slunit a „chytat bronz“.

Ale i tak si najdu čas na důkladnou hygienu těla i duše..

Autor: Karel Štrobl | čtvrtek 11.7.2013 9:16 | karma článku: 16,19 | přečteno: 955x

Další články autora

Karel Štrobl

Není dirka jako Dirka

Na fotbal jsem se těšil, u televize se sešli hosté Edenu. Po první půli jsme věřili v remízu, všichni požívali alko i nealko, případně míchanice. Atmosféra parádní. Až přišly 2 holky středních let. Evidentně patřily k sobě.

16.6.2016 v 8:08 | Karma: 12,58 | Přečteno: 575x | Diskuse | Ostatní

Karel Štrobl

Každý den plný švindlů

Ráno mě vzbudí budík v 6.00 h, ale ve skutečnosti je 5.00 h. Bělící zubní pastou z lékárny si vypucuju mluvnici i když obsahuje toxiny. K snídani do sebe šoupnu zdravý jogurt plný ovoce - srajda, ve které žádné ovoce není.

23.5.2016 v 7:46 | Karma: 27,84 | Přečteno: 889x | Diskuse | Ostatní

Karel Štrobl

Řecké erotické ráno

Ráno mě probudí motor jediné bárky v " našem " zálivu - tuk, tuk, tuk... a hlas kudrnatého, rezatého rybáře Vangeliho:" Karlóóó levettííí, echo jinekáááááá !!! , Krásné ránoooooo !!! ", čímž mi dává na jevo, že si užil noc

20.5.2016 v 8:01 | Karma: 23,32 | Přečteno: 1288x | Diskuse | Média

Karel Štrobl

Řecký velebný pán-aneb hovado v kutně

Nejsem vychován v duchu jakékoliv církve i když jsem pokřtěný. Dokonce i moji synové jsou křtem posvěceni, protože jeden z nich měl problémy po porodu a tak jsem už bezradný řekl, že synové budou pokřtěni, pokud všechno dobře dopadne. Svoje sliby jsem zvyklý plnit. Nebylo to tenkráte jednoduché. Byť mne nechali moji rodičové pokřtít, já se církvi moc /vůbec/ nevěnoval a moje přání pokřtít syny bylo něco jako za socialismu sehnat barevnou televizi. A to už jsme žili v demokracii.

30.9.2014 v 9:39 | Karma: 29,57 | Přečteno: 1879x | Diskuse | Ostatní

Karel Štrobl

Zákon o výkupu kovů – trubice a zloději mezi námi

Jednou jsme přijeli k našemu domku a měděné okapy i svody byly fuč. Máme totiž tu smůlu, že cca kilometr je výkupna-sběrna kovů. Vše jsme nahlásili Policii ČR a ...nic. Pachatele se nepodařilo vypátrat i když sběrna je kousek a vše je v podstatě jasné. Celá věc se stala vloni. V našem okolí už to dochází tak daleko, že zloději začali lámat i sloupky od plotů.

27.9.2014 v 9:48 | Karma: 36,96 | Přečteno: 4556x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?

25. dubna 2025  9:05

Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...

Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje

20. dubna 2025  8:48,  aktualizováno  13:55

Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec

18. dubna 2025  9:30,  aktualizováno  19.4 7:18

Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

Přijel Hitler, on jako jediný nehajloval. Nacisté vzpurnému dělníkovi zničili život

27. dubna 2025

Seriál Píše se červen roku 1936 a v přístavním Hamburku se za přítomnosti Adolfa Hitlera koná slavnostní...

Planetum: Ze stoleté instituce udělal moderní kulturně vzdělávací centrum

27. dubna 2025

Práce v hvězdárně či planetáriu je hodně specifická. Dělat ji a nemít ji zároveň jako koníčka tím...

Hokejový maniak vs. umírněný Trump. Kanada vyhlíží volby, jde o přežití země

27. dubna 2025

Premium Kanadu v pondělí čekají parlamentní volby. Ještě před pár týdny se čekalo, že téměř jistě dojde ke...

Zrada přišla z Východu. Český parašutista udával i vraždil jako agent gestapa

27. dubna 2025

Premium Snad se trochu potil a přece jen se mu zrychlil tep při vědomí toho, co se chystá udělat. Spíše...

  • Počet článků 104
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1805x
motorkář a kluk z Jindřichova Hradce, baví mě řečtina, rád si dělám legraci, hodně pracuju, dost cestuju a padesát mi fakt bylo...

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.