Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P64e15t33r 26Č49e76j66k37a

15. 1. 2020 16:09

Tohle je prostě zrůdnost:

"Mandát zákonodárce je pro činnost právního státu důležitější, než jeho případné pochybení v občanském životě. Ani trestný čin nezbavuje poslance imunity. Plyne to z Ústavy čl. 27 (4)::Poslance ani senátora nelze trestně stíhat bez souhlasu komory, jejímž je členem. Odepře-li komora souhlas, je trestní stíhání po dobu trvání mandátu vyloučeno."

Imunita chrání zákonodárce před účelovými zásahy moci výkonné, ale jde o ochranu sboru, nikoliv jednotlivce a v žádném případě jejím smyslem není beztrestnost zákonodárců......

https://www.usoud.cz/aktualne/parlamentni-indemnita-se-vztahuje-vyhradne-na-sdeleni-informace-nebo-vyjadreni-nazoru-na/

0 0
možnosti

Bože, to je zase snůška nesmyslů.

Moc soudní je jednou ze státních mocí, není žádnou "nejvyšší mocí", včetně soudu ústavního. Čili Ústavní soud nemůže upravovat soudní postupy a právní předpisy, poněvadž toto patří do pravomoci moci zákonodárné, případně výkonné (nařízení vlády, vyhlášky). Ústavní soud pouze může zrušit konkrétní obecně závazný právní předpis, dojde-li k názoru, že je v rozporu s ústavním pořádkem. A nemůže tak ani učinit z vlastní iniciativy, ale jen na návrh osob, které takový návrh mohou učinit. Přijmout nový předpis nebo jej změnit může zase jen a jen moc zákonodárná nebo výkonná.

Premiér Andrej Babiš JE trestně stíhaný a MÁ to oporu v zákoně. A není to v rozporu s Ústavou. Ale jak vidím je to marné, marné, marné vám cokoliv vysvětlovat.

1 1
možnosti
Foto

A který soud o tom rozhodl?

1 2
možnosti