Postoupili jsme na mistrovství Evropy.
Národnímu týmu vtiskl ‚‚nekoukatelný a ustrašený’’ image. Oblíbeným systémem se stala hra na jednoho útočníka s důrazem na zabezpečenou obranu, jak se říká odborně. Přeloženo do normální řeči - nekonstruktivní beton. Vůbec nesouhlasím, že na útočný fotbal nemáme hráče. Hra týmu je jen důsledkem defenzivních pokynů, které hráči dostávají. V Černé Hoře se to projevilo naplno. Obránci vůbec nechodili dopředu, Pekhart - na hrotu jediný - byl v útoku trapný, aniž by za to mohl. Stejným způsobem zkazil Bílek pověst Barošovi, který zahrál dobře až v Litvě, kdy byl podporován jinými hráči. K doplnění týmu o útočné hráče z ligy - zejména z Plzně - sáhl Bílek až na základě tlaku veřejnosti. Mimochodem - na turnaj do Japonska s sebou vezl Trapa, který v Plzni ani nehrál. O Jiráčkovi, Pilařovi a Kolářovi, kteří Plzeň táhli, ani neuvažoval. Způsobu, kterým koučuje zápas, se nedá rozumět. Petrželu ve vysoké formě nedá ani na lavičku, za trápícího se Rezka pošle do hry Pospěcha, Lafata, nejlepší střelec ligy, se na hřiště dostává na 1 - 2 minuty. Mužstvo svými gesty žene neustále dozadu. I ofenzivní hráči se stahují až do vlastního vápna, vpředu často není ani ten jeden útočník.
V Černé hoře jsme si výhru nezasloužili, kdo se díval. ví, že jsme klidně mohli prohrát 4:0. Rostoucí tlak domácích s postupným úplným otevřením obrany řešil Bílek nepochopitelným ústupem a zpevněním defenzivy. Je zázrak, že to vyšlo, ale koukat se na to nedalo. Aby nedošlo k omylu - raduji se z postupu a jsem rád, že ČR bude u toho. V důstojné vystoupení bych ale věřil pouze tehdy, kdyby Bílkovi poděkovali a přišel někdo jiný. Už několik českých týmů se poučilo z příkladu Plzně a hrají útočně a pro diváka. Liga je lepší. Jablonec, Liberec, Sparta i Příbram a především Plzeň už pochopili, že vydřenými remízami a těsnými výhrami po úporném bránění diváky na fotbal nedostanou. Bílek se v tomto ohledu neposunul ani o milimetr a z českého fotbalu dělá nekoukatelné divadlo, které čas od času končívá dobře - jako v tomto případě.
Současný projev národního týmu je důsledkem vystrašených kalkulací o body a postupy. Bez ohledu na to, jakým způsobem se toho dosáhne. Národní tým působí až na světlé výjimky nesebevědomým defenzivním dojmem. Je nepochopitelné, že si Bílek neuvědomuje, že světlé okamžiky jeho práce se ukázaly jenom v zápasech, kde tým hrál dopředu.
Na mistrovství Evropy ve fotbale bude většina tmužstev o mnoho silnějších, než Černá Hora - při vší úctě. Dnes se radujeme, že tam jsme, ale jak se budeme cítit při zápasech, kdy budeme v jedenácti bránit? Nevěřím, že Bílek je schopen produkovat útočný a líbivý fotbal. Naopak: jsem přesvědčený, že pod jeho vedením by přestala hrát i Plzeň či Sparta.
Incident, který nastal po vítězné kvalifikaci na letišti a v letadle, jen dokresluje jeho pozici a autoritu u hráčů.
Protože po vyhrané kvalifikaci se trenér národního mužstva těžko bude měnit, jsem v úvahách o našem účinkování na ME skeptický, bez ohledu na to, jak příznivý los nám padl.
Karel Beneš
To si fakt myslí, že jsme blbci?
Jan Fischer uhradil své dluhy. Říká, že je rád, že se vrací do politiky s čistým štítem.
Karel Beneš
Novinářský zdroj může Právu poděkovat.
Dne 14. 11. 2011 uvedlo Právo článek o tom, že překupníci s drogami ve vězeních vydělávají až 30 tisíc měsíčně.
Karel Beneš
Co naděláme?
Ministři Top 09 nechodí do vlády. Mají k tomu pádný důvod. Na ministerstvu školství pracuje Bátora, ten je nácek a urazil Schwarzenberga. Skutečně důvod z oceli.
Karel Beneš
Přežil jsem.
Tisíckrát omleté heslo říká, že život se může zásadně změnit v jedné vteřině. Mně se to naštěstí nestalo, byl jsem k tomu ale proklatě blízko.
Karel Beneš
Nova daleko za hranicí vkusu.
Je neděle 21. 11. 2010. Leccos vydržím. Něco se vydržet nedá. Teď právě jsem nevydržel nepsat. Večer jsem přepnul na Novu.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Začíná léto a s ním i obří stavba u letiště. Neriskujte, že vám kvůli kolonám uletí letadlo
Míříte na dovolenou a ta začíná na Letišti Václava Havla v Praze? Tak zbystřete, hlavně pokud...
Představení festivalu Korespondance se podruhé uskutečnila i v Jihlavě
V jihlavském parku Gustava Mahlera dnes oficiálně začal festival Korespondance. Jeho 14. ročník...
Dým nad Havlíčkovým Brodem. Hořela skladovací hala s plasty, škoda je 350 milionů
Hustý černý dým, který byl vidět pořádně daleko. Hasiči ve čtvrtek odpoledne vyjížděli v Havlíčkově...
Brno Art Open zavede návštěvníky do Denisových sadů, ukáže vize budoucnosti
Festival umění ve veřejném prostoru Brno Art Open letos zavede návštěvníky do Denisových sadů a...
Podnikatelský inkubátor Třebíč prodá, i přes kritiku opozice
Zastupitelstvo Třebíče dnes přes kritiku opozice schválilo prodej bývalého podnikatelského...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 14
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1584x



















