Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

Hezky napsaný blog. Nevím , kdo je či není autorem slovního spojení "metelesku blesku" ,nicméně reakce pana Svěráka se mi zdá hodně neadekvátní. Já jsem ho měl vždy za noblesní člověka s obrovským nadhledem . Je ale fakt, že s tím jak člověk stárne, se mění. Většinou dětinští. A mimochodem straně která si tohle spojení vybrala , do parlamentu nepomůže ani "Kulový" tedy myslím blesk.

1 0
možnosti
LC

Mohu potvrdit napsané autorem , i já si pamatují z mládí rčení ,,metelesku blesku ,, daleko dřív , než režiser Svěrák použil toto rčení ve svém filmu. Není to jeho vynalez , a pokuď toto tvrdí , tak lže. Jinak pan Svěrák ztratil mojí úctu ke své osobě způsobem propagace prolhaného , sudeťáky a germány koupeného knížete.Mám za to , že i pan Svěrák se nechal koupit a takové lidí nemusím.:-P

1 0
možnosti
ZK

Svěrák je notorický majitel vět.Není to první případ.Majitelem věty se může prohlásit potom každý.Prohlásím nějakou větu kterou jsem zveřejnil v článku za své vlastnictví a budu žalovat každého kdo ji použije.To je cesta do blázince.Sledováním naší politické scény mám dojem že jsme na této cestě dospěli daleko.Každý nosí svou hloupost jak na výstavu a je na to hrdý.Zapomíná že hloupými a sprostými výrazy kterými někoho napadá vypovídá o sobě a ne o tom komu nadává.Hamižnost pana Svěráka bych ještě byl ochoten považovat za neviný úlet (Jára Cimrman také plnil dopisy vodíkem aby nemusel platit plnou váhu)ale jeho nenávist a stupidní politické výlevy ne.Stvořili knížete Karla jako fiktivní postavu Cimrmana a neunesli že jim to tentokrát národ "nesežral".Jeho napadání každého kdo zveřejní byť jen maličkost je legendární.Mám pocit že Svěrákovi dochází invence a z minulosti se do nekonečna žít nedá.Zviditelňuje se podivným způsobem a nakonec si lidé najdou jiné idoly.

3 1
možnosti
SV

Za článek jsem Vám dal karmu.Na druhé straně volbou lháře,burana a opilce za prezidenta jste se jako člověk totálně degradoval.

0 1
možnosti
PK

P53a11v34e19l 52K82ř66í38ž

5. 10. 2013 23:17

No tak on ve druhém kole zas takový výběr nebyl. A přesto pokud akceptuji lháře, burana a opilce, byla to stále ta lepší volba...

0 0
možnosti
ZB

Metelesku blesku je slogan, který zná cca 99% lidí díky filmu pana Svěráka.Pokud tohoto výrazu použila jedna politická strana ke své propagaci, mohlo si ji spousta lidí spojit s panem Svěrákem.Proti tomu se ozval, bohužel způsob jakým to udělal nebyl zrovna v této předvolební době příliš šťastný...

5 2
možnosti
MJ

Pane Kapale, nechci hodnotit Váš příspěvek kladně ani záporně ale každopádně jste první důvěryhodnou osobou, kdo přináší svědectví o tom , že slovní hříčka metelesku blesku byla vyřčena již před uvedením filmu Marečku podejte mi pero. Jestli že se Vaše tvrzení zakládá na pravdě (mysím ,že není důvod o tom pochybovat),pak se pan Svěrák se svoji žalobou může jít .....

3 0
možnosti
PU

P54e80t44r 33U73h80e50r

4. 10. 2013 13:01

Kapal a duveryhodna osoba? Kde jste na to prisel? By me tedy zajimalo, jestli to maji nekde nahrane ;-D

1 2
možnosti
LP

Z těch "topáků" zde v blogu čiší zloba,nenávist a urážky. Mají zřejmě ke Kalouskovi hodně blízko. Autor si dovolil asi hodně. Má jiný názor na knížete.

6 7
možnosti
DD

Já s autorem souhlasím. Jednání pana Svěráka je čím dál, tím větší ubohost. ŠkodaRv

7 5
možnosti
MS

Na ten váš výpotek se dá reagovat vcelku lapidárně: Abyste se náhodou nepo... .:-/

4 6
možnosti
LZ

Vy svých výpotků asi máte plné trenýrky.

4 1
možnosti
LZ

A jak to bude se sloganem "Vratné lahve"? Pomohl vydělat filmu a byl zjevně ukraden ze socialistických samoobsluh. Když už si pan Svěrák nárokuje vlastnictví slovních spojení, jak se zachová k tomuto?

6 1
možnosti
JT

A chcije a chcije. Kolik me to bude stat, kdyz jsem to tu zverejnil ?

5 0
možnosti
  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4708x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky