Drábku, slib jste nesplnil, odstupte!
Fakta: Drábkova reforma měla ušetřit miliardy, to tvrdil. Faktem je, že jediní, na kom se ušetří jsou důchodci, invalidé a lidé pobírající sociální dávky. Stát ve svém aparátu neušetří vůbec nic. Naopak. Převedl pracovníky z městských úřadů do Úřadu práce, takže se neušetřilo nic.
Další fakt z veřejně dostupných zdrojů: Zadání počítačového programu bez výběrového řízení bylo jen a pouze přihráváním ohromných státních peněz spřátelené firmě, která navíc svou práci odvedla nekvalitně.
A další fakt: Po celá léta platily značky označující invalidy. Každá značka měla své identifikační číslo, takže policisté, kdyby chtěli, velice snadno mohli zjistit, zdali ji někdo nezneužívá. Nedělo se to. Proto se letošním rokem platnost těchto značek ukončí, výroba nových, v řádu miliard, se opět zadá spřátelené firmě a jediným, kdo bude tratit, bude zase státní rozpočet.
A další fakt: Na návrh Kalouska by se měly zmrazit valorizace důchodů až na tři roky. Úroveň státu a společnosti se pozná podle toho, jak si váží starých spoluobčanů, invalidů a lidí, kteří se bez pomoci státu neobejdou. Doslova a do písmene se stát, ústy pánů Kalouska a Drábka, přihlásil ke kampani Mádla a Issové Přemluv bábu, dědka. Důchodce, invalidy, matky s dětmi, lidi, kteří kvůli pokročilému věku přišli o práci a jinou prostě neseženou, normálně hodili za hlavu. A pomozte si jak chcete, jakoby tím řekli.
A teď k meritu věci. U Jílkové se podrobně probíraly, za vydatné pomoci dvou ředitelů Úřadů práce, pozdě vyplácené či vůbec nevyplacené dávky na mobilitu invalidním důchodcům. Drábek tehdy prohlásil, že pokud by se do konce února nepodařilo vychytat drobné mouchy, v jinak perfektně provedené reformě, příspěvky na mobilitu by nebyly jednak doplaceny a jednak už v březnu vypláceny naprosto pravidelně, bude zvažovat svou rezignaci. To řekl.
A skutečnost? Invalida, od narození těžce postižený, který se bez pomoci rodiny a bez dovozu k lékaři, na poštu, pokud mu přijde ze sociálky dopis do vlastních rukou, ale jenom i k takové banalitě, jakou je holič, prostě neobejde, podal začátkem ledna, tedy řádně a včas, přihlášku na Úřadu práce k vyplácení příspěvku na mobilitu ve výši 400 Kč za měsíc. Jen na okraj, před Drábkovou reformou tento příspěvek byl vyplácen jednou za rok najednou a hlavně, byl podstatně vyšší.
Leden utekl a příspěvek nikde. Jako voda utekl i únor, tak vehementně slibovaný ministrem Drábkem, příspěvek zase nikde. Pak přišel začátek března a invalidovi přišel od Úřadu práce dopis, ve kterém mu byl příspěvek na mobilitu přiznán. Ale jenom dopis, peníze nikde.
Do desátého března tento invalida nedostal z příspěvku na mobilitu ani korunu. Prý má vydržet, že se jeho příspěvek administruje, řekli mu. Nedostal ani korunu, i když to ministr Drábek sliboval.
Pokud by občan nezaplatil berňáku daně do určeného data, bude mu už druhý den po tomto datu účtováno penále. Má invalida také nárok na penále od státu? No jistě, že nemá, je to přece jenom obtížný hmyz, který jenom vysává státní pokladnu.
Ministře Drábku, svůj slib jste nesplnil. Měl byste dodržet slovo a rezignovat. Pokud to neuděláte, jste normální lhář a podvodník, který z televizní obrazovky balamutil lidi. Nic jiného.
Patnáctého března by se měla konat demonstrace za pád vlády. Té vlády, která není protikorupční, ale řadí se v celé naší historii k té nejzkorumpovanější. Patnáctého března budu na demonstraci také a budu křičet, že tuhle vládu podvodníků, zločinců a korupčníků nechci.
A mělo by nás tam být co nejvíce, tak, jako tomu bylo na Slovensku. Nevěřím sice, že by tohle zločinecké uskupení, říkající si koalice, bylo natolik politicky vyspělé, aby pochopilo, že ho lidé nechtějí a odstoupilo, ale mělo by vidět, že si lidé už všechno líbit nenechají.
Vladimír Kapal
Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie
V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší
Vladimír Kapal
Moc mne pobavila jedna sluníčková husička
Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.
Vladimír Kapal
Jsme stále více zotročováni
Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.
Vladimír Kapal
TTIP, cesta do pekla
Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.
Vladimír Kapal
Jan Hus
V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Nejen důchodci jezdí v Praze zdarma. Za MHD neplatí děti a tyto profese, výhody mají i někteří psi
Pražská MHD patří navzdory svému rozsahu k těm nejlevnějším v zemi, i tak může být nákup ročního...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Autobus zaseklý ve viaduktu z části přišel o střechu, na místě jsou zranění
K havárii autobusu do viaduktu vyjely u obce Rybník poblíž Dolního Dvořiště na Českokrumlovsku...
ÚS odmítl stížnost bývalého olomouckého hejtmana Rozbořila v kauze Vidkun
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost bývalého olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila v kauze Vidkun. Za...
Brali milionové dotace na školení, některá se vůbec nekonala, viní policie 18 lidí
Moravskoslezská policie obvinila 18 lidí a 15 firem kvůli podezření z podvodů s dotacemi na školení...
Nové šatny i občerstvení. Semily na stadionu vybudují zázemí za 66 milionů
Sportovci se na atletickém stadionu dočkají nového zázemí. Nová provozní budova v semilském...

Historické venkovské stavení
Kout na Šumavě, okres Domažlice
2 720 000 Kč
- Počet článků 171
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 4715x
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .



















