Premium

Mimořádná akce:
jen za 490 Kč/rok

Za co, na co a pro co se rozdávají trafiky

Za Rakouska-Uherska se rozdávaly trafiky většinou za nohu. Tedy za utrženou nohu ve válečné vřavě v kalhotách Rakousko-Uherského mundúru. Nebo za jiný kus těla utrhnutého nepřátelským šrapnelem. 

Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.

Za Rakouska-Uherska se rozdávaly trafiky většinou za nohu. Tedy za utrženou nohu ve válečné vřavě v kalhotách Rakousko-Uherského mundúru. Nebo za jiný kus těla utrhnutého nepřátelským šrapnelem. I tak asi bylo vždy víc žadatelů než trafik. Trafika byla sice skromná, ale jistá obživa. Určená pouze pro válečné veterány a invalidy.

Za husákovských dob, když se to umělo, byla taková trafika mnohem výnosnější záležitost. Jistá paní Dívková svého času, jako provozovatelka trafiky (K 421) na Spořilově, postavila svým dětem dvě honosné vily v průběhu třech let. Nakonec ovšem vyfasovala šest let za dva fingované úmyslné požáry jí svěřené trafiky a škodu skoro půl milionu korun. A že půl milionu korun byla nějaká hodnota v době, kdy kilo bůčku stálo 20,- Kč a tvrdé Sparty 8,- Kč.

Po plyšáku se trafiky už rozdávaly pouze těm, kteří včas uměli sbalit své kufry a včas odejít. Některým stačilo dokonce odejít do parlamentního bufáče. Nebo se vzdát ministerského postu. To se ovšem těm, co trafiky chtěli rozdávat za jiné významné státotvorné činy, značně nelíbilo. Dokonce se to leckdy nelíbilo tak, že na ty rozdávané trafiky ustanovili vyšetřovací komisi. Parlamentní komisi. Komisi složenou z poslanců. Komise ani poslanci nic (příznačně nikdy nic) nevyšetřili.

Slyšel jsem nyní, že se uvažuje o tom, že odvolaný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch by měl skončit v diplomatických službách. A že je to svým způsobem trafika. Asi ANO, je to skoro určitě trafika. Je to určitě trafika!

Jenom si debilně myslím, že proti těm trafikám za odchod při hlasování je to trafika přeci jenom asi víc zasloužená. Jestli to spíš není náplast na utržené osobní i politické šrámy někomu, kdo stál v první bojové linii ve válečně nelehké, covidové době.

Autor: Otto Kamm | středa 27.1.2021 23:23 | karma článku: 20,24 | přečteno: 457x

Další články autora

Otto Kamm

Summit skončil, rozpaky nad konáním prezidenta zůstávají

To období před summitem se nedalo nijak lépe nazvat, než tahanicí mezi vládou a prezidentem o to, kdo na tu merendu NATO pojede, provětrá slušivý oblek, popovídá si, povečeří a postojí na společné fotografii.

11.7.2026 v 6:26 | Karma: 30,16 | Přečteno: 549x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Asi takhle…

Je evidentní, že nežijeme v jednoduché době. A současná vláda to nemá lehké. To snad nikdo nepopírá.

14.4.2026 v 13:46 | Karma: 27,11 | Přečteno: 431x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Příště tu televizi ihned vypnu

Nikdy jsem se nevyjadřoval k blokerům prezentující své názory na Idnes.cz. Tak nějak jsem ctil jejich názory, i když jsem s nimi nesouhlasil.

23.3.2026 v 19:49 | Karma: 26,47 | Přečteno: 1406x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Opravdu mě bylo líto poslance Fialy v nedělní Partii na Primě.

Ale je zapotřebí konstatovat, že už tím, že neodřekl svoji účast v diskusi, projevil dost velkou odvahu a sebevědomí.

1.3.2026 v 12:50 | Karma: 34,41 | Přečteno: 1381x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Jeden z posledních zastánců minulé vlády na Primě

Jsme svědky ve všech televizních besedách úporného obhajování vlády minulé a snahy zpochybnit veškerou dosavadní i budoucí činnost vlády zvolené v posledních volbách.

15.2.2026 v 13:21 | Karma: 19,43 | Přečteno: 286x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody

Prodejna Tesco v obchodním komplexu Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích.
6. srpna 2026  14:31

Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...

Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!

Jídelní lístek, který obsahuje klasické pizzy, „pizzerty“ a nové inovace, jako...
vydáno 10. srpna 2026

Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...

V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava

Hasiči likvidují požár porostu v Letenských sadech. (10. srpna 2026)
10. srpna 2026  20:52,  aktualizováno  21:27

V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...

Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí

Barrandov v postranních uličkách.
7. srpna 2026  13:47

Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...

Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem

Rozlehlá nástupiště připomínají dobu, kdy Krčí projížděly delší vlaky než dnes....
5. srpna 2026  19:15,  aktualizováno  6. 8. 10:34

Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....

Soud rehabilitoval číhošťského farníka, odmítl svědčit proti faráři Toufarovi

Krajský soud v Hradci Králové
11. srpna 2026  16:32,  aktualizováno  16:32

Krajský soud v Hradci Králové v úterý rehabilitoval číhošťského farníka a očitého svědka takzvaného...

Soud v Ostravě rozdělil kauzu pašování fosforu pro výrobu pervitinu

ilustrační snímek
11. srpna 2026  14:59,  aktualizováno  14:59

Krajský soud v Ostravě dnes vyloučil k samostatnému projednání případ tří českých obžalovaných,...

Soutěž na stavbu dalších protipovodňových opatření v Brně by mohla začít v září

ilustrační snímek
11. srpna 2026  14:59,  aktualizováno  14:59

Výběrové řízení na zhotovitele další etapy protipovodňových opatření v Brně by mohlo začít v září....

Úpravy v ulici Sociální péče u ústecké nemocnice se asi o pět milionů prodraží

ilustrační snímek
11. srpna 2026  14:54,  aktualizováno  14:54

Úpravy v ulici Sociální péče u nemocnice v Ústí nad Labem se asi o pět milionů korun prodraží kvůli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 532
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 746x
Miroslav Horníček:

„Je těžké být debilem, protože konkurence je obrovská!“

 

Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.
×