Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Volte dostupné bydlení

Nemám koho volit. Tedy mám koho volit, ale ke každé straně nabízející se pro letošní volby mám výhrady. Jak tedy z toho. Koho upřednostnit. Komu dát vzácný (můj) voličský hlas.

Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.

Řeknu to rovnou. Nemám koho volit. Tedy mám koho volit, ale ke každé straně nabízející se pro letošní volby mám výhrady. Jak tedy z toho. Koho upřednostnit. Komu dát vzácný (můj) voličský hlas.

Dostupné bydlení chtěl zajistit pro široké masy už prezident Novotný (pro současnou generaci mladých: byl to prezident, co to hlásal rovnou z Hradu. Za něho se začaly stavět masivně paneláky, které stojí dodnes).

Stavělo se, ale dostupné bydlení to nebylo, čekalo se a čekalo. Někdy i desítky roků.

Jak šly roky, nebyl nikdo, kdo by nesliboval dostupné bydlení. Po plyšáku se skutečně bydlení stalo dostupné, pokud ovšem měl jeden peníze (nemalé). Jak je známo, široké masy obyvatel nemalé peníze mít nemohou, to by to nefungovalo, tak jak má.

Takže dostupné bydlení se nekoná, nyní ovšem z jiných důvodů.

Z tohoto pohledu strana, která vám slíbí, že zajistí v této zemičce dostupné bydlení, tak:

  • neví, co mluví, ale říká to lstivě dobře,
  • ví, co mluví - ale tuší, že na to lidi skočí,
  • je si jistá tím, že jí bude odpuštěno, ostatně nikdo před ní to bydlení nezajistil a všem odpuštěno bylo.

Debilně jsem došel k názoru, že to je strana, kterou budu volit. Má největší odvahu ze všech. Ví dopředu, že lže, a jde s tím do voleb. Pokud ostatní strany vylezou jenom s pravdou, tak bude jasný vítěz voleb. Silní vítězí, ostatní jenom přisluhují.

Autor: Otto Kamm | úterý 15.6.2021 4:25 | karma článku: 17,84 | přečteno: 459x

Další články autora

Otto Kamm

Summit skončil, rozpaky nad konáním prezidenta zůstávají

To období před summitem se nedalo nijak lépe nazvat, než tahanicí mezi vládou a prezidentem o to, kdo na tu merendu NATO pojede, provětrá slušivý oblek, popovídá si, povečeří a postojí na společné fotografii.

11.7.2026 v 6:26 | Karma: 30,16 | Přečteno: 549x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Asi takhle…

Je evidentní, že nežijeme v jednoduché době. A současná vláda to nemá lehké. To snad nikdo nepopírá.

14.4.2026 v 13:46 | Karma: 27,11 | Přečteno: 431x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Příště tu televizi ihned vypnu

Nikdy jsem se nevyjadřoval k blokerům prezentující své názory na Idnes.cz. Tak nějak jsem ctil jejich názory, i když jsem s nimi nesouhlasil.

23.3.2026 v 19:49 | Karma: 26,47 | Přečteno: 1406x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Opravdu mě bylo líto poslance Fialy v nedělní Partii na Primě.

Ale je zapotřebí konstatovat, že už tím, že neodřekl svoji účast v diskusi, projevil dost velkou odvahu a sebevědomí.

1.3.2026 v 12:50 | Karma: 34,41 | Přečteno: 1381x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Jeden z posledních zastánců minulé vlády na Primě

Jsme svědky ve všech televizních besedách úporného obhajování vlády minulé a snahy zpochybnit veškerou dosavadní i budoucí činnost vlády zvolené v posledních volbách.

15.2.2026 v 13:21 | Karma: 19,43 | Přečteno: 286x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?

Slavnostní zahájení hlavní letní sezony s havajskou tématikou Aquapalace Praha....
vydáno 3. srpna 2026

Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...

Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí

Je ti to jasný?!
3. srpna 2026  14:07

Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....

V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody

Prodejna Tesco v obchodním komplexu Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích.
6. srpna 2026  14:31

Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...

Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí

Barrandov v postranních uličkách.
7. srpna 2026  13:47

Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...

Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem

Rozlehlá nástupiště připomínají dobu, kdy Krčí projížděly delší vlaky než dnes....
5. srpna 2026  19:15,  aktualizováno  6. 8. 10:34

Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....

Letenské sady

Letenské sady
vydáno 9. srpna 2026  1:37

Osvěžení v Letenských sadech

vydáno 9. srpna 2026  1:29

Lidé v sobotu vyrazili na oblíbené prvorepublikové koupaliště U Veselíka v Praze 6 v Divoké Šárce.

vydáno 9. srpna 2026  1:27

Valdštejnská zahrada v Praze 1, Malé Straně ať již vchodem za stanicí metra A Malostranská nebo...

vydáno 9. srpna 2026  1:24

Historický autobus Škoda 506N ev. č. 53 vyjel na lince C z Kobylis, Ke Stírce do Starých Bohnic....

Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky
Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky

Léto a prázdniny jsou v plném proudu, což pro nás maminky znamená jediné – vymyslet atraktivní program pro děti a přežít dlouhé cesty autem nebo...

  • Počet článků 532
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 746x
Miroslav Horníček:

„Je těžké být debilem, protože konkurence je obrovská!“

 

Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.