Naše sliby mají vady
Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.
Koalice Spolu s volebním heslem „Dáme Česko dohromady“ (naše sliby mají vady) začala útok ze (druhé) třetí pozice na křesla ve Žvanírně. Nejvíc jsem se nasmál výroku Mariana Jurečky, který při příležitosti zahájení předvolební kampaně hrdě prohlásil, že KDU-ČSL prokázala, že nejen v Brně, ale i v Jihomoravském kraji jeho strana dokáže vládnout s ODS.
K tomu snad jenom to, že nepamatuji, kdy KDU-ČSL neuměla s kýmkoliv vládnout. Víc než pružně se umí přizpůsobit kdykoliv a komukoliv. Má to geneticky zakódováno, a pokud to není v jejich stanovách hned na prvém místě, tak je to určitě ukryto v nultém božím přikázání.
Dvojčata Adamová s Pekarovou budou brázdit v pražských vodách, které ovšem hodlají ovládnout Piráti, a tak je otázka, zda v jejich plachtách bude dostatek pozitivního dmutí (Jako že ne, přestože Hřib žádný progres vládnutí nepředvedl).
Předhozené sliby, jako že zastaví šílené zadlužování, ale zachovají nízké daně, nikdy nedopustí už školáky válející se doma na gauči a vehementní ujišťování, že nikdy - NIKDY! - nebudou razit populistická hesla, to samo o sobě je populismus ryzí, čistokrevné jakosti. V rámci toho svého programu neříkají, že od kojence až po stařešiny si budou muset všichni zvyknout na víc než normální inflaci, zavedení nových daní, omezení některých dávek. Konečně ve hře je i navrácení superhrubé mzdy a kdyby to nebyl výmysl ze stáje ANO, tak by určitě vzali zavděk možná i elektronickou evidencí tržeb.
Takže se nic veřejnost tápající a hledající někoho vhodného pro volby nedozvěděla. Navíc Jurečka, i když by se to hodilo, víc než hodilo, nemůže ani citovat: „vláda věcí tvých k tobě se zase navrátí, ó lide český, když to neřekl katolík…
Debilně jsem si povzdech…ach jo…
Otto Kamm
Summit skončil, rozpaky nad konáním prezidenta zůstávají
To období před summitem se nedalo nijak lépe nazvat, než tahanicí mezi vládou a prezidentem o to, kdo na tu merendu NATO pojede, provětrá slušivý oblek, popovídá si, povečeří a postojí na společné fotografii.
Otto Kamm
Asi takhle…
Je evidentní, že nežijeme v jednoduché době. A současná vláda to nemá lehké. To snad nikdo nepopírá.
Otto Kamm
Příště tu televizi ihned vypnu
Nikdy jsem se nevyjadřoval k blokerům prezentující své názory na Idnes.cz. Tak nějak jsem ctil jejich názory, i když jsem s nimi nesouhlasil.
Otto Kamm
Opravdu mě bylo líto poslance Fialy v nedělní Partii na Primě.
Ale je zapotřebí konstatovat, že už tím, že neodřekl svoji účast v diskusi, projevil dost velkou odvahu a sebevědomí.
Otto Kamm
Jeden z posledních zastánců minulé vlády na Primě
Jsme svědky ve všech televizních besedách úporného obhajování vlády minulé a snahy zpochybnit veškerou dosavadní i budoucí činnost vlády zvolené v posledních volbách.
| Další články autora |
Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?
Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...
Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí
Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....
V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody
Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...
Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!
Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...
Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí
Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...
Accolade zvažuje, že v Boršově nad Vltavou vybuduje jednu halu místo čtyř
Společnost Accolade zvažuje, že v Boršově nad Vltavou na Českobudějovicku vybuduje v průmyslové...
Hasiči našli ve shořelé chatě u Dobřichovic mrtvého muže
Středočeští hasiči dnes odpoledne vyjížděli k požáru chaty u Dobřichovic, uvnitř našli mrtvého...
V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava
V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...
V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava
V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...

Exkluzivní bydlení a investiční příležitost Byt 2+kk v prvorepublikové vile na prestižní Hanspaulce
Na Hanspaulce, Praha 6 - Dejvice
6 770 000 Kč
- Počet článků 532
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 746x
„Je těžké být debilem, protože konkurence je obrovská!“
Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.



















