Kapitola CXXXIV. - Smysluplná diskuse
Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.
Tak jsem si četl na Seznamu článek, abych byl obrazně v obraze v dnešním švitoření našich dělníků slova (žurnalistů) a přečetl jsem si i diskuzi k článku s nadpisem
Vládní restrikce tvrdě zasáhnou i zájmové kroužky
Nějaká Maryana Kohutych, Plzeň píše:
... nic nemůže přetrhnout Boží řízení, varuji se reptání a nestarám se tolik o budoucí věci, jak co bude, ale mám za to, že vše bude tak, jak Bůh chce, a nic se nestane proti jeho rozhodnutí. Vždyť on říká, že z jeho ruky se nikdo nemůže vytrhnout. Ano, mám za to, že nejmenší kuchtík přizná, že by nemohl husu upéci, kdyby mu ji Bůh nedovolil péct, a dokonce ani nejmenší peříčko by ji nevytrhl. Proto milý Spasitel posiluje ...
... problém je, že jsem si připadal jako debil. Tedy po přečtení těch řádků toho diskuzního příspěvku. Já vím, že jsem debil, ale nepřipadám si tak. Připadám si jako debil, když ze mě někdo debila chce dělat. Vehementně dělat. A to je tento případ. Já chápu tu paní (určitě klečící pravidelně každý večer a modlící se za spásu celého světa, tedy i za mou spásu, možná, že i za mé rozumové prozření). To je chvályhodné. Ale, proboha ( mého i jejího), proč to píše v diskuzi k článku o zájmových kroužcích? Ledaže by se jednalo o nějaký kroužek vaření pořádaný církví, to bych pak chápal. Ale nezdá se mi to. Asi to není ten pravý důvod. Spíš vidím důvod, nutkání, za každou cenu sdělit svůj názor, vykřičet ho celému světu napospas - i když je to křičení v nepatřičných souvislostech. Asi tak, jako když naši osvícení a pravověrní pisálkové napíší pod článek o bojích v Horním Karabachu, že za to ostřelování může Babiš. A ještě i ten odvolaný ministr zdravotnictví, co chtěl, aby se nosily roušky a že na jeho slova, že došlo.
Čtenáři, máme demokracii, vyber si, udělej si názor.
Já nemusím, já jsem debil.
Otto Kamm
Tak se prý dá 30 míčů na propagaci úspěchů současné vlády

Upřímně řečeno, ukočírovat ministry, které nominovalo pět stran je téměř nemožné. Přesto tvrdili, že to dokážou. Tedy že Fiala a spol. to dokáže.
Otto Kamm
Situace je vážná, možná i zoufalá

Koalice sáhla do skrytých rezerv a v rámci již probíhajícího předvolebního boje vyslala do diskuse na Primě do senátu odloženou poslankyni Němcovou.
Otto Kamm
Boj o poplatky není bojem o peníze občanů, ale bojem jako takovým mezi opozicí a koalicí.

Předem je nutno říct, že získané peníze ze zvýšených poplatků za televizi a rozhlas nezlepší finanční situaci státu, a dokonce ani finanční situaci těchto dvou mediálních gigantů.
Otto Kamm
Není to růžové v armádě, ani na ministerstvu války

Ministryně války Černochová se po dlouhé době objevila na obrazovce. Nedivím se jí, když po dlouhou dobu chodí podivné zprávy o jejím boji se zelenými výložkami jako takovými.
Otto Kamm
Měli bychom se nalít čistého vína (nejlépe z Moravy)

Tak jsem si přečetl článek „Armáda koupí nové cisterny. Pokud vezme všechny, zaplatí přes dvě miliardy“.
Další články autora |
Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě
Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...
Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident
Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...
Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu
Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...
Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty
Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...
Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně
Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...
Za tibetskou vládou i nosorožci v Africe. Senátoři chystají cesty za miliony
Premium Singapur, Keňa či Mauritánie. To je jen malý výběr z více než čtyřicítky destinací, kam mají letos...
Hnutí SPD je v průzkumu poprvé na třetím místě před Starosty, nadále vede ANO
Sněmovní volby by nyní vyhrálo ANO s 33 procenty, koalice Spolu by měla 19,8 procenta. Poprvé v...
Na Pardubicku hoří sklad se slámou, hašení komplikuje nestabilní střecha
V Dolanech na Pardubicku zasahují od soboty hasiči u požáru zemědělského objektu. Uvnitř budovy je...
Putin vyhlásil velikonoční příměří. Těsně předtím k nám vyslal drony, tvrdí Zelenskyj
Sledujeme online Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil velikonoční příměří. Rusko zastaví boje od sobotního večera...
- Počet článků 512
- Celková karma 29,13
- Průměrná čtenost 732x
„Je těžké být debilem, protože konkurence je obrovská!“
Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.