Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A kdy tam bude stát kalich smíření?

0 0
možnosti
LJ

Nikde se nemluvilo o tom, že kříž má přiomínat vítězství katolíků, mluvilo se o smíření. Část lidí tomu nechce rozumět.

0 0
možnosti
JL

;-D Mně se nelíbí ten kříž. Smíření je OK. Takže protestanti se smiřují s katolíky, vlastně naopak, nebo naopak? Tak hlavně že se smiřují, to je od nich hezké. Jdu si vyguglovat, kolik lidí se v ČR hlásí ke katolíkům...

0 0
možnosti
JL

Katolíky jsem nenašel. 2018 - průzkum: Čtvrtina Čechů se považuje za věřící a téměř třetina lidí tvrdí, že jsou ateisté. Většina obyvatel Česka si přitom myslí, že existuje buď bůh, nebo něco jiného, co je přesahuje, vyplývá z aktuálního průzkumu agentury STEM. Věřícími jsou častěji ženy, lidé starší čtyřiceti pěti let a obyvatelé menších obcí. Zatímco počet věřících v posledním čtvrtstoletí stagnuje, k ateismu se hlásí o polovinu víc lidí.

0 0
možnosti
PL

P59e41t40r 95L69u62k14e98š

15. 11. 2020 18:25

Na instalaci kříže se podílely jak benediktinky, tak například Ekumenická rada církví (tj. především nekatolické církve).

Netuším, co jste slyšel v televizi, ale vyjádření benediktinek, které znám je v rozporu s obsahem blogu. Je to kříž smíření, ne kříž "na paměť slavného vítězství" jedné z nesvářených stran.

0 0
možnosti
  • Počet článků 491
  • Celková karma 33,29
  • Průměrná čtenost 726x
Miroslav Horníček:

„Je těžké být debilem, protože konkurence je obrovská!“

 

Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.

Seznam rubrik