Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J62a79n 72M27a40r16e78k
Dle mého názoru byl nejdříve kurník a pak ta slepice. Jo a nakonec to vajíčko

M34a94r45t24i17n 49I22r81e63i55n
Pokud byl kurník, tak my valašští bardi víme, že musela být i šopa.
Dle některých modifikací i holubník, což mnohé vysvětluje.

L93u66b86o33m79í51r 58S52t33e66j24s17k20a86l
REAKCE na příspěvek F. Lufta (9. 9. 2024/11:39)---V otázce, kdo stvořil Stvořitele, se skrývá obrovské neporozumění tématu: Stvořitele tímto uvažováním degradujeme na stvoření, což celý stvořitelský princip staví na hlavu.---Tak jako náš omezený rozum nedokáže pochopit, jak může být Stvořitel nestvořen čili existovat od věčnosti, což znamená, že ke slovu přichází víra, tak ani nekreacionističtí vědci nedokážou smysluplně a hlavně pochopitelně vysvětlit, kde se vzala úplně první "pravěc", v našem případě praslepice, případně pravejce, a i zde přichází ke slovu víra, že jejich hypotéza je ta správná (ve vědě máme navíc tu "jistotu", že dnešní hypotéza bude platit tak dlouho, dokud ji jiný vědec netrumfne hypotézou jinou, ale o to v této debatě snad nejde). Takže "víra vs víra".---Znovu tedy odpovídám na otázku v nadpisu: Nejprve stvořená slepice, poté vejce (pokud jde výlučně o toto "dilema", nikoli o rozmnožování, pak by samozřejmě musel být přítomen i stvořený kohout).
F96r25a72n37t61i96š65e59k 53L92u52f61t
Pole vás všechno muselo něčím začít, výjimku má Stvořitel, jak je to možné, nemusíme umět pochopit. Stejně tak ale já můžu říct, že nemuselo všechno něčím začít a ten důvod nemusíme umět pochopit. Neboli, nemusíme předpokládat Stvořitele, s jeho předpokladem se stejně nic nevylepší.
"nekreacionističtí vědci nedokážou smysluplně a hlavně pochopitelně vysvětlit, kde se vzala úplně první "pravěc" a i zde přichází ke slovu víra" - Ne, oni to neumí vysvětlit, ale poctivě to přiznají, nevymýšlí si nic čemu by museli věřit.
(Jenom poznámka, problém počátku se v současné vědě týká počátku vesmíru, to je ta pravěc. Nikoli slepice, evoluce druhů je celkem spolehlivě potvrzena)
P36a65v87e93l 19V62é41b25r
Slepice se vyvinula z dinosaurů, kteří byli vejcorodí. Takže vejce tu bylo už v dobách, kdy něco, co by jen vzdálené připomínalo slepici, dřímalo v lůně věků.
L36u38b65o29r 82P37e24t73r17z48a64l27k83a
A ten dinosaurus se vyvinul z čeho ?
M58i26r90e75k 83B29a66u89t43s22c92h
Napřed bylo vejce. A to vejce leželo na ploché Zemi. Kdyby Země nebyla plochá, vejce by se skutálelo, rozbilo a žádná slepice by se nevyklubala...

V52l54a34d81i90m52í15r 38T35. 76G77o48t96t28w34a42l74d
Kloním se k názoru, že z těch dvou nabízených alternativ je správnou odpovědí vejce.
Připomenu ovšem stařičký vtípek:
„Co bylo dřív, slepice nebo vejce?“
„Dřív bylo líp.“
(Ale to jen tak na okraj...)

M35a92r26t71i48n 64I22r31e19i77n
„Redukujete-li problém na pouhou dvojici slepice a vejce, přičemž z celého procesu vynecháváte kohouta, k řešení se nikdy nedostanete.“ (Druhá epištola Vokovickým, 6. kapitola, 47. verš)

M45i52l66a20n 33Š28ť10a68s66t52n86ý
Neexistenci Boha nelze dokázat, ale existují důkazy, že svět nebyl stvořen před 6000 lety. Smysl vzniku a existence života nebude podle mne nikdy odhalen a právě proto si ten "oříšek" věřící část lidstva zjednodušuje tím, že všechny zásluhy v tomto směru příčítá Bohu.
F14r88a21n59t80i73š25e35k 82L86u78f90t
Příroda nám naprogramovala do hlavy různé předsudky, které nám většinou pomáhají v chápání světa a chování ostatních. Jedním z těch předsudků je, že všechno musí mít smysl. Je to jenom neodůvodněný předsudek, to bychom si měli uvědomit

L65u94b93o47m90í37r 12S19t17e91j25s75k78a52l
Cituji: "Na odpověď, že dříve byla slepice, je možné reagovat dotazem - kde se vzala ta slepice, když nebylo vejce?" Odpovídám: Pokud z toho procesu vyřadíme Stvořitele, máme problém. Náš geniální, ale přesto omezený rozum se dostane do krize. Pokud ale přijmeme kreacionistický princip vzniku světa a života, dostaví se obrovská úleva.---Nyní konkrétně. V biblickém popisu procesu stvoření čteme: »Bůh také řekl: "Zazelenej se země zelení: bylinami, které se rozmnožují semeny, a ovocným stromovím rozmanitého druhu, které na zemi ponese plody se semeny!" A stalo se tak. Země vydala zeleň: rozmanité druhy bylin, které se rozmnožují semeny, a rozmanité druhy stromoví, které nese plody se semeny.« (Kniha Genesis, 1. kapitola.) Podobně tomu tak bylo i se zvířecí říší: »I řekl Bůh: "Vydej země rozmanité druhy živočichů, dobytek, plazy a rozmanité druhy zemské zvěře!" A stalo se tak.« I zde platí to, co je uvedeno v části týkající se velkých netvorů a rozmanitých druhů všelijakých hbitých živočichů, jimiž se zahemžily vody a rozmanitých druhů všelijakých okřídlených létavců: »A Bůh jim požehnal: "Ploďte a množte se a naplňte vody v mořích. Létavci nechť se rozmnoží na zemi."« Z toho tedy plyne, a tak principu popsanému stvořitelskému procesu rozumím, že nejprve bylo stvořena slepice (stejně jako např. stromy s plody se semeny) a teprve pak, v rámci "kroku č. 2" přišlo na řadu vejce.---Pokud jde o názor člověka stojící ho na planetě Zemi a hledícího na vesmír, pak jeho tvrzení, že existenci Boha nelze dokázat je stejně pošetilé, jako kdyby Vám někdo do očí tvrdil, že nelze dokázat existenci Vašeho otce. (Jsou lidé, kteří z různých důvodů svého otce nikdy nepoznali, neviděli, ale to není důvod pro tvrzení, že neexistuje.)
F67r65a84n51t30i41š15e53k 28L50u82f33t
První bylo vejce, ze kterého se vylíhla první slepice. To vejce mělo stejný genetický obsah jako první slepice a to vejce snesla praslepice s jiným genetickým materiálem. To dnešní biologové vědí na rozdíl od filozofů, kteří otázku při svých neznalostech považují za neřešitelnou.

L26u26b90o38m72í61r 65S61t11e24j39s79k18a41l
Pokud z těchto úvah vyloučíme stvořitelský princip, nevyhneme se otázce, kde se vzala první praslepice. Problém Vámi zmíněných vědců je v tom, že nezačínají "na počátku", nýbrž v určitém časovém úseku "po počátku": byla první praslepice. Jak vznikla, ptám se, nebyla-li součástí stvořitelského procesu?
- Počet článků 108
- Celková karma 6,23
- Průměrná čtenost 816x