Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Přečíslení

S těmi volbami a vůbec s dnešním vnímáním světa a uplatňovanou politikou přemýšlím, jak dlouho se budeme ještě topit ve lži vlastní malosti.

Žijeme v demokratické době, doménou demokracie je i to, že matematicky úspěšnější bývá vítěz. Chvilku zapomeňme na Brno, kde matematika nikdy moc nefungovala a to i díky tomu, že je to Brno. I ve sportu obecně je úspěšnější ten, který přečíslí soupeře. V kolektivních sportech je nad slunce jasnější ,že když jdou dva na jednoho, čtyři na tři či jeden na dva, že je větší předpoklad úspěchu. U individuálních sportů je to krapet složitější, ale jistě se shodneme, že tenista musí zahrát o úder víc aby vyhrál, tedy musí soupeř v jistím pohledu přečíslit – musí mít matematickou výhodu. Judista musí udělat víc a nebo lepší chvat, musí taky soupeře přečíslit, buď počtem chvatů a nebo realizovanou myšlenkou.

Proč to píši. Mám zájem Vám nastínit můj pohled na současnou politiku, kdy demokracie je , jak jsem uvedl výše, je jasná. Je o přečíslení, kdo má víc – z pravidla- vyhrává. Jako sportovci mi ovšem nedá si ve tom srovnání protiřečit v jednom. Sport se hraje podle pravidel a navíc s vědomím fair play. Tedy ctění obecných pravidel a zásad. Běžíš na branku sám a jsi podražen, hra je rozhodčím přerušena a následuje trest. A hra má pravidla obyčejně desetiletí a někde už i staletí stejná – hrou prověřená.

Kdežto politika , byť je sešněrována zákony vlastně moc pravidel nemá, mimo to, že kdo má víc, obyčejně – mimo snad zmíněného Brna – bere vše. Politická hra pak vlastně jiné pravidlo než nadpoloviční či poměrné většiny nezná. A v zápase o většinu se používají praktiky – všechny. Současnou praktikou hlavní je to, že slíbí všem něco ZDARMA, že se slibuje odpustek něčeho-něčeho finančně měřitelného. Slíbí se peníze, které občan ne musí vydat. Jelikož se dostáváme historicky do doby, kdy je vlastně trestné říci, že žena je slabší, kdy zákonodárci a mravokárci stanovují minimální hranice těch bez pindíka a těch bez pipiny v kdečem, dostáváme se podle mne , zejména my v Evropě, do situace, kde já za vítězstvím podle poltických zvyklostí a pravidel, vidím prohru. Ne však prohru zápasu či soutěže, kdo bude druhý či poražená, ale spíše, kdo nebude.

Když sleduji politiky jak se „vyhrávají“ se slibem dopravy zdarma, odpadků zdarma, prvních třech dní nemoci pro pojišťovny zdarma, tak se ptám proč to dělají. Má odpověď je jedna, chtějí občanům sdělovat co je pro ně dobré. Chtějí občana svým pohledem na svět přesvědčit a v důsledku přečíslení k tomu mají prostor.

Jen malá odbočka, ovšem možná zásadní. Premieři a první osoby politiky Německa, Franice, Velké Britanie, Dánska a i u nás jeden z hlavních hráčů TOP09 nemají z nějakých důvodů děti. A jsme u jádra problému – vyhraje přečíslení. Nebudu hned strašit s afričany v Blansku, ale podstata je stejná. My dnes žijeme dobu, která v maximální míře se snaží chránit ty, kteří vybočuji , nikoliv však nad kvalitativní průměr, ale nad minoritní zvyklost. Naše společnost zachraňuje čtyřicetileté prvorodičky, vymýšlí jak přiznat rodinu a rodičovské nároky „rodičům“ stejného pohlaví a pokud se ozvete tak jste označeni v lepším případě za člověka co nechápe dnešní společnost. Lidi, kteří nejsou příznivci tohoto pohledu na svět jsou nálepkování xenofobii – tedy lidmi, kteří nechápou pokrok. Já se ptám, není ten pokrok vlastně úpadek ? Úpadek toho co my co píšeme a hovoříme česky - žijeme ? Tedy západní civilizace. Co je podle Vás hlavním úkolem člověka v české kotlině, je to se soudit o kus zahrady, když všichni víme, že co geometr, to mapa. Je to snad sehnat do rodiny stamiliony na věčné časy. Je to slíbit autobus zdarma či popelnici zdarma, abych byl zvolen ?

Já tak nějak jsem životem došel k poznání, že jedním a hlavním úkolem je zabránit přečíslení . Tedy hlavním úkolem je zajistit zachování rodu, národu, smysluplného souseda, vzdělaného učitele a vztahu k rodné hroudě.

Zajistit, abychom zde zanechali to co bylo zanecháno nám a to v lepší kvalitě.

Mám za to, že současná nejen česká, ale i Evropská civilizace svou politickou kulturou zcela popírá to co jí bylo do vínku dáno.

Přemýšlejte…

Pěkný zbytek soboty a další dny

Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | sobota 13.10.2018 19:25 | karma článku: 23,08 | přečteno: 558x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 96x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Izrael v odvetě za útoky Húsíů zaútočil na jemenský přístav Hudajdá

20. července 2024  18:29,  aktualizováno  21:37

Izrael uvedl, že v sobotu zaútočil na jemenský přístav Hudajdá spojený s povstaleckými Húsíi. Šlo o...

Fico volal s ukrajinským premiérem. Kritizoval sankce na ruskou ropnou společnost

20. července 2024  21:19

Slovenský premiér Robert Fico v sobotu telefonoval kvůli problémům s dodávkami ruské ropy svému...

Šéf ruské obrany má příbuzné v Kyjevě. Posílá na nás bomby, tvrdí

20. července 2024  20:28

Ruský ministr obrany Andrij Belousov má na Ukrajině příbuzné, které mu nevadí bombardovat. Podle...

Bodl mě. A zavládlo ticho. Režisér Svoboda vzpomíná na atentát i výslech StB

20. července 2024

Premium Natočil skvělé filmy, nepřehlédnutelnou stopu ovšem zanechal i v politice. Po pádu totalitního...

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik