Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

... Bože co jsem komu udělal

Že musím trpět pod jhem , který mi byl zvolen a musím snášet utrpení, které je na mne kladeno v důsledku nepochopení podstaty řešení COVID.

Včera večer jsem se svou dcerou , které je čtrnáct let řešil její problém, že bez PCR testu nemůže jít do soukromé angličtiny, která není školou ale službou. Takže její učitel angličtiny – rodilý mluvčí z důvodu toho, že dcera je v rámci povinné školní docházky opakovaně testována a to bez jakéhokoliv pardonu a on je službou musí se řídit nařízením, které nedává smysl a nemůže učit, pokud se nenecháte testovat. Jsem z Olomouce a tady mám teď COVIDu dosti, tak jako zde máme i několik  programů testování, protože v Olomouci jsou nejméně dva odborné týmy, které se testováním na celostátní úrovní nejen baví, ale ho i provozují a zjevně se tou činností i dobře živí.

Každý se nějak živíme a tedy nepovažuji za nic nepřístojného, když někdo něco umí a navíc je po tom poptávka a on je schopen pokrýt toto nabídkou- samozřejmě s vidinou zisku. Já taky se živím obchodem a prodávám kola, ale k tomu se ještě vrátím. Co mi ovšem nejde do hlavy a nenapadlo mne to jistě včera je to, že má dcera se pravidelně testuje a výsledky jsou venkoncem k prdu, mimo to, že ředitel gymnasia, na které má dcera chodí, má jistotu, že mu po škole nepobíhají roznašeči viru a zřizovatel – tedy Kraj má jistotu, že plní příkazy „shora“. I zde je vidět, jak je Kraj zcela k ničemu, když přijde na lámání chleba a něco by měl komlexně řešit – jen přenáší informace a distribuuje peníze mu poslané z centra, ale o tom jsem psal dříve a není to dnes merito sdělení. Tím meritem je to, že jeden test je dobrý jen pro toho, kdo jej zprostředkoval a testovaný školák je v řetězci jen vykázaným a jistě i zaplaceným „číslem“. Je to tak nějak jako kdybych já prodal kolo a lidem sdělil, že všechny následné problémy jsou již na něm a ať mi dá pokoj.

Kdo mne občas čte, tak ví, že nejsem kritik bez řešení. Já jsem společně s kamarádem , který vlastní firmu, kde krizová řešení jsou jeho denním chlebem ihned v počátcích COVID navštívil jak olomoucké hejtmanství tak i Národní sportovní agenturu s řešením, které již v srpnu 2020 bylo funkční a řešilo nejen výše popsaný problém. Nejen tato Vláda, ale jak se ukazuje ani náš stát neměl pro danou situaci nachystáno žádné řešení a jak se ukazuje i na mém příkladu, stále nemá a točíme se v kruhu. Zavřít, zakázat, povolit a to dnes již pojedeme , neberte mne za slovo, čtvrté či páté kolo.

Ať mne někdo nenařkne, že utíkám z problému, tak jen tolik, že Vládou tolik omílaná aplikace „TEČKA“ se dá stáhnout i do telefonu nezletilého a tedy každý nositel telefonu se může kdekoliv prokázat tím jak je v jakémkoliv systému registrován a „viděn“. S kamarádem jsem nabízeli způsob, jak i školní testování do této aplikace TEČKA dostat.Ale jak už to v naší české kotlině chodí, když chceš něco dokázat a nabídnout, tak musíš znát nějaké správné lidi, které znají – dnes jen Babiše, protože ten je spouštěč všeho. Ne nechtěl po nás nikde nikdo žádné peníze, ale přesto vše mám za to, že se jedná v jistém ohledu o korupční systém.Je to i v tom, že nabízíte někde něco co jiný pro svůj další zájem prostě nechce a nebo má obavu, že by to třeba chtěl někdo, zvenčí zaběhlého systému ,zaplatit.

Já bych rád věřil jedné věci a tou je to, že změna Vlády změní i přístup k danému problému. Že se bude řešit podstata a logická funkcionalita systému, které nejen kolega má a že lidský faktor nebude hlavní brzdou technického a systémového řešení problému.Za mou osobu je opravdu velice málo to, že se mezi lidi zcela na sílu jen distribuuje vakcína, která je při nejlepší vůli rok stará. Je to něco jako kdybych já prodával za plnou cenu model kola, který již vyšel z módy. Taky se svezete ale, žádný závod na něm nevyhrajete.

Když už jsme v tom sportovním prostředí. Věřím , že změna trenéra nás k volnosti dovede. Jsem dalek si myslet, že jakýkoliv člověk nejen v České republice ví co s viry obecně. Tato problematika se týká všech našich dětí, které chtějí se vzdělávat, sportovat - žít jinak než před obrazovkou.

Prima dny                                                          Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | pondělí 22.11.2021 16:01 | karma článku: 17,17 | přečteno: 647x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 94x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 420x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Akvapark jako volební kampaň. Radnice stavějí bazény, ačkoliv na nich prodělají

15. července 2024

Premium Navzdory nedostatku peněz mají města velké investiční plány – alespoň co se týče zábavy a vyžití...

ANALÝZA: USA si koledovaly dlouho. A co bude dál? Atentát Trumpa nakopne

15. července 2024

Premium O to, že Donald Trump se stane cílem atentátu, si Amerika koledovala dlouho. Unikl o necelé dva...

Velká výměna elektroměrů. Dotkne se milionů lidí, umožní sdílení elektřiny

15. července 2024

Bezmála 1,5 milionu domácností v Česku čeká výměna elektroměrů. Nyní v červenci započala tříletá...

Střelec na Trumpa jednal sám, FBI hledá motiv. Zabil hasiče, zbraň koupil otec

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  22:37

Atentátník na exprezidenta Donalda Trumpa jednal sám, uvedli vyšetřovatelé z FBI. Stále neznají...

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik