Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

Kdo nezažil, neuvěří.

Při striktním dodržování stavebního zákona a zákonů, vyhlášek a nařízení s ním souvisejících nepostavíte ani psí boudu. Jedině známosti, úplatky, nebo vstřícný přístup úředníka vás dostanou z bludného kruhu povinných razítek a souhlasů, které bez jiných razítek a souhlasů nemohou být vydávány. Nakonec jste donuceni stavět něco, co jste nechtěli a tak budujete jen naoko a po kolaudaci je následně vše upravíte do požadované verze.

Zábavné je také být svědkem při putování spisu z jednoho soudu na druhý a čtení rozsudků, kde soudní kapacity si navzájem vyjasňují svůj pohled na souvislosti mezi zákony. Pak jste po pěti (i více) letech předvoláni před stejný senát a máte znovu vypovědět to, co už jste jednou řekli, vyžadován je stejný projev se shodnými podrobnostmi, pokud se nechcete stát méně důvěryhodným svědkem.

Pokud máte na výběr naskočit, či nenaskočit na tenhle kolotoč, řeknete si: "Mám já tohle za potřebí?"

A o to jde. Složitý systém zvládne jen značný počet specializovaných úředníků, výrazné zjednodušení by znamenalo také výraznou redukci židlí. Proč by měl úředník volit někoho, kdo prosazuje redukci zákonů a chce úředníkovi židli pod zadkem utrhnout? Kdo z odvážných politiků si rozhází půl miliónů voličů a jejich rodin. Úsměvná jsou prohlášení o snižování byrokracie a státních úředníků. Opak je následně pravdou.

2 0
možnosti
PB

Souhlas, karma.

0 0
možnosti
LC

Souhlas. Já jen tak trochu provokativně dodám ... Někteří lidé mají osypky z toho, že máme vládu bez důvěry. Asi jim to nějak ničí osobní a rodinný život. Já říkám, že vláda bez důvěry znamená výrazně méně přijímaných zákonů = méně šikany občanů.

1 1
možnosti
Foto

Lex Jaroslav Chudáček asi nebude.

1. Co by si kdo vzal na Chudáčkovi? ;-)

2. Před 40 lety jsem emigroval a v Česku nežiji. Když se mi začne stýskat po původní vlasti, tak si něco přečtu na iDnes.cz nebo blog.idnes.cz a stesk mě zpravidla rychle přejde. ;-)

----

Omezit v ČR počet zákonů by byla moc dobrá věc. Například by bylo dobré stanovit maximální počet zákonů nebo zavést pravidlo, že než vyjde nějaký nový zákon, tak nejprve musí být nějaký existující zákon zrušen.

Není to jen problém ČR. Podobný problém má například i EU, která má obrovské množství zákonů a pravidel. Zhruba před dvaceti lety levicově liberální nizozemská strana D66 šla do evropských voleb s bodem v programu, že pokud EU vydá nový zákon nebo nové pravidlo, tak musí být nějaký existující zákon nebo existující pravidlo zrušeno. Někdo dokonce navrhoval, že za každý nový zákon musí být dva existující zákony zrušeny. Nevím, zda to prosadili, pochybuji o tom.

2 0
možnosti
VV

Hlavne prestat vymejslet nove nesmyslne zakony.

1 0
možnosti
JK

to bude facek, od Trčálka!

0 0
možnosti
PB

;-D To se zas v čajovně wifina rozžhaví doběla.

0 0
možnosti
  • Počet článků 45
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2058x
Nejlépe mě vystihuje moje motto:

"Příčinou krize je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem." (T. Baťa)

Seznam rubrik