Británie – problém etnický, nebo sociální?
A také ano. Vyrojilo se mnoho apologetů multikulturalizmu, kteří si na svoji ideologii nenechají sáhnout, ať se děje, co se děje…
Jedním z jejich argumentů je to, že se prý nejedná jen o černochy, ale že jde o směs lidí z různých koutů světa… Téměř jako žert pak působí jejich výčet národností. Prý nejen černí Afričané, ale také Severoafričané, Arabové, muži z blízkého východu, Pákistánci, Indové… Nu, jakoby to na věci něco měnilo…
Dalším jejich argumentem je, že se rabování účastnili i bílí Britové. To jistě ano. Účastnili. Nikdo nepopírá, že i mezi původními obyvateli Británie, se vyskytuje lůza a kriminálníci… Ti ovšem tvoří poměrně malé a konstantní procento Britské populace, se kterým si společnost vždy uměla poradit. Zatímco mezi bílými Brity je takovéto chování považováno za patologii a společnost je jen vděčná policii, pokud ji před těmito živly chrání, tak mezi přistěhovalci se jedná o běžný a neodsuzovaný způsob života… Zásah policie proti gangsterovi pak nevnímají jako akt na jejich ochranu, ale jako útok na své společenství…
Ostatně ono to s tou účastí bílých nebude tak horké, když se člověk podívá na videa z řádění oněch gangů… Nutno ovšem přiznat, že kulturu gangů s celou tou brutalitou a vražděním, přejímají dnes i native-britští kriminálníci, kteří by bez této inspirace svými divočejšími kolegy v branži, zůstali maximálně u hospodských rvaček a krádeží…
Další zajímavý argument, kterým se komentátor pokoušel doložit, že se nejedná o problém imigrantů, bylo tvrzení, že aktéři pouličního násilí, nejsou žádní přistěhovalci, ale že jde již o druhou, nebo třetí generaci, která v Británii žije. Opravdu zvláštní argument, neboť hovoří spíše ve prospěch těch kdo tvrdí, že pouhý čas z nikoho Brita neudělá… Je to důkaz, že ani tři generace života v Británii, kde se to různými integračními a sociálními programy jen hemží, nepomůže k tomu, aby se stal Brit z někoho, kdo si prostě v sobě nese jinou mentalitu i kulturu…
Jiná komentátorka vyjadřující se v televizi, zase konstatovala, že se jedná o lidi, kteří nemají vzdělání, nikdy nepracovali ani jejich rodiče prý nikdy nepracovali a nyní jim chce vláda v rámci úspor, sebrat všechny sociální dávky, na které byli zvyklí… „Jak prý teď mají žít?“, pohoršovala se ta dobrá duše… Inu zdá se, že odpověď je v její otázce implicitně zahrnuta. Buď je bude stát živit a solit stále více, protože jich neustále, díky vysoké natalitě přibývá … nebo je stát živit přestane, ale pak se nesmí divit, když vyrazí do ulic, aby se obsloužili sami a zásobili se vytouženou elektronikou…
Takže jak je to tedy? Jde o problém etnický, nebo sociální? Já si myslím, že v multikulturních společnostech, jako je ta v Británii, hranice sociálních tříd, celkem přesně kopíruje hranici etnických skupin. Jde tedy o problém primárně etnický a sekundárně sociální.
Lidé nejsou stejní všude na světě. To je přece zřejmé a můžeme to vidět i v Evropě. Obzvláště dnes se to ukazuje v plné nahotě, na příkladech Řecka, Portugalska i zbytku Evropského jihu… Tvářit se, že to nesouvisí s rozdílnou mentalitou mezi lidmi ze severu a lidmi z jihu, by bylo pokrytecké… Lidé z jihu prostě jsou impulsivnější, daleko více žijí přítomným okamžikem a příliš se nestarají o to, co bude zítra… Lze si na tyto vlastnosti nevzpomenout když pátráme, proč neposílají své děti do škol, nebo proč si jako způsob živobytí zvolí raději snadné dealování drog, než celoživotní studium a pracovní nasazení s nejistým výsledkem?
Takže si to sečtěme a udělejme si malý seznam britských chyb a omylů, jež vedly k současnému stavu:
♦ Dopustili masivní imigrační vlny lidí s odlišnou mentalitou, kulturou a náboženstvím, přestože mezi nimi byli visionáři, jako byl například Enoch Powell, který jim důsledky barvitě a dnes vidíme že pravdivě, vykreslil…
♦ Netrvali na asimilaci příchozích. Místo toho nabízeli jakousi neurčitou integraci, kterou ani nebyli schopni precizně definovat a na jejím dodržování trvat…
♦ Problémy a narůstající patologie vytrvale ignorovali a přecházeli. Jako řešení navrhovali úsměvné kroky, typu: „více terénních pracovníků“, „více osvěty“, „více lidskoprávních aktivistů a lidskoprávních organizací“, (které problémy spíše prohlubují než řeší).
♦ Vytvořili společenské klima politické korektnosti, v němž se prakticky nikdo neodvážil nazvat problém pravým jménem, poukázat na příčiny, nebo navrhnout jakékoli skutečné řešení problému.
♦ Rezignovali na výchovu mladých lidí a zrelativizovali veškeré hodnoty, na kterých Británie vyrostla…. Místo toho nabídli pop-kulturu, mělkost celebrit a MTV, kde se glorifikují, mimo jiné právě i gangy a životní styl s nimi spojený.
Teď tedy sklízí plody… Poučí se? Změní svůj přístup?
Mezi všemi těmi komentáři z Anglie mě zaujal ještě jeden… Jakási paní se rozněžnila, po tom co byla svědkem rozhovoru, který spolu v jedné z vyrabovaných čtvrti Londýna, vedli obyvatelé různých etnických skupin… Prý všichni svorně vyjadřovali obavu, aby tímto neskončila ta krásná a barevná různost, která dělá Londýn Londýnem… Málem jsem uronil slzu…
Co dodat? Buď paní narazila na hlouček učitelů z nějaké té „fakulty humanitních studií“… Anebo, možná, takhle Londýňané skutečně uvažují… Ovšem, jestli tváří v tvář zkušenosti rabujících divochů mají starost o barevnost Británie … pak nezbývá než jim popřát všechno to, co je ještě v budoucnu čeká… Zaslouží si to.
Oto Jurnečka
Desatero Vidláctva

Desatero Vidláctva je extenzí "Manifestu skutečné ekologie". Zatímco manifest myslím naprosto vážně, desatero myslím, ... vlastně také vážně.
Oto Jurnečka
Manifest skutečné ekologie - IV

Probrali jsme marnost pokusů o celoplanetární zásahy a naopak důležitost lokálního přístupu k ochraně přírody. Dnes budu o něco konkrétnější.
Oto Jurnečka
Manifest skutečné ekologie - III

Pokračování textu o ukradené ekologii a o promrhané energii idealistů na utopické projekty. Čemu by energie zodpovědných naopak věnována být měla?
Oto Jurnečka
Manifest skutečné ekologie - II

Pokračování textu o ukradené ekologii a zneužitých idealistech. Na jaké vějičky sedli? Je šance je přesvědčit, že nová odvětví průmyslu za která bojují, životní prostředí nechrání ale škodí mu?
Oto Jurnečka
Manifest skutečné ekologie - I

Ukradená ekologie, zneužití ušlechtilých emocí, hnutí na scestí. Tomu se budu několik následujích dní věnovat v seriálu na pokračování pod názvem: Manifest skutečné ekologie
Další články autora |
Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář
Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...
Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou
V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu
Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...
Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král
Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...
Zásadní průlom. Americký úřad schválil injekci proti HIV, za vývojem stojí Čech
Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil dvakrát ročně podávanou injekci americké...
Emotivní chvíle. Jediný přeživší havárie Air India pohřbil bratra, který při letu zahynul
Z rodinné návštěvy v Indii se měli oba sourozenci vrátit domů do Británie spolu. Pád letu Air...
Trump se rozhodne do dvou týdnů, zda USA udeří proti Íránu
Sledujeme online Americký prezident Donald Trump se v průběhu následujících dvou týdnů rozhodne, zda se Spojené...
SPOLU může kvůli kauze padnout na 17 procent. Průzkum je varováním i pro STAN
Podle výzkumu společnosti STEM pro CNN Prima NEWS bitcoinovou kauzu považuje za závažnou více než...

Prodej, Pozemky pro bydlení, 1145 m2 - Miřetice
Miřetice, okres Benešov
3 749 000 Kč
- Počet článků 138
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2832x
Knihy Oto Jurnečky: Šest pilířů cenzury