Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BN

babička Natova

9. 7. 2010 11:57
chybí opravdu peníze ve zdravotnictví ?

V podstatě nemám nic proti rozumným poplatkům u lékaře, pokud zamezí nadužívání pohotovosti a podobně , jsem pro. Ale jsou případy, jako je můj, kdy se tyto poplatky můžou řádně prodražit, mám po ozařování vývod z obou ledvin, jsou to prostě hadičky, které odvádí moč z ledvin do sáčků, tyto hadičky se bez mého jakéhokoliv přičinění prostě ucpávají, nemůžu za to, a nemohu tomu nijak zabránit. A platit na pohotovosti musím tak jako někdo se zanedbaným zubem, nemám žádný příjem a můj muž částečný invalidní důchod na koleno 7380 kč, koleno mého muže je na další diskusi, mohl by dostat umělý kloub a pracovat, ale proč by mu ho někdo dával, když mu může stát platit, je mu 53 let, celý život pracoval ve slévárně a pracovat by chtěl, bohužel má smůlu.Itoto je černá díra ve zdravotnictví, zbytečná opakovaná vyšetření, u každého lékaře znovu CT, SCINTY, PET, tam všude jsou ty peníze, které jinde chybí.Krásně se poslouchá teorie, bohužel praxe je naprosto odlišná.

0 0
možnosti
R

resist-ant

28. 6. 2010 16:18
Poplatky

nic neřeší. Zřejmě jsme strašně nemocný národ. Není totiž vůbec neobvyké, že důchodce bere denně nesmyslně 10 různých léků. Částečně si sice připlácí, ale zbytek platí pojišťovna. Je tu zaveden trend, že pokud člověk onemocní třeba chřipkou, doktor mu předepíše 3 - 4 léky. Jak je možné, že v naší republice jsou takřka všichni lidi nad 40 let kardiaci? Člověk je tvor "hypochondrický", kdo jiný by měl rozhodnout než osoba v oboru vzdělaná, tedy doktor místo alibistického se sichrování co kdyby. Já nevěřím, že všichni jsou nemocní. Existuje vůbec někde někdo zdravý, kdo nebere léky anebo je to něco jako Yetty? Tímto se nechci dotknout skutečně nemocných lidí. Jen se mi prostě zdá, že farmaceutický průmysl si pěkně mastí kapsu.

0 0
možnosti
S

sámvelkýmao

27. 6. 2010 12:48
no

ze slov dluhy,zadlužené,nejsou peníze,reforma financí...z toho už se stal kolorit a národní sport.všude chybí peníze.nemocnicím,lékárnám,výrobcům léčivzdravotním pojišťovnám,zřizovatelům.....heleďte,chcete nám tu namluvit,že po roce 1989 byly všechny nemocnice zadlužené?není to spíš tak,že dluhy někdo vyrobil?a kde jsou ti konkrétní lidé,co dluhy vyrobili?vzala je voda a jestli neumřeli,žijí šťastni dodnes?asi ano,protože kdybychom byli řádně fungující právní stát,tak zodpovědní lidé by asi žili,ale někde v lágru.ale jak se stalo dobrým zvykem,zodpovědnost je tu pouze politická.jó,když státu omylem neodvedu tisícovku,to se mnou zatočej jak s lotrem století.ale stamiliardy jsou fuč a nic se neděje.nejsou peníze,tak to lidem někde seberem.a to se netýká jenom zdravotnictví.vůbec nemluvím o 30,-kč.ty stejně končí v kapsách soukromých subjektů.apropó-zajímlo by mě,jestli je to s dph,nebo bez a jak to jednotlivé subjekty daní.to by asi bylo moc zajímavý,žejo.............

0 0
možnosti
D

danastol

26. 6. 2010 20:21
vysvětlení

pane Julínek je hezké, že uvádíte výše zmíněné, co ještě není, co bylo jen náznak, ale prosím vysvětlete opětovně poplatky jako takové.Vítě, že to byl tah socanů proti pravici a lidi teď po zrušení hrazení poplatků krajem budou zase na koni.Mám zdravotně postiženou dceru-diabetes melitus I typu, takže vím, kolik peněz stojí její péče za měsíc.Nemám problém s tím tyto poplatky hradit, ale přesto se najde hodně lidí, kteří si neustále myslí, proč mají platit, když platili celý život. Je to zlotřilý názor, ale bohužel komunista je u nás jako čechů ještě pořád vžitý /o školství ani nemluvím/.Vím, že to není populární krok, ale když se to lidem bude neustále vysvětlovat a mluvit se o tom, tak si na to nakonec zvyknou.Všude kolem nás se dějí změny,které se nelíbí, ale bohužel jsou nutné.R^

0 0
možnosti
PH

petrph

26. 6. 2010 13:39
říká se tomu

Vypustit džina ven. Prostě byly doby, kdy žádné poplatky nebyly, a stát se musel o zdravotnictví starat a pokoušel se spustit nějakou zdravotnickou reformu.Když místo toho přišel na to, že stačí zdravotní péči zdanit poplatky, tak mu nic nebrání aby v tomto postupu pokračoval dál. Napřed 30, teď 50, za rok 70, za 2 roky třeba 100 Kč. Děkujeme pane Julínku...

0 0
možnosti
A

antizelenka

27. 6. 2010 11:54
Re: říká se tomu

Prostě byly doby, kdy žádné poplatky nebyly, a stát se musel o zdravotnictví starat a pokoušel se spustit nějakou zdravotnickou reformu --------------

to jste mne pobavil, kdy se stát staral a dělal reformu ? vznikly kraje a dostaly do vínku zadlužené nemocnice - oddlužili je a často převedli na akciovky vlastněné krajem, které mají průhlednější hospodaření.

Ale stále bylo málo peněz, tak stát otevřel peněženku a přidal do systému pár milionů( zvednutí úhrady za státního pojištěnce), stále bylo málo tak přišel Rath a zavedl přísné stropy 100 operací takových a ani o jednu za rok více... a pod.

O první reformu se po dlouhé době pokusil Julínek a ....

0 0
možnosti
Z

Zapata

26. 6. 2010 11:40
Regulační poplatky jsou špatně.

Je to jenom další daň, vybíraná na jiném místě. Pacient stěží může ovlivnit ke kterým lékařům půjde nebo nepůjde. Většinou ho pozve nebo vyšle sám lékař.

Správně by bylo zavést spoluúčast, ponechat zdarma základní péči a na zbytek připlácet.

Zároveň umožnit připojištění.

0 0
možnosti
VC

vena65

26. 6. 2010 22:51
Re: Regulační poplatky jsou špatně.

Kdo jiný než vy rozhoduje o tom, ke kterému lékaři půjdete? Vemte odpovědnost do svých rukou.

0 0
možnosti
AL

alis

26. 6. 2010 10:57
Pane Julínku...

..Vaše činy křičí tak hlasitě, že neslyším, co říkáte. Když si vzpomenu na vztahovou spoušť, co jste za se bou nechal v ivančické nemocnici, nebo s jakou arogancí a  samozřejmostí jste si před kterýmisi vánocemi zdarma vyzvedl v Brně u sv. Anny dvě tašky zdravotnického  materiálu pro vaši matku, který sestry musely ušetřit na jiných pacientech a který si normálně lidé musí platit, ...protože kdo by si troufnul odporovat ministru zdravotnictví.

0 0
možnosti
S

Sporadanyobcan

26. 6. 2010 10:47
Karel 60 a ruku na S

srxdce: Na co Vám to bylo ???Cop jste zjískal??

0 0
možnosti
JM

zeolit

26. 6. 2010 10:14
Vážený pane senátore, bojujte!

"Prvním krokem budoucího ministra proti krizi by nemělo být zvyšování

poplatků, ale hledání úspor na straně pojišťoven a zdravotnických zařízení." Těch dvacet korun poškodí nově vzniklou vládu! Jako kardiak beru šest léků, platím v lékárně 180 Kč. Jsem ale solidární s lidmi, kteří dříve museli platit desetitisíce. Dneska je 250.000 paicentů, kteří spadají pod limit. Chci tím říct, že na stávající systém si idé zvykají, chápou jeho smysl. Tato vláda potřebuje podporu veřejnosti k daleko vážnějším a systémovým změnám. Obliba nové vlády, pokud projde návrh TOP09, bude hned na začátku torpédovaná, zbytečně. Středová VV by měla podporovat stanovisko ODS...

0 0
možnosti
  • Počet článků 44
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4122x
Narodil jsem se v Brně, 7. listopadu 1956. Po absolutoriu na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity jsem působil v nemocnicích v Jevíčku, Svitavách, Ivančicích a v Brně.
Do ODS jsem vstoupil roku 1996 a v listopadu roku 1998 jsem byl zvolen v senátním obvodu Brno-Venkov poprvé senátorem. V září 2006 jsem byl jmenován ministrem zdravotnictví v této funkci jsem pracoval do ledna 2009. Jsem rozvedený a mám dva syny.

Seznam rubrik