Děti uprchlíků na kolejích a Rakousko apeluje na Německo

Situace na řecko-makedonských hranicích je vážná. Uprchlíci stále doufají v otevření hranice a někteří tzv. dobrovolníci je dokonce motivují k ilegálnímu překročení makedonských hranic. Dobrovolnice kritizuje české policisty....

Rakouský kancléř Werner Faymann vyzval německou vládu, aby jasně podpořila uzavření balkánské trasy. Německá kancléřka Angela Merkel by měla uprchlíkům jasně vzkázat, že si nemohou vybírat zemi, která jim poskytne ochranu. Včera i šéf senátu pan Štěch uvedl, že se Polsko pokusilo získat v utečeneckých táborech v Sýrii i Turecku migranty, aby dodrželo slib minulé poské vlády k EU. Zájem projevilo pouhých sedmnáct uprchlíků, neboli chtějí v drtivé většině pouze někam, a tak to prostě je. Země, kde se neválčí jim nestačí. 

Balkánská stezka je uzavřena a musí zůstat uzavřena i nadále. Dle pana kancléře Faymanna bude tlak na balkánskou stezku stále silný a vzniknou nové trasy přes Bulharsko, či Itálii. Rakouská vláda si nepřeje ústupky Ankaře v oblasti liberalizace vízového styku.

Rakouská ministryně vnitra Leitnerová v oblasti víz nechce Turkům ustupovat a k dohodě s Tureckem je skeptická. EU si podle paní rakouské ministryně nemůže dovolit vytvářet žádná nová rizika a pozastavila se nad skutečností, že Turecko omezuje opoziční noviny a požaduje uvolnění vízové povinnosti. Pokládá také otázku : "Bereme hodnoty vážně, nebo je odmítáme"? Myslím, že naše hodnoty by nám rád určoval Brusel, ale evropané se probudili a věřím, že ve všech následujících volbách v EU to dokáží a evropské hodnoty a kulturu zachrání.

Angela Merkel však stále tvrdošíjně hájí názor, že před běženci nelze zavřít hranice a nelze předem stanovit, kolik žadatelů o azyl může Německo přijmout. Nicméně Rakušané to udělali a minulý týden hranici do Rakouska ze Slovinska nepřekročil ani jeden migrant a limit je jž stanoven na 80 žádostí o azyl denně. Rakousko je schopno politiky sebezáchovy, ale německá vláda spoléhá stále asi na Turecko, nebo nevím, co se musí stát.

V Bruselu se střílelo mezi policií a islamisty a z makedonského Skopje přišli tak hrůzné fotky, že klidného asi nechají málokoho. Někteří uprchlíci položili své děti na vlakové koleje s nápisy otevřete hranici ( open the border ). Odporní "rodiče" vydírajíce lidské city, takto ubohým způsobem. Dalších několik uprchlíků se utopilo v řece, při pokusu projít nelegálně Makedonií. Těmto uprchlíkům, kde byly i děti a invalidé prý byly dávány letáky s pokyny, jak se dostat do Makedonie, nebo jak obejít plot. Řecký ministr pro migraci z toho viní dobrovolníky. 

Rakouská dobrovolnice Fanny Můller ( která mi nepřijde funny ) kritizuje české policisty, kteří pomáhají na makedonsko-řeckých hranicích. Tato humanitární dobrovolnice se spolu s desítkami dalších aktivistů a novinářů připojila, či dokonce možná i organizovala nelegální překročení makedonských hranic spolu s uprchlíky! Makedonské jednotky je všechny zadržely.

Fanny má tu nebetyčnou drzost, kohokoli kritizovat. Čeští policisté údajně strkali do aktivistů i novinářů a slovně je prý napadali. No nevím jestli čekala snad pochvalu. Popisuje, jak byly tito "aktivisté" odděleni od uprchlíků a byly okamžitě odvedeni na strážnici a policisté je tam nechali několik hodin. Asi chtěla do Hiltonu, nebo snad nějaké ocenění ? Zaplatila pokutu 300 euro a považuje to za absurdní, stejně jako to, že musela odevzdat doklady a policisté si je natočili. Absurdní mi přijde paní Fanny a její afektovaná reakce a nesmyslné činy těchto "humanitárních aktivistů".

Slovinci na hranicích s Chorvatskem posilují své bariéry, aby byly odolnější. Je to součást opatření, aby uprchlíci nemohli přejít přes Slovinsko do severní Evropy. Je to v souladu s našimi plány uzavřít Balkánskou cestu, uvedl mluvčí min. vnitra Vesna Mitric. Ostnaté dráty byly nahrazeny odolnějšími ploty.

Bavorský premiér Horst Seehofer kritizuje politiku Angely Merkel jakožto vládu bezpráví, čímž se v CSU údajně vyjadřuje diktatura.

Na závěr bych napsal další varování Evropě od slavného deníku The New York Times. The NY Times varuje Německo, ale i celou Evropu před změnou, nestabilitou a možná i paralýzou. Evropané, ať už se jim to líbí, nebo ne, si zvykli spoléhat na Angelu Merkel a Německo. Výsledky voleb v Německu prý jasně ukázali, že němečtí občané nejsou nadšení z představy integrovat miliony migrantů.

To původní a možná i zmanipulované plyšákové nadšení je skutečně naštěstí pryč, pozn. autora. Na Německo myslím už většina rozumných evropských států nespoléhá, paralyzovaná mi přijde paní Merkel po volbách a nestabilita by mohla časem znamenat konec EU. Byl bych pro.

Deník závěrem varuje před AfD, která by se prý mohla přiklonit k pravicovému extremismu, destabilizovat Německo a mohlo by to mít ničivé dopady i na Evropu. Myslím, že podobná hodnocení budu číst stále častěji. Vždy, když budou v některé zemi EU volby. Ale jelikož je evropská pravice skutečně na vzestupu, tak se s těmito povrchními, předsudků plnými a manipulativními hodnoceními smířím. Třeba některá média časem pochopí, že tento trend je již nezadržitelný, a to mi dodává víru i lehký optimismus.

Guardian správně poukazuje na to, že Angela Merkel není schopna nastavit limity v  migrační krizi, a to prý vyústí v nejistotu, odmítání a radikalizaci. Vyhnutí se limitům znamená, že německá vláda nemá migrační krizi pod kontrolou.

Čísla nedovedou lhát, ale lháři, to jsou pěkná čísla!....C.N.Parkinson

 

Autor: Patrik Juda | středa 16.3.2016 8:06 | karma článku: 39,18 | přečteno: 1702x