Vězni pasou daňky

Člověk se nejdřív musí prohrabat balastem šílených zpráv, aby nakonec našel nějakou tu povzbuzující a lidskou. Navíc je ta pozitivní zpráva i o zvířátkách.

O zvířátkách, tedy ptácích a konkrétně slavících bylo již napsáno mnohé. Někteří slavíci zpívají falešně, ten zlatý a český už by se mohli dát vycpat. Také nějak moc zapáchají. To ti slavíci z Madridu, to je jiný kafe, těm to i ve zralém věku zní fešně. I ten Máchův slavík, co svou lásku růži pěl, uměl za srdce vzít. Ale pojďme na jiná zvířátka.

Ovce a daňky. U věznice v Jiřicích jim postavili oboru a vězni se o ně starají, krmí je, opravují ploty a dokonce jim pěstují krmivo. Viděl jsem reportáž v televizi, všichni si to pochvalovali od ministra spravedlnosti přes ředitele českých věznic až po vězně, kteří se o zvířata starají.

Na nich byla ta radost znát nejvíc, jsou venku, vykonávají zajímavou práci a ještě si vydělají pár peněz. Jiřice mám kousek od domova. V těch lesostepích po sovětských vojácích se v oborách prohánějí zubři, divocí koně, pratuři. Už jsem tam viděl samozřejmě divočáky (což je dnes běžné), srnky, ale i muflony a lišku.

Nyní máme blízko i daňky. Je to také zajímavý projekt. Jestli se jednoho dne začnou zavírat nekorektní pisálci (jako já) do vězení, hlásím se do Jiřic, chci pást ovce a daňky!

Tak to, prosím, milý soude, vezmi v potaz. Přiznávám se totiž bez mučení, že nesouhlasím s moderním, politicky-korektním, multikulturně-genderovým výkladem Bible, totiž že Bůh je lesbická černoška muslimského vyznání.

Až tedy nade mnou vyřkneš ortel, milý soude, nech mne odpykat si svůj trest s daňky. A dovol mi, prosím kytaru, abychom si mohli společně zahrát a zazpívat písně Wabi Daňka.

https://www.novinky.cz/domaci/422139-jiricti-vezni-se-staraji-o-ovce-a-danky.html?sznhp%3Drss

Autor: Jan Tichý(Bnj) | středa 30.11.2016 21:19 | karma článku: 19,85 | přečteno: 348x

Další články autora

Jan Tichý(Bnj)

Do třetice!

Tři blogy za rok? Chabý výkon, že. A to jsem tento třetí vůbec nechtěl psát. Chuť psát mě nepřešla, kdo ví, kde mě hledat a našel mě, tak ví, že píšu mnohem víc.

24.11.2024 v 17:52 | Karma: 16,53 | Přečteno: 277x | Diskuse | Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Narodila se kniha

Knih se rodí opravdu hodně, knihkupectví jsou plná, dneska si může vydat knihu, kdo chce. Stačí to všechno udělat, připravit a zaplatit. Tak jsem si nadělil svou vlastní knihu.

22.11.2024 v 12:00 | Karma: 3,92 | Přečteno: 58x | Diskuse | Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Nalodil jsem se na loď blogosvěta

Využívám Hydeparku pro informaci, že jsem vstoupil na blogovou platformu blogosvět, kde se mj. „potkávám“ i s bývalými zdejšími pisálky jako Lubomírem Stejskalem nebo Bohumilou Truhlářovou.

10.1.2024 v 6:37 | Karma: 15,44 | Přečteno: 446x | Diskuse | Hyde park

Jan Tichý(Bnj)

Házím do toho vidle!

Tak jsem se dočkal dočasného zákazu diskuse (pod blogem Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?). Použil jsem sice textově vhodné slovo, leč hlídací robot ho vyhodnotil jako nevhodné.

30.11.2023 v 10:30 | Karma: 23,11 | Přečteno: 641x | Diskuse | Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Najdu někoho ochotného?

Tak nějak nastal čas změny. Předdůchod ani předčasný důchod mi v brzké době nehrozí, ale duše už mě volá jinam. Ještě nevím úplně kam, ale nabádá mě k tomu, že je na čase dělat méně práce v systému.

29.11.2023 v 9:09 | Karma: 10,40 | Přečteno: 341x | Diskuse | Osobní

Nejčtenější

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou

16. června 2025  12:20

V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...

Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu

15. června 2025  20:19

Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...

Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král

15. června 2025  14:24

Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...

Decroix odstraňuje magisterský titul. Vzdělání z Francie je výhoda, zastal se jí Fiala

19. června 2025  9:14,  aktualizováno  22:15

Ze stránek vlády zmizel ve středu večer titul Mgr. u jména nové ministryně spravedlnosti Evy...

Trh padá, investor se hroutí. Při výprodeji akcií přibývá předpisů antidepresiv

22. června 2025

Investování může být pěkně stresující záležitostí. Zvlášť když se trhu zrovna nedaří a ceny akcií i...

Když je v Šanghaji léto, a tudíž peklo. Teploty však nejsou to nejhorší

22. června 2025

Premium Od naší spolupracovnice v Číně Letní počasí v Šanghaji je podobně nepředvídatelné jako u nás doma. Od června do srpna trpí...

Letadlo plné miminek. Poslední americká operace ve Vietnamu začala tragédií

22. června 2025

Seriál Duben 1975. Saigon sežehla spalující horka, Jižní Vietnam balancoval na hraně porážky, vojska...

Z alpských svahů až na rok do hibernace. Jak vypadá cesta jihotyrolského jablka

22. června 2025

Premium Jižní Tyrolsko je největším pěstitelem jablek v celé Evropě, čemuž odpovídá i fakt, že každý desátý...

Otestuje dětské křupky GERBER Organic Chewing Wheels
Otestuje dětské křupky GERBER Organic Chewing Wheels

Máte doma malého jedlíka staršího 10 měsíců? Přihlaste se do našeho testování s GERBER Organic Chewing Wheels – chutných křupek s banánem, které...

  • Počet článků 1079
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 559x
Mám rád život a přirozenost. Víc je pro mě být, než mít. 
Na tomto blogu jsem přestal publikovat ke konci roku 2023. V roce 2024 vyšly tři články, které měly za cíl informovat o jiném blogu, kde působím (leden) a o knize, kterou jsem vydal (listopad).
Děkuji za přízeň, kterou jste mi zde věnovali.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.