Poznámka na okraj
Je vyvíjen zejména mediální tlak, který přináší na jedné straně protitlak a odpor, ale na druhé i přizpůsobení se a podřízení se. Média nás denně přesvědčují o důležitosti boje proti něčemu, či boje za něco, neustále nás něčím straší. Ve virtuální realitě se to vše ještě více rozviřuje. Jenže je tomu opravdu tak?
Pokud médiím přestanete věnovat pozornost, tj. nekoukáte na zprávy, dáte si detox od mobilu a internetu, upozorní vás na to jen v obchodě či nějakém úřadě lidé v respirátorech, pak o tom moc nevíte. Sýkorky ani srnky nic takového neřeší a žijí si svůj přirozený život v koloběhu života.
Nemusíte se setkávat virtuálně v nějakých proti sobě zaměřených skupinách, ale i tváří v tvář v rámci rodiny. Také řešíte opačné názory, nicméně lze to brát s nadhledem jako např. takto:
"už seš očkovaná?", zeptal se můj tchán své dcery. Ta se usmála a řekla "ne". A tím to skončilo. Otázka, odpověď. Žádná diskuse, přesvědčování, vysvětlování. Tím konstatováno: máme každý jiný názor a nemá smysl se kvůli tomu hádat. A máme se rádi.
Děda si v tomto moc nerozumí se starší dcerou a jejím mužem, ale s vnučkou (jejich dcerou) si rozumí, protože oba jsou očkovaní. Z jeho pohledu se dcera nechrání a je nerozumná, zatímco vnučka se chrání a je rozumná.
Náš pohled je jiný, necítíme potřebu se očkovat kvůli svému zdraví a jiné důvody nám připadají v podstatě nemravné, protože jde o manipulaci a citové vydírání s nejistým slibem návratu k „normálnímu“ životu. Nepřipadá mi normální chodit všude s mobilem a prokazovat jím svou „oficiální“ bezinfekčnost (avšak normálním se to již pro většinu lidí asi stalo). Neumím si užít divadelní představení či film v respirátoru (v mém případě ani v roušce). Tak si prostě tyto (zkažené) radosti odpustím a nikam nejdu.
Nechat se očkovat kvůli svým blízkým? Přiznám se, že jsem o tom kdysi uvažoval, protože však nejsem typ, který chce být mezi prvními, naopak jsem typ vyčkávací, tak jsem vyčkával a mezitím jsem se dozvěděl, že bych svým bližním svým očkováním stejně moc nepomohl, neboť nákazu může přenášet i očkovaný. Cítím se zdráv a snažím se chovat ohleduplně. Navíc i dodávat posilující dobrou náladu, neboť vím, že strach a stres zdraví nejvíc škodí.
Přirozené je být zdráv, normální je být nemocný. Někdo preferuje svobodu, volnost a přirozenost, jiný jistoty, bezpečí a normálnost. Máme o očkování své pochybnosti, nicméně rozhodnutí svých dětí respektujeme, tak jako i rozhodnutí našich rodičů (těm jsme to dokonce na rozdíl od dětí doporučovali).
Protipóly se dají spojit, jde to. Hlavně ale srdcem, ne rozumovými argumenty, nemusíme se jimi tlouct, vždy najdeme sadu argumentů pro i proti, to bychom se jimi utloukli a začali se nenávidět. Prostě si ty argumenty necháme pro sebe, změníme téma, a protože se máme rádi, je nám spolu dobře.
Na potkání neřeším, zda je někdo očkovaný či ne a většinou na to ani nepřijde řeč. Jen když se někdo zeptá, tak mu slušně a po pravdě odpovím. Jak se s tím vypořádá, je jeho věc.
Mnoho lidí upozorňuje, že nekráčíme ke světlým zítřkům, ale do řiti. To budeme muset do té řiti opravdu dojít?
Nebo se jí vyhneme a najdeme jinou cestu? Dokážeme otevřít svá srdce a překonat protiklady? Jedině přes srdce (lásku) vede cesta k překonání nenávisti, strachu, svých přesvědčení a zažitých programů (zvyků). Zkusme to!
Jan Tichý(Bnj)
Do třetice!
Tři blogy za rok? Chabý výkon, že. A to jsem tento třetí vůbec nechtěl psát. Chuť psát mě nepřešla, kdo ví, kde mě hledat a našel mě, tak ví, že píšu mnohem víc.
Jan Tichý(Bnj)
Narodila se kniha
Knih se rodí opravdu hodně, knihkupectví jsou plná, dneska si může vydat knihu, kdo chce. Stačí to všechno udělat, připravit a zaplatit. Tak jsem si nadělil svou vlastní knihu.
Jan Tichý(Bnj)
Nalodil jsem se na loď blogosvěta
Využívám Hydeparku pro informaci, že jsem vstoupil na blogovou platformu blogosvět, kde se mj. „potkávám“ i s bývalými zdejšími pisálky jako Lubomírem Stejskalem nebo Bohumilou Truhlářovou.
Jan Tichý(Bnj)
Házím do toho vidle!
Tak jsem se dočkal dočasného zákazu diskuse (pod blogem Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?). Použil jsem sice textově vhodné slovo, leč hlídací robot ho vyhodnotil jako nevhodné.
Jan Tichý(Bnj)
Najdu někoho ochotného?
Tak nějak nastal čas změny. Předdůchod ani předčasný důchod mi v brzké době nehrozí, ale duše už mě volá jinam. Ještě nevím úplně kam, ale nabádá mě k tomu, že je na čase dělat méně práce v systému.
| Další články autora |
Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu
Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...
O solitérech v Praze. Některé stavby jsou jako pěst na oko. Třeba panelák v Braníku
Kdo viděl film Tam na konečné z roku 1957, pravděpodobně ho zaujalo nejen zpracování v duchu...
Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech
V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...
Provoz metra na části linky C přerušen. Na Hlavním nádraží zemřel člověk pod soupravou
Provoz metra na lince C je v pondělí dopoledne přerušen mezi stanicemi Florenc a Pražského...
Kam v březnu v Praze zdarma? 7 tipů od poslechovky po pochod ve Stromovce
Vybrali jsme sedm pražských akcí zdarma – koncerty, festival, výstavy i přednášky, které můžete...
Biatlon v Kontiolahti 2026: Čeští biatlonisté jedou štafetu, obejít se ale musí bez Horniga
Biatlonisté dnes po vytrvalostním závodě rozjeli štafetu. Na trati nechybí ani české kvarteto -...
Biatlon v Kontiolahti 2026: Voborníková dojela v masáku opět mezi nejlepšími
Tereza Voborníková rozjela další velký závod. Po čtvrtém místě ve vytrvalostním závodě dnes ve...
SP v biatlonu pokračuje po olympiádě v Kontiolahti. Po ženách se dnes představí i muži
Čeští biatlonisté se vrací do kolotoče Světového poháru. Do finského Kontiolahti zamířila...
OBRAZEM: Adrenalinová show, nablýskané stroje. Motosalon má i zónu pro ženy
Až 70 tisíc návštěvníků očekávají pořadatelé letošního Motosalonu. Veletrh motocyklů a čtyřkolek se...

Hledáme 40 maminek, které otestují řadu Elseve Collagen Lifter
Ve spolupráci s L’Oréal Paris hledáme testerky, které chtějí vyzkoušet kompletní řadu pro zvětšení objemu vlasů – šampon, kondicionér a osvěžující...
- Počet článků 1079
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 560x
Na tomto blogu jsem přestal publikovat ke konci roku 2023. V roce 2024 vyšly tři články, které měly za cíl informovat o jiném blogu, kde působím (leden) a o knize, kterou jsem vydal (listopad).
Děkuji za přízeň, kterou jste mi zde věnovali.



















