Odpočítávání

Tak už tu mohu odpočítávat: 10, 9, 8, 7 ……. 2, 1, start! Vlastně konec. Ale také start. Když něco končí, zpravidla zároveň něco nového začíná.

Jak je to vlastně s tím koncem? Slíbil jsem tisíc blogů a dost. Tento má číslo 990. Když si ovšem zadáte na blogu „blogeři“ a vyplníte jméno, najdete u mého příjmení jiné číslo 998. Čili tam je o osm blogů víc. Jsou to ty, které byly přesunuty z hlavní stránky, nebo přímo já jsem je dal rovnou do Hyde parku. Některé se po úpravě vrátily zpět, tak jsou možná započítány dvakrát. Nevím. V každém případě je rozdíl osm blogů.

Dojedu do tisícovky tak, aby po rozkliknutí mého blogu bylo pod jménem číslo 1000 a pak nechám tento blog spát. Bude to taková „šípková Růženka“, ale možná se časem probudí, nebo úplně zmizí.

Jsem úspěšný bloger? Jsou tu lidé, kteří toho napsali mnohem více, jsou tu blogeři, kteří se mohou pochlubit víc jak milionem čtenářů (mám celkem něco přes 560 tisíc), jsou tu blogeři, kteří dosáhli takové popularity, že se každoročně umísťují na předních příčkách ankety bloger roku. Jsou tu lidé, kteří se stali VIP blogery.

Žádného z výše uvedených úspěchů jsem nedosáhl. Z hlediska slávy a popularity mé psaní zde úspěšné nebylo. Vydržel jsem tu osm let. Jistě jsou i ti, kteří tu jsou etablováni déle.

Co tedy osobně považuji za úspěch? Že jsem to vydržel a dotáhl až sem. Že si mé psaní našlo okruh čtenářů, že bylo pro někoho inspirací a že někomu něco z té tisícovky článků udělalo radost, vyloudilo úsměv na tváři, inspirovalo k zamyšlení, nebo třeba malinko přispělo k pozitivní změně v životě.

Že psaní od srdce chytlo za srdce. A to je pro mě to největší ocenění a také největší úspěch. Po splnění oné mety: 1000 blogů, přejdu od slov k činům. Jednak to bude setkávání a tvořivé aktivity v lokální komunitě a jednak sestavení knihy mých povídek a snad i knihy se spíše filozofickými texty s pracovním názvem: „Své plány Bohu nevyprávěj“.

Komu by snad chybělo mé blogování, pak zde najdete odkaz na nový blog: Texty a prezentace :: Tichaci-cz . Byl založen zejména proto, že se obávám, že nejvíc to psaní bude chybět mně.

Odcházím, protože nemám rád autocenzuru. Považuji ji za nalhávání sám sobě, a navíc nechci být tady úplně vypnut, kdybych náhodou překročil kodex blogera tak, že bych adminům nedal jinou možnost. Chci na tomto médiu, které se ke mně chovalo férově, zachovat své články, dokud to půjde.

A doufám, že aspoň někteří moji pravidelní čtenáři budou chodit na návštěvu do mého nového působiště. Tam to jistě nebude o vlivu celostátního média, které svým způsobem zaručuje určitou čtenost, tedy kvantitu. Očekávám rapidní pokles zájmu a čtenosti. Na druhou stranu to bude více o psaní tak, jak mi zobák narostl, tedy psaní bude upřímnější, neboť nebude autocenzurováno. Možná už jste si někteří rozdílů všimli.

Jste srdečně zváni k návštěvě. Je to jak v realitě, starý systém (blog) dobíhá, nový systém (blog) se rozbíhá. Je na čase upravit i profilovku.

Autor: Jan Tichý(Bnj) | neděle 19.2.2023 9:16 | karma článku: 13,18 | přečteno: 201x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Jan Tichý(Bnj)

Do třetice!

Tři blogy za rok? Chabý výkon, že. A to jsem tento třetí vůbec nechtěl psát. Chuť psát mě nepřešla, kdo ví, kde mě hledat a našel mě, tak ví, že píšu mnohem víc.

24.11.2024 v 17:52 | Karma: 16,53 | Přečteno: 277x | Diskuse | Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Narodila se kniha

Knih se rodí opravdu hodně, knihkupectví jsou plná, dneska si může vydat knihu, kdo chce. Stačí to všechno udělat, připravit a zaplatit. Tak jsem si nadělil svou vlastní knihu.

22.11.2024 v 12:00 | Karma: 3,92 | Přečteno: 57x | Diskuse | Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Nalodil jsem se na loď blogosvěta

Využívám Hydeparku pro informaci, že jsem vstoupil na blogovou platformu blogosvět, kde se mj. „potkávám“ i s bývalými zdejšími pisálky jako Lubomírem Stejskalem nebo Bohumilou Truhlářovou.

10.1.2024 v 6:37 | Karma: 15,44 | Přečteno: 445x | Diskuse | Hyde park

Jan Tichý(Bnj)

Házím do toho vidle!

Tak jsem se dočkal dočasného zákazu diskuse (pod blogem Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?). Použil jsem sice textově vhodné slovo, leč hlídací robot ho vyhodnotil jako nevhodné.

30.11.2023 v 10:30 | Karma: 23,11 | Přečteno: 641x | Diskuse | Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Najdu někoho ochotného?

Tak nějak nastal čas změny. Předdůchod ani předčasný důchod mi v brzké době nehrozí, ale duše už mě volá jinam. Ještě nevím úplně kam, ale nabádá mě k tomu, že je na čase dělat méně práce v systému.

29.11.2023 v 9:09 | Karma: 10,40 | Přečteno: 341x | Diskuse | Osobní

Nejčtenější

Novým papežem se stal americký kardinál Prevost, přijal jméno Lev XIV.

8. května 2025  18:45,  aktualizováno  19:54

Sledujeme online Novým papežem se stal americký kardinál Robert Francis Prevost, oznámil z baziliky sv. Petra...

Zemřel Jiří Bartoška, charizmatický herec a prezident karlovarského festivalu

8. května 2025  13:53

Ve věku 78 let zemřel Jiří Bartoška. Byl dlouholetým prezidentem Mezinárodního filmového festivalu...

Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu

9. května 2025  18:35,  aktualizováno  10.5 13:09

Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...

Rusy rozzuřil hořící Kreml na ponožkách českého zmocněnce. Darebák, zní z Moskvy

9. května 2025  12:08

Řádnou vlnu emocí v Rusku vzbudil český vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný....

Soud poslal do vězení starostu Řeporyjí Novotného, porušil podmínku

7. května 2025  14:42,  aktualizováno  21:42

Soud poslal na tři měsíce do vězení starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). Na návrh...

Soud prodloužil vazbu pro obžalované v kauze falešných česko-ukrajinských bankéřů

14. května 2025  11:22,  aktualizováno  15:03

O prodloužení vazby pro obžalované v kauze česko-ukrajinského gangu falešných telefonních bankéřů...

ANO nemá nic nového. Volby budou těsné, hodnotí experti posuny v průzkumech

14. května 2025  15:02

V průzkumech se po dlouhé době objevují výraznější posuny. Trendy naznačují, že ANO lehce oslabuje,...

Auto se zřítilo do řeky, uvěznilo zraněnou dívku. Vytáhli ji Gentlemani silnic

14. května 2025  14:57

Nebyli nevšímaví a naopak díky své rozhodnosti zachránili těžce zraněnou devatenáctiletou dívku...

Do auta při riskantním otáčení nabourala cisterna, sanitky odvezly tři děti

14. května 2025  14:46

Jedno těžce a dvě lehce zraněné děti odváželi záchranáři do nemocnice po středeční srážce osobního...

  • Počet článků 1079
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 559x
Mám rád život a přirozenost. Víc je pro mě být, než mít. 
Na tomto blogu jsem přestal publikovat ke konci roku 2023. V roce 2024 vyšly tři články, které měly za cíl informovat o jiném blogu, kde působím (leden) a o knize, kterou jsem vydal (listopad).
Děkuji za přízeň, kterou jste mi zde věnovali.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.