Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
SB

Ať už si o Benešovi jinak myslíme cokoli, vaše hledáním rozdílu v tom, že on odešel, zatímco dánský král zůstal v Dánsku, je nesmyslné.

Oba udělali to, co bylo v dané situaci nejlepší.

Dánský král věděl, že Němci si na něj nedovolí. A v rámci svých možností Dánsku nejvíce pomáhal právě tím, že tam zůstal. Viz například našení žluté židovské hvězdy. Sám samozřejmě Žid nebyl, ale žlutou hvězdu nosil na důkaz své solidarity s židovskými občany Dánska.

Beneše by v Praze okamžitě Nemci zatkli a brzy by ho popravili. O tom nelze pochybovat. Tím by se sice možná stal mučedníkem, ale pro Československo by už nic nemohl udělat. V Londýně však držel prapor státnosti, dosáhl anulování uznání Mnichovské dohody atd. Totéž platí například o Janu Masarykovi.

1 0
možnosti
Foto

Nedávno jsme na Pražském hradě jednu Dagmar měli ... ;-)

0 0
možnosti
  • Počet článků 39
  • Celková karma 28,40
  • Průměrná čtenost 1160x
Mezi lety 2014 až 2018 jsem působil jako starosta a místostarosta města Ostrova (Karlovarský kraj), předtím jsem byl rovněž člen rady tohoto města. Většinu své profesní dráhy jsem však strávil v soukromém sektoru jako podnikatel a jednatel obchodní společnosti. Mezi oblast mého zájmu patří především dějiny, podnikání a politika. Jsem ženatý a mám syna, který studuje doktorát na univerzitě v Plzni.

Seznam rubrik