Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Problém je v tom, odkud se ta přebytečná energie bere. Co se týče fosilních paliv, tak energie v nich uložená je zase sluneční (uhlí). Takže její uvolňování je jen o nějaký ten pátek posunuté. Odkud se vzala energie, uložená v ropě a plynech, přesně nevím, ale zase to bylo přirozenou cestou.

Jediný problém je energie z jádra, i když tato energie se tam uložila při vzniku země.

Takže pouze energetické zdroje, založené na krátkodobém cyklu - tedy spalování dřeva a rostlin- nemohou tepelnou rovnováhu narušovat.

K zamyšlení je také jedenáctiletý sluneční cyklus. V minulých letech byla sluneční aktivita na maximu, od letoška bude zase klesat.

Ovšem masivní užívání fosilních paliv trvá teprve asi 200 let, což je současně doba, kdy se trochu solidně měří teplota vzduchu. A to je z hlediska stáří země nepatrný zlomek.

Přitom v minulosti tu bylo tolik klimatických zvratů, které zásadně změnily dlouhodobě podmínky na celé zemi, a přesto život nezanikl.

Chce to klid. Problém je jinde - znečištění.

A malý dotaz: čím doma topíte?

2 0
možnosti
JB

J68a87n 36B74u69r86i35a27n

1. 2. 2021 10:22

Sorry, ale ve fosilních palivech byla ta sluneční energie uložena desítky miliony let a další desítky miliony let by tam ještě byla, nebýt člověka.

Naopak spalování dřeva nemá na energetickou bilanci v podstatě žádný vliv. Když ho nespálíme, tak se rozloží (a přitom se uvolní jeho energie).

Od jisté doby v podstatě uhlí nevzniká - spekuluje se, že za tím stojí termiti, kteří začali dřevo využívat a tím byl proces tvorby uhlí přerušen.

0 0
možnosti