Diskuse
Rodina podle diktátu
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
K86l66á41r93a 22P98o79s31p20í90š63i19l69o49v74á
Dobrý den, možná by nebylo od věci, pokud byste si o dané problematice něco přečetl.
Používáte poněkud silná slova, která nejsou podložená adekvátními argumenty. Radikální genderová ideologie .. Zajímalo by mne, co to podle Vás znamená. Dokážete definovat, co je to gender, ideologie a radikalismus? Myslím tím opravdovou definici, nikoli Vaše předpoklady. Dovolte, abych Vám sdělila, že termín "gender" označuje společensky konstruované charakteristiky pro biologické pohlaví muže a ženy. Tedy to, jak muže a ženy vnímáme, co od nich očekáváme a jak je hodnotíme. Genderová studia se pak zabývají především diskriminací a nerovnostmi souvisejícími s tím, že pokud jedinci těmto charakteristikám nevyhovují, jsou přinejmenším stigmatizováni. Nutno upozornit, že se nezabývají pouze ženami, ale rovněž znevýhodněním mužů. To pro Vás musí být velké překvapení, že? Genderová studia chtějí nabourat zažité stereotypy a pomoci všem jedincům, aby se ve společnosti cítili dobře. Neříkají, že jsou muži a ženy stejní, či identičtí, jak píšete. Věda prozatím neumožňuje určit, jaká část toho, jací jsme, je biologicky daná a jaká je konstruovaná. Nicméně i přesto lze dnes spolehlivě říci, že velká část toho, co považujeme za přirozené, je uměle vytvořena společností (to není můj výmysl, ale odkáži Vás především na odbornou zahraniční literaturu). Cílem feminismu a genderových studií je pak dosažení rovnosti v rozdílnosti. To znamená, že přijímají určitou rozdílnost mužů a žen, ale požadují, aby muži i ženy měli opravdu stejné možnosti. Pokud myslíte, že těchto skutečně rovných příležitostí bylo dosaženo, podívejte se nejprve pozorně kolem sebe. Myslíte, že společnost přijímá ve vysokých funkcích muže i ženy? Pokud ano, respektuje obě pohlaví stejnou měrou? Že muž, který chce být na rodičovské dovolené a netouží po kariéře je ve svém okolí přijímán jako plnohodnotný muž? Že muž není není každodenně konfrontován s jakousi nemožností selhat? ...
P65e56t61r 55S62k58á54c51e83l
Stále platí: Rodina, základ státu. Doufejme, že na tohle mocní (pokud ovšem jimi zrovna jsou) budou pamatovat...
J65a25n 84N28o42v26á76k
Odpověď na vaši otázku v nadpisu. Nevím jestli bude dobrou mynistryní, ale jsem přesvědčený, že bude lepší než byli zloděj Drábek a posera Nečas.
N87i73k67o16l 24S85y50r86o51v53á21t25k28o91v69á
Odpověď na vaši otázku v nadpisu. Ano může
PS: až bude schválen jediný feministický zákon navržený paní Tominovou - Marksovou nebo alespoň půjde do sněmovny, bude váš článek aktuální. Zatím je pouze výkřikem do tmy v které se ještě vůbec nic nestalo
J13a63n 42H24l56e38d95í24k
okrádat úspěšné a pracovité a nakradené rozdat pohodlným, vypočítavým, nezodpovědným tvorům, může jen totální idealista, společnosti a pokroku škodící popleta
J60a88n 93P24a32p62e91ž
A může někdo jako autor článku dobrým poradcem předsedy vlády ? Jak ukázala praxe, může. Pokud chce premiér dopadnout tak, jako Petr Nečas ! Ani ultrapravicový poradce, jako je autor článku nezvládl touhy, chutě a hormony pana předsedy vlády. Rodina podle diktátu je právě rodina podle představ pana autora a jeho manželky. Kdo slyšel její veřejná vystoupení, ví o čem je řeč. Brrrrrrrrrr.
J84i30ř85í 23Ř73e80z94n52í39k
Přeju panu bloggerovi, ať mu Tominová v rámci genderové nevyváženosti nařídí splnit kvotu: deset dětí.
P65e42t77r 73K40m17í26n96e83k
Přesně tak, a pokud minimálně 40% nebude ženského pohlaví, tak pujde pan blogger pod gilotinu...
J27a29n 70F28r33o58l68í89k
Tak některé nápady Džamily se mě líbily. Třeba ten náramek těhotným ženám aby jsme je pouštěli sednout v tramvaji nebo kvítek rudý v klopě značící pozor menstruuji a koušu. Jen by to mělo být v rámci rovnoprávnosti umožněno nosit i mužům. A ne na principu dobrovolnosti. Navrhuji zavést kvóty na obojky pro muže. Do začátku skromných 20%.
- Počet článků 144
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 4517x


















