Taky jste ti hodní pitomci?

S přibývajícím věkem jsem poněkud rozpolcená osobnost. Ale možná to nebude věkem, jedná se totiž o ten všeobecně známý fakt, že když dáte najevo, že něčemu rozumíte a dobře to ovládáte, tak je vám prostě práce přidáno.

Vždyť kdo jiný by to měl udělat než vy, kterým se to tak daří, je jim shůry dáno a je to pro vás přece brnkačka…

Začala s tím moje bývalá kamarádka, která mě totálně vysávala slovy – ale ty máš přece hezké písmo, ty to sestylizuješ líp, pro tebe to nic není, ty mu to vysvětlíš líp, nebo ty vezmeš auto…. Pořád jen ty, ty, ty… A já, já, já se pod tíhou zodpovědnosti pomalu hroutila.

Těžké je říct dost, ale ono to někdy přijde tak nějak samo. Kamarádka se rozvedla a uzavřela vrátka, aniž bych ji k tomu já přivedla. Inu, naše cesty nejsou vždycky navěky, někdy si jakoby splníme svůj úkol a cesty se rozcházejí.

Pak jsem začala být hodně dobrá v práci. Hele, na Jitku nemám, ta to udělá levou zadní. Ty jsi v tom tak dobrá, zkontroluješ mi to (jinými slovy – přepracuješ mi to)??? Nemohla by ses prosím tě mrknout na tohle? A další a další podobné průpovídky nás zavádí k falešnému pocitu naší dokonalosti a pochybování o těch druhých. Jenže ti druzí pak mají čas na jiné drobnosti či radosti nebo taky na to, aby včas opustili pracoviště, zatímco já si piluju své zkušenosti.

Jenže roky letí, a nejen zkušenosti se střádají. Přidává se k nim i trochu víc únavy než dřív, a tak se mně zdá, že by mi stačilo pracovat jen dopoledne. Bohužel se mi také zdá, že abych všechno stihla, tak bych potřebovala pracovat déle, než mi doporučuje moje standardní pracovní doba v celkovém úhrnu 1,0.

Bývala doba, kdy jsem večer byla schopná hlavou pracovat ještě hodně dlouho po skončení Ordinace v růžové zahradě, a přitom jsem zvládala ráno brzy vstávat. Dnes je to ovšem hudba minulosti. Tuto radost, čili Ordinaci v růžové zahradě, mi přehodili na placené Voyo, což mne docela urazilo, a protože nemíním podporovat tyto manipulace, vznikl mi dvakrát týdně časový prostor větší. Přesto se do obdobných akcí s prací po nocích již nepouštím. Každý máme své limity, jen je potřeba si je přiznat.

Ale stejně nevím, až za mnou někdo zase přijde s prosíkem, jestli bych nemohla, protože …, jestli ho odmítnu. Protože dokud aspoň trochu můžu, tak přece ráda pomůžu…

Autor: Jitka Suchánková | úterý 10.5.2022 17:30 | karma článku: 18,78 | přečteno: 739x

Další články autora

Jitka Suchánková

Moje boje v myčce

Tuhle jsem v jednom nejmenovaném českém nekončícím seriálu zahlédla situaci, která ve mně vyvolala údiv a následně úsměv na rtech, protože ji dobře znám. Automatická myčka na auto...

14.6.2022 v 5:22 | Karma: 16,99 | Přečteno: 485x | Diskuse | Osobní

Jitka Suchánková

Bližší košile nežli kabát

Miláčku, já jsem tak přemýšlel, že když budeš každý den v práci o hodinu dýl, můžeš se v pátek vracet v poledne. V tom momentě miláčkovi přistál na hlavě předmět mé ruce nejbližší.

22.4.2022 v 19:36 | Karma: 17,46 | Přečteno: 489x | Diskuse | Ostatní

Jitka Suchánková

Prince na bílých koních nechejte veterinářkám!

Ženy, dámy, nečekejte. Nečekejte dlouho na svého vysněného prince. Můžete umřít dřív, než se dostaví. Tak zní varování devíti lékařů z deseti.

14.3.2022 v 6:10 | Karma: 17,33 | Přečteno: 411x | Diskuse | Ostatní

Jitka Suchánková

Zastesklo se mi...

Najednou to prostě přišlo a začalo mi to okupovat moji hlavu zevnitř. Nemohla jsem myslet na nic jiného, nemohla jsem dělat, co jsem dělat měla i chtěla. MYŠLENKY. Nebo spíš VZPOMÍNKY. Nebo ještě líp –VZPOMÍNKOVÉ MYŠLENKY.

24.2.2022 v 6:55 | Karma: 9,04 | Přečteno: 133x | Diskuse | Ostatní

Jitka Suchánková

Jedno dítě nebo tři?

"Moje matka jenom jedno dítě má, a to jsem já..." Ano, jedná se o pozměněnou parafrázi neschopné Marfušky z notoricky známé pohádky Mrazík. A proč právě tato hláška mi přišla na mysl?

7.2.2022 v 6:00 | Karma: 12,44 | Přečteno: 427x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Rezignace? Zveřejnit intimní video je zásah do soukromí. Rajchla se zastává i Rakušan

Nespokojený lídr moravskoslezské kandidátky SPD Jindřich Rajchl. (4. října 2025)
8. listopadu 2025  13:28,  aktualizováno  19:13

Nejen členové nové vládní koalice se zastávají poslance za SPD Jindřicha Rajchla při jeho sporu s...

Obluda smrdící sírou drtila vše, co jí stálo v cestě. Zemřelo přes 20 tisíc lidí

Záchranáři pomáhají obětem výbuchu sopky Nevado del Ruíz. (14. listopadu 2025)
12. listopadu 2025  9:47

Sopka Nevado del Ruíz, jež leží v Andách asi 130 kilometrů západně od kolumbijské metropole Bogoty,...

Rajchl obvinil aktivisty, že pronásledují jeho dceru. Chtějí zveřejnit intimní video

Jindřich Rajchl ve štábu hnutí SPD v hotelu Don Giovanni. (4. října 2025)
8. listopadu 2025  9:56

Poslanec za SPD a předseda strany PRO Jindřich Rajchl podal trestní oznámení na aktivisty pod...

Budou platit všichni, vzkazuje Rajchl a chystá žaloby. Zvažoval konec v politice

Jindřich Rajchl
9. listopadu 2025  9:18

Poslanec SPD a předseda strany PRO Jindřich Rajchl prohlásil, že hodlá zažalovat platformu pro...

Bill objal Moniku. Zapomenutý snímek po letech otřásl Bílým domem

Monica Lewinská objímá prezidenta Billa Clintona na dobročinné akci demokratů....
9. listopadu 2025

Seriál Byla to jen vteřina. Zjihlý pohled mladé stážistky, objetí prezidenta a cvaknutí závěrky. Dirck...

Pomoc Ukrajině nejde jen tak zastavit. Tomáš Pojar o válce, Gaze i plánech

Poradce premiéra pro národní bezpečnost Tomáš Pojar. (7. 11. 2025)
15. listopadu 2025

Premium Tomáš Pojar pracoval jako poradce pro národní bezpečnost a patřil k nejbližším spolupracovníkům...

Ani ne deset tisíc za garsonku. Jde postavit levné bydlení a nezkrachovat?

ilustrační snímek
15. listopadu 2025

Šestnáct tisíc korun měsíčně za sedmdesátimetrový byt nebo necelých deset tisíc za...

Trump chce vyšetřit vazby demokratů na Epsteina, zaměří se i na Clintona

Bývalý americký prezident Bill Clinton na konferenci Naše bezpečnost není...
14. listopadu 2025  22:50

Americký prezident Donald Trump v pátek uvedl, že požádá ministerstvo spravedlnosti a Úřad pro...

Překvapení pro Jihoafričany. Palestinci k nim začali po desítkách emigrovat letadly

Jihoafrický prezident a předseda Afrického národního kongresu (ANC) Cyril...
14. listopadu 2025  21:48

Jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa v pátek uvedl, že jeho země začala vyšetřovat původ letadla,...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTANT TZB (50-70.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč

  • Počet článků 73
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 828x
Jsem z rodu "psavců", kteří ačkoliv mívají určité odmlky z nejrůznějších důvodů (nepochopení manžela, časový press, nová láska ap.), vždycky se k psaní vrátí, protože bez něho prostě nemůžou být. S tím nic neuděláte. Publikuji kde se dá, knižně zatím vyšlo pouze Možná jsem blázen... (s odstupem času si myslím,že určitě), v nejasné fázi těsně před vydáním, avšak zbržděno krachem nakladatelství Olympia, je knížka Udělejte se mnou něco! (viz http://www.databazeknih.cz/knihy/udelejte-se-mnou-neco-78886). Stále mi slibují vydání a stále se to odkládá :-(

Na Facebooku Araby a Turky za "přátele" nepřijímám, stejně jako americké lékaře a vysloužilé vojáky. Sledujte mě na Facebooku nebo také na Twitteru:  @ji_tuska

 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.