Prosíme přetočte
V New Jersey, ale i možná v celé Americe je půjčovna VéHáeSek, “Be Kind Rewind“ , která dávno ztratila svůj lesk a čas jejího fungování se krátí, zákazníků je málo, a developerská společnost si začíná brousit zubu na starou budovu, kde půjčovna sídlí... Všichni v okolí totiž přesedlali na vlnu DVD která VHSky nemilosrdně drtí. Šéf videopůjčovny Fletcher ( Danny Glover) odjíždí na fiktivní sympozium o pianistovi Fatsu Wallerovi, aby ve skutečnosti „ poznal svého nepřítele“ a začne zjištovat prodejní praktiky DVD půjčoven. A proto také musí svěřit půjčovnu Mikeovi ( Des Mof), který má naneštěstí za kamaráda chodící pohromu Jerremyho (Jack Black). Ten má v plánu provést sabotáž na elektrárnu, vedle které bydlí a podle jeho mínění mu z ní měkne mozek. Místo toho sabotáž elektrárny dokonale zbabrá a sám sebe zmagnetizuje. Takže po příchodu do videopůjčovny smaže všechny pásky, a začínají se rozjíždět nejvtipnější pasáže z celého filmu. Ať už je to například improvizování archivního filmu za pomoci větráku a provázků posazených před kamerou, kde imitují rannou produkci černobílé éry, nebo točení vlastních „ošvédovaných“ verzí Křižovatek smrti nebo King Konga, či krotitele duchů („ Já budu Bill Muray, ty všichni ostatní“)… Prosíme přetočte je vydařenou šaškárnou, kde hopsají dva Ed Woodové a snaží se zakrýt svůj průšvih, budete jim to baštit až do konce, a právě konec filmu lehce upadá do klišovitých scén a sentimentu, což je možná trochu škoda.
Film má jednoduchou strukturu a režisér neřeší zápletku, ale spíš jednotlivé scény, které jsou prošpikované hereckou energií, humorem a desítkami odkazů. Prosíme přetočte sice občas klopýtne, ale až budete odcházet z kina (samozřejmě s úsměvem na tváři) budete mít chuť vzít kameru do ruku a natočit svoji vlastní coververzi Robocopa. Jestli se chcete v kině zasmát, zavzpomínat na starý filmy a mít fajn pocit při odchodu z kina, nesnažit se o uměleckou meditaci a hledání smyslu ve věcech, kde žádnej smysl není, tak si tenhle film nenechte ujít.
Jiří Macek
Recenze: Star Wars: Skrytá hrozba 3D
Psát recenzi na díl Hvězdných Válek je to samé, jako jít do nové čínské restaurace vedle v ulici. Víte, že tam bude prostírání s kytičkami, náladová hudba, u obsluhy si nebudete jisti, jestli Vám rozumí a že si stejně dáte jako obvykle E 12 – voňavé a křehké. Bude Vám to chutnat, bude toho hodně, nebude to moc stát, ale do kolen z toho nepůjdete. Tak přesně takový je „nový“ díl Hvězdných válek - jako čínská restaurace.
Jiří Macek
Viditelný svět
Slovensko-český film Viditelný svět je zajímavým filmem, který by neměl uniknout vaší pozornosti!
Jiří Macek
Killer Condom
Ve filmovém světě existuje filmový žánr, kteří je z části nedoceněný a zároveň opovrhovaný. Jde o žánr a la produkční studio TROMA, jež je synonymem béčkových dosti nechutných šíleností s dějem – pokud nějaký je – svérázným a přitroublým, tedy žánr, který je hodně jiný, hodně divný...ostatně obsah dílka dále to dostatečně demonstruje.
Jiří Macek
Prokletý ostrov
Martin Scorsese se svým oblíbencem Leonardem DiCapriem rozehráli drama z prostředí blázince, které vás chytne a po dvě a půl hodky rozhodně nepustí...
Jiří Macek
Agora
Nádherně výpravné drama o složité době 4. století n.l. z prostředí centra lidského vědění té doby. V egyptské Alexandrii doznívá tradice starého Egypta ptolemaiovských faraónů a upadající kultury vítězného Říma, jež je zde však nahrazena tradicí řecké kultury a filozofie, v níž jména Platón a Aristoteles se stále skloňují ve všech pádech.
| Další články autora |
Myslíte, že znáte Česko? Tento letní test vás možná překvapí
Léto je ideální čas objevovat krásy Česka. Nabízí se hned několik míst, které rozhodně stojí za...
Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží
Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...
Zapomenutá historie slavného pražského lunaparku Eden. Jeho horská dráha měřila 5 km!
Do Edenu v pražských Vršovicích dnes míří lidé hlavně na koncerty nebo za fotbalem. Před sto lety...
Od běžné řidičky k ikoně pražských historických tramvají. Karolína Hubková slaví 13 let
Karolína Hubková je nejznámější pražskou „dámou na kolejích“. Její příběhy vyšly také knižně a už...
Místo, kde pomáhá „prehistorické moře“. Smrdáky lákají na unikátní léčbu
Na Záhorí existuje místo, kde se léčba neopírá o sliby, ale o přírodní zdroj s výjimečně vysokým...
Bojové umění předků v Horním Vítkově
Komentované prohlídky dvorce s ukázkami starých řemesel, tržiště, malebné vojenské ležení,...
Jak si v Jeseníkách dopřát zapovězeného táboření? Pivovar Holba otevřel cestu
Strávit noc v Jeseníkách nově mohou i turisté bez stanu a dalších vhodných potřeb. Správa chráněné...
Zdrogovaný muž zběsile ujížděl hlídce rychlostí 200 km/h, skončil ve svodidlech
Užití drog ani tři platné zákazy řízení nezastavily padesátiletého muže, který minulou středu sedl...

Pronájem bytu 1+kk, DV, 31m2, ul. Jaroslava Foglara 1335/12, Praha 5 - Stodůlky
Jaroslava Foglara, Praha 5 - Stodůlky
16 000 Kč/měsíc
- Počet článků 65
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1482x
Moji hlavní praxí jsou ochranné známky, sporná řízení, soudní spory a poradentství v oblasti průmyslových práv a zároveň se podílím na řešení sporů v mediálně známých případech mezi největšími společnostmi v ČR. Vlastním patentovou, známkovou a právní kancelář Macek and Partners - www.macekandpartners.cz
Seznam rubrik
- Jeden Svět 2009
- Právo duševního vlastnictví
- Filmy v kinech
- Retro film
- Úchylův koutek
- Oděvní návrháři
- Osobní



















