Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seM61i46l68a37n 58H54a16u45s96n35e29r
Děkuji za vyvážený post. Jak někdo napsal v mé diskuzi, občas vyskočí v tom marasmu hulvátů a egomaniaků, nějaká jiskřička. Tou jste dnes vy.
M71i42l63a46n 89B39í23l27e19k
Zajímavý text👍
Jen bych snad doplnil, že ona šeptaná panika z řádění Němců nebyla bezdůvodná. Na Pankráci (a blízkém okolí - Zelená liška) esesáci povraždili desítky lidí (i děti a těhotné ženy).
A také myšlenka, že "atmosféra ve společnosti v té době nebyla příliš nakloněna příjezdu západních spojenců", se podle mě týká jen úzké části veřejnosti.
J35i46ř92í 40Z52e89d16n42í15k
Tedy opravdu měla ta zvěst reálný základ. Děkuji za doplnění. JZ
J88a34n 54Z15i98e46g95l26e78r
Zasloužená karma 
M15a72r11t21i22n 38P41r63o69v67a41z65n86í36k
Dobrý článek. Zaujala mě jedna věc a myslím, že by se dala vztahnout i dál. Jak píšete, za rozpoutání války nemají vinu jen nějací nacisté, ale obecně Němci. To by se ovšem dalo použít i na pozdější dobu, na kterou jsme celkem citliví. Dalo by se říct, že za zločiny komunismu v ČR nemohou jen nějací komunisté, ale všichni občané ČR. K tomu jen dodám, jde o paušalizaci a obvinění kolektivní viny. Sklidím jistě dost negativních hodnocení, ale je to v podstatě stejné.
F93r53a35n25t53i38š83e68k 47L73u40f17t
Za zločiny komunistů u nás můžou všichni občané? Stejně tak, s ohledem na moderní neurovědy, se dá říct, že nikdo za nic nemůže - rozhodnutí mozek provede dřív než si ho uvědomí. Existuje termín "míra zavinění". Za komunizmus můžou v prvé řadě voliči komunistů z roku 1946. Následně, lidi, kteří to s komunisty aktivně táhli, buď z blbosti (např. Petr Pavel), nebo z prospěchu. Většina "držela hubu a krok", jim bych vinu nepřipisoval
H10a73n65n42a 26R49y73b59n17i54c17k23á
Vynikající. rozvážlivý rozbor. Chapeau. A samozřejmě 




karma
J31a52k87u93b 45Š34o37l80c
S prominutím, co jste tím chtěl vlastně říci?
L14u37b66o96m36í50r 90T91y36p28n49e45r
Třeba to, že historie není tak černobílá, jak se někteří snaží v dnešní době vykládat?
I když nejen v dnešní době, i předchozí doba si jela silně černobílý pohled na historii...jen pro změnu zase jiný.
- Počet článků 307
- Celková karma 9,84
- Průměrná čtenost 136x


















