I am a nice girl. And you?

Dnes se mi zdál sen. Diskutoval jsem s paní Bobošíkovou o tom, kdo z nás dvou by byl lepší poslanec. Ona poukazovala na to, že já nejsem zdaleka tak švarný, jako ona, že nemám ten potřebný pablesk v oku, že nemám praxi z Evropského parlamentu, z voleb do čehokoli a hlavu dostatečně vzhůru. Já jsem jí namítal, že mám ucelenější životní zkušenost a jsem tedy lidsky zralejší než ona.

Divně se usmívala a kroutila hlavou, jako by tomu nemohla uvěřit. Tvrdila mi, že nemůžu nic vědět o životě, pokud se pravidleně neúčastním setkání personálních expertů na zámku Štiřín a neznám se s třicetinásobným doktorem ekonomických věd Klausem. Na tato její neslušná slova jsem reagoval tím, že jsem ji honil pět minut kolem stolu, abych si ověřil její motorickou způsobilost. Za dvě minuty už nemohla, takže jsem tři zbývající běhal sám.

Pak jsme ještě seděli na bobcích na pískovišti. Ona měla hráškově zelené šortky a růžové tričko s potiskem "I am a nice girl. And you?". Půjčil jsem jí lopatičku a díval se, jak pracuje. Když jsem se na to už nemohl dívat, probudil jsem se, zjistil, že jsem poslanec, snědl BeBe dobré ráno, vypil kafe a šel do práce.

Autor: Jiří Šafránek | čtvrtek 26.9.2013 12:15 | karma článku: 7,36 | přečteno: 413x

Další články autora

Jiří Šafránek

Lámání chleba přes Kyjev

Prolog: Martin Babilon, Nýdek, diskusní příspěvek na Novinkách.cz 7.2.2015, cituji: „Doufám že tahle dementní skupina RUSOMILŮ nevyjadřuje názor České republiky jinak pánbůh s námi.“

8.2.2015 v 7:50 | Karma: 35,28 | Přečteno: 1574x | Diskuse | Politika

Jiří Šafránek

Moc nad majetkem a krví

Dnes stejně jako v pravěku dominuje v lidské populaci boj kmenů o „holé“, dříve o holé přežití. O tom nemůže být pochyb. Taková je prostě pravda. Přestože lidstvo dosáhlo v živé přírodě mimořádného postavení a stále dovedněji využívá ke svému životu zdroje planety i nejbližšího vesmíru, bezpochyby nadále zůstává společenstvím dravých a krutých divochů. Ten názor samozřejmě nemůže zůstat bez odezvy. V mnohých vzbudí odpor, jiní možná souhlasně přikyvují, další ho pokládají za fantazii magora. Reakce jsou různobarevné. Čtenáři podle důvodů svých přístupů a postojů vytvářejí skupinky a podskupiny, někteří mě okřiknou, jiní poplácají po hlavě, tamti by mi nejraději dali do zubů anebo projeví nihilistický nadhled, nezájem, a tak různě. Každý zkrátka „podle svého“. A někde v tom chumlu je i „moje“ kmenová harmonicky bzučící (nebo vrčící?) skupinka.

20.12.2014 v 19:35 | Karma: 8,82 | Přečteno: 690x | Diskuse | Ostatní

Jiří Šafránek

Za celistvost Ukrajiny!

Zhlédl jsem akční video ze Staroměstského náměstí, kde k přítomným promluvili o svobodné Ukrajině pánové Kocáb a Bursík, podkreslení výzdobou a častuškami pražského majdanu.

22.9.2014 v 17:35 | Karma: 36,66 | Přečteno: 1725x | Diskuse | Ostatní

Jiří Šafránek

Pokrytectví s kumkaty

----- (O izraelských jaderných zbraních) ----- Třebaže schází oficiální potvrzení nebo přiznání, jsou některá fakta natolik závažná, že by bylo pošetilé předpokládat nebo předstírat, že neexistují. Jeden z takových případů se týká závažného problému bezpečnosti na Blízkém východě.

15.9.2014 v 13:00 | Karma: 8,75 | Přečteno: 608x | Diskuse | Politika

Jiří Šafránek

Co je za Ukrajinskou krizí (2. část)

--------------------------------- There was an Old Lady, who swallowed a fly.-------------------------- --------------------------------- But, I don't know why, she swallowed the fly.------------------------- ----------------------------------Perhaps, she'll die!-----------------------------------------------------------

6.9.2014 v 18:50 | Karma: 20,14 | Přečteno: 690x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled

Dvorecký most
16. dubna 2026  10:35

Už zítra se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...

Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé

Testovací jízdy tramvají a autobusů po novém Dvoreckém mostě v Praze (12....
14. dubna 2026  13:38,  aktualizováno  15. 4. 12:45

Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...

Dvorecký most se pro veřejnost otevře už zítra. Kolem je zatím staveniště

Dvorecký most, který spojí Prahu 4 a 5, se otevře 17. dubna, pravidelný provoz...
16. dubna 2026  10:28

V pátek 17. dubna 2026 se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobusy plné...

StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě

Marta Jandová (2025)
9. dubna 2026  9:58

Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...

Turisté našli nový způsob, jak zaneřádit města. Problém má New York i Praha

Petřín (duben 2026)
15. dubna 2026  11:45,  aktualizováno  12:50

Čtvrť Brooklyn patří k nejnavštěvovanějším místům v USA. Turisté míří k ikonickému Brooklynskému...

Liberec dostal na revitalizaci Tržního náměstí jedinou nabídku

ilustrační snímek
16. dubna 2026  11:01,  aktualizováno  11:01

Liberec dostal jedinou nabídku na revitalizaci Tržního náměstí, na kterém je i městský plavecký...

Ředitele znojemské nemocnice Kavku odvolali

Nemocnice Znojmo
16. dubna 2026  12:42,  aktualizováno  12:42

Jihomoravští radní odvolali ředitele znojemské nemocnice Miroslava Kavku. Podle hejtmana Grolicha...

Vyhořelá ubytovna na Žižkově měla být zbouraná, majitel nařízení soudu ignoroval

Druhý den po požáru hasiči na Žižkově dál dohašují ubytovnu a likvidují skrytá...
16. dubna 2026  12:32

Starosta Prahy 3 Michal Vronský se ohradil vůči kritice, která se po úterním požáru ubytovny na...

ManpowerGroup s.r.o.
Inside sales representative

ManpowerGroup s.r.o.
Praha
nabízený plat: 45 000 - 46 000 Kč

  • Počet článků 19
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1096x
Přemýšlivý světoobčan

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.