Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seP30a64v34e78l 29D53v89o65ř94á80k
Já se narodil za války. Zažil jsem padesátá léta a vše ostatní. Jenže na vlastní kůži, viz: http://www.nebakov.cz/video/strahov1967.mp4
V roce, kdy jste se narodil, jsem koukal na dvůr v Bartolomějské z okénka podzemní cely. Když mi bylo 50, musel jsem se pustit do vlastního podnikání. V novém tisíciletí jsem už jen vedl "bitvu" s novodobým jézeďákem, který mi zlikvidoval cestu k nemovitosti. A vždycky to nějak dopadlo, neb žiju.
Historie se v podstatě jen opakuje, jen se mění kulisy a technické prostředky. A příslušní volové se jmenují jinak.
A jste připraven? Víte, co budete dělat, kdyby se doopravdy něco neblahého semlelo?
Máte pravdu v tom, že problém je v lidech. Kolik by jich šlo bránit otčinu, bylo patrné z nějakého průzkumu. Tak z toho mám trochu strach zase já.
J83i92ř14í 39M55a92y
Připraven? To nebudu asi nikdy. Ale jsem vychován stylem: "Připrav se na nejhorší, doufej v nejlepší". Praktikuji i na své děti. Ošem i tak mám obavy. https://blog.idnes.cz/jirimay/volejte-ospod-ucim-d...
M41a71r56t22i91n 84R13o71h96o74v13s74k68ý
Drobná poznámka. Během druhé poloviny války v Afghánistánu ( měl jsem tu "čest" žít tehdy v CCCP) experimentoval Gorbačov se "suchým zákonem" a spotřeba alkoholu dočasně mírně poklesla. Hodně ale stoupla spotřeba opiátů.
J35a72n 56Z95i67e22g20l89e98r
Zasloužená karma 
J46a74n 95D78r23t47i97n57a
Pane May. Vy jste rocnik 1977, tedy v roci 1989 Vam bylo 12 let. Co tak asi muze 12-lete dite vedet o totalite kterou jsme tady 40 let meli, myslim si ze nic moc.
J16i45ř76í 20M57a54y
Děkuji.
Pro mléko jsem chodil, do pionýra také a rodiče jsem rovněž nepostrádal.
V43i85l45é44m 61B61a81r54á49k
Perfektní. Strach ale neznamená, že nebudeme usilovat o rozpad Ruska, o další jeho dekolonizaci, tak jako v roce 1991.
Pokud by nás to vzalo sebou, co se dá dělat? Pořád je ale naděje, že zmenšením a oslabením Ruska klesne jeho nebezpečnost.
L25U96D69Ě18K 37E95R46B27E45N
Teď se opravdu bojím.
Bojím se bojím, když USA vyhrožují Kubě, EU, Iránu, Číně, Dánsku,
celé latinské Americe, Rusku atd, atd.
Vyhrožují, že je to sféra jejich vlivu ,vyhrožují, že vybombardují
některé země do doby kamenné, že zničí celou civilizaci,
vraždí představitele státu / Irán /, unášejí / Venezuela / atd.
Prostě zákon džungle.
Ale hlavně se bojím ideologických fanatiků, viz pan May.
J13i42ř34í 81M25a22y
Děkuji za komentář.
Nebojte. 
- Počet článků 170
- Celková karma 24,12
- Průměrná čtenost 2295x
Nepíšu, abych byl spisovatel. Píšu, protože už nejde nepsat.
Proto v listopadu 2025 vyšla moje první kniha "Kronika rodinného chaosu". Humorný blog do kapsy pro všechny, kteří mají rádi kapku nadhledu a styl, co se nevejde do šablon.
Aktuálně probíhá „beta-testování“ pokračování. Rukopis s pracovním názvem Kronika rodinného chaosu 2.5 (Kabelkový blog) jsem odeslal do několika českých nakladatelství a čekám na odezvu.
Když zrovna nepíšu nebo nespravuju servery, beru děti do lesa a snažím se jim vysvětlit, že oheň se nerozdělává přes aplikaci.


















