Zlatý analog

Je mi jasné, že konzumáci  si nedají pokoj a budou opěvovat digitální vysílání do konce svých dnů. Je to váš problém, tam kde končí má svoboda, tam začíná vaše. Tím, že mi vnucujete digitál, přešli jste tu pomyslnou hranici SVOBODY

Nejsem konzument televizního vysílání. Každý normální člověk ví, že nabídka tel. programů je zcela mimo hodnoty inteligenčního quocientu a celá nabídka je pro hloupé a konzumní lidi, to se týče i sportu, "chléb a hry" vždy fungovaly ve společnosti jako záplata na mravní bídu spolehlivě, jak v období totality, tak stejně úspěšně i v této novodobé totalitě.

Zaráží mne, jak je lidem úplně jedno, že někdo, nikdo ani neví kdo přesně a hlavně proč, bylo nahrazeno analogové vysílání tím digitálním, nic lepšího to nepřineslo. Televizní pořady lepší nejsou, jejich kvalita je stejná, ne li horší, tak jako jejich digitální přenos, samá kostka, sekání se a zcela nepřirozený obraz na který si ovšem člověk postupně zvykne tak, že mu to už ani nepřijde.

Nehledě na to, že to konzumenty stálo další kačky, nové setoboxy, televizory a jiné blbůstky. Doma vám přibyly další krabice a ovladače, ne, že by vám ubyly, že by se vše zlehčilo. Mnoho šarlatánů si na tom napakovaly kapsy, nešlo o trend modernizace, ale o lepší dostupnost do vašich domácností. Televize už umí mnoho, ale bez digitalizace by to byly jenom televizory, které vysílají obraz se zvukem, ne krabice na odposlouchávání, monitorování a jiné kraviny.

Zlatý analog, špatná anténa, čáry máry a zrno, aspoň člověk věděl na čem je a také věděl, že o nic nepřišel. Nabídka televizních programů byla vždy konzumní a televize ještě nikomu nic nepřinesla dobrého.

Ale věřím, že se jednou z televize dozvím, jak televize zachránila někomu život a proto je dobré mít doma televizi.

Tím, že se na televizi nekoukám často, ještě pořád ty rozdíly vnímám. Proto si také připadám jako bych chodil a žil mezi mrtvolami, tedy zombíky, kteří tupě sledují kriminálky všech zemí a krajů, nekonečné kuchaře, lékaře, kteří jsou tak lidští, že to snad ani není možné...,stále se opakující dokumenty o Hitlerovi, vraždy, násilí, krev a další ptákoviny, které nemají nic, co by bylo hodnotné, přínosné, poučné, smysluplné o zpravodajství raději ani nemluvě.

Digitální technologie, které akorát lidem gumují mozek, samostatné myšlení a kreativitu. A přesto se skrze "nové" technologie na vás valí staré pořady, programy i z období bolševika a to převážně na zdigitalizované Čt. A nejenom Čt, všude se opakují staré seriály, staré filmy a pokud se něco natočí nového, je to obsahovou kvalitou ještě horší než ty staré pořady, filmy a pod.. To víte, jedenadvacáté století je plné nových technologií, ale také plné zatraceně starého myšlení, které je už z podstaty dětinské a nebezpečné.

Přichází nová digitalizace, milé spotřebitele to bude stát, ne ne, žádné spotřebitele, ale přihlouplé konzumenty to bude stát přes pět miliard a nikdo nemůže proti tomu vůbec nic namítat. Ano, spotřebitel je zlehčující slůvko pro konzumenty, to proto aby jste si nepřipadali blbě, hloupě, že jste na tom hůř, než malé děti. A tak si z vás korporace dělají tupé ovce, které pro hračky, pro bedýnku zla a hlouposti, udělají přesně to, jak jim korporace skrze zákony kážou, koupíš novou, nám tím prospěješ, sobě ublížíš.

Bude nový přechod digitalizace a vy se s tím poperte jak chcete, "my" kážeme, vy nám cálujete, milé děti. Lidem nezáleží na kvalitě vysílání........Ejhle, to jsem se vyjádřil špatně. Lidem záleží na kvalitě vysílání, ale na povrchní kvalitě, na kvalitě obrazu, i když tím obsahovou kvalitu nezachrání.

To je povaha konzumní společnosti, bláhová, povrchní, která se bojí jít do hloubky a vzepřít se tak své hlouposti.

No a má svoboda? Ta byla potlačena, mě stačil analog a kvalitní vysílání, ne kvalitní obraz, ale kvalitní obsah a dostupnost signálu. 

Cui bono?

Autor: Jiří Křivánek | středa 22.3.2017 10:33 | karma článku: 19,81 | přečteno: 560x
  • Další články autora

Jiří Křivánek

Mě taky!

5.2.2018 v 11:52 | Karma: 10,18

Jiří Křivánek

Volby pro hlupáky

18.10.2017 v 11:59 | Karma: 8,27