Jaký podvod na voličích v Praze?
Nejsem politolog, abych to podrobněji rozebíral, ale asi již všichni zapomněli, že první "oposmlouvu" dojednal prezident Václav Havel po volbách 1996, kdy Miloš Zeman toleroval vznik Klausovy koaliční vlády tím, že ČSSD odešla při hlavování o důvěře vládě ze sněmovny a on za to na oplátku dostal křeslo předsedy sněmovny. Tak to prostě jak v životě, tak i v politice chodí. Vždy je něco za něco, nikdy něco za nic.
Druhá oposmlouva, ta "pravá" o níž je dodnes řeč, vznikla v roce 1998 jako důsledek naprostého politického amatérizmu Jana Rumla. Miloš Zeman byl ochoten k obrovským ústupkům, dokonce nabídl Josefu Luxovi premiérské křeslo. Ale "hrom do police" Ruml vše zazdil a tak Zeman s Klausem upekli tu smlouvu o toleranci menšinové vlády (jmenovala se trochu jinak).
A co se nestalo. Spustil se hrozný pokřik, že to je zrada na voličích ODS, kterých se ale vůbec nikdo neptal. "Zrazeni" byli především Havlovy "koně" Lux s Rumlem, pro které zbylo pouze místo v opozici. A protože Václav Havel nebyl schopen unést takovou politickou potupu svých miláčků, tak vyskakoval jako čertík z krabičky, proto podával ústavní stížnost. Prostě někdo, a řekněme hned, že to byli Klaus se Zemanem, byl při vyjednávání chytřejší, rychlejší, flexibilnější, prostě schopnější.
A co se stalo v Praze? Vyhrála TOP09, ale nikoli nadpoloviční většinou. Proto potřebovala koaličního partnera, ale každý partner dbá především na své zájmy a nikoli na zájmy partnera. A cílem ODS bylo mít v Praze primátora. Nevím, co je na to cíli špatného a proč by se teď kvůli tomu měl dělat nějaký rozruch? Na Slovensku také vyhrál Ficův Smer, ale nenašel vhodného koaličního partnera a musel do opozice. Tak, co je divného na tom, když se to samé stalo v Praze TOP09?
Jistě, řekne se mesaliance mezi levicí a pravicí. Ovšem na magistrátu se neřeší nic z celostátních otázek. Žádné poplatky ve zdravotnictví, žádná penzijní reforma, žádné mise do Afghanistánu, žádné daně. Tam se řeší jen a pouze správa města, jeho každodenní chod a jeho investice do budoucnosti. A tam podle mého názoru žádná velká koalice škodit nemůže a také nebude. A možná to je z hlediska kontroly rozumnější uspořádání než jakýkoli jednobarevný magistrát.
Jiří Hermánek
Mé milované plynové autíčko má dnes 18. narozeníčko a dostalo papáníčko
Já osobně si myslím, že dva chlapi se lépe shodnou na ženský, než na autě. Má to více důvodů, ale ten hlavní jen, že ji má a nikdo předem neví, co ho vlastně čeká. A když to klapne, tak se mu kamarádi diví.
Jiří Hermánek
Všechny ty dívky a ženy, co jsem s nimi nespal...
Námět na tento článek mě napadl v hostinci U Lenina (Lenin je vJečný). Kamarád Mirek se zpozdil, protože si v hlavě špatně srovnal hodiny. Místo příchod 12:30 si nastavil odchod ve 12:30.
Jiří Hermánek
Kameňáci a Paul Viti. Tak různí a přece stejní - čistokrevná sranda
Dostal jsem do nevůle lidí, kteří se domnívají, že film má jakýsi vyšší smysl. Někdy, občas. Film ale je prostředkem k pobavení národa a k vydělávání peněz. Ničím jiným film není. A občas také může být propagandisticky zneužit.
Jiří Hermánek
Selhaly brzdy? Ne, selhal řidič amatér
Jako přes kopírák se čas od času objeví zpráva a často i tragédie československého a později českého autobusu v cizině. Konkrétně v cizině, v horách. Ať v Rakousku, to nejčastěji, ale i jinde. V Itálii, ve Francii a podobně.
Jiří Hermánek
Strategická triáda prezidenta Miloše Zemana
Klasická strategická triáda jsou jaderné rakety, jaderné ponorky a strategické bombardéry. Mohu se samozřejmě i trochu mýlit a třeba by mě opravil náš NATO generál Petr Pavel, který kdysi jako člen KSČ hájil naší vlast.
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
Strahovská Devastation Tour. Historie kopce odchází, unikátní vily jdou k zemi, jiné už mají namále
Při touláním Prahou lze narazit na architektonickou minulost města. Na tu dávnou i relativně...
Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí
Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...
U Tří Seker na Chebsku se zranilo při nehodě dodávky pět lidí
U Tří Seker na Chebsku se večer zranilo pět lidí při nehodě dodávkového auta. Řidič auta narazil do...
Na Tachovsku zemřel motorkář. Srazil se s autem, řidič byl pozitivní na drogy
U Plané na Tachovsku zemřel v neděli odpoledne při dopravní nehodě řidič motocyklu. Jeho stroj se...
Přehled rybářských závodů v Česku: Kde se ještě dá přihlásit a kolik stojí startovné
Druhá půle května bude pro závodní rybáře v Česku mimořádně nabitá. Po celé republice se rozjíždí...
Nad železniční koridor u Zámrsku vysunuli stavbaři první část provizorního mostu
Stavbaři v noci na neděli vysunuli většinu z první části provizorního silničního mostu nad...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 2237
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1364x




















