Vladimír Putin se nezastavil a horká fáze konfliktu může začít

Minské dohody nedodržela Ukrajina tím, že neuzavřela dohodu o autonomii pro vzbouřenecké republiky. Putin to nyní využil rovněž k porušení Minských dohod uznáním nezávislosti Doněcké a Luhanské lidové republiky.

Není pochyb,

že tato akce v podstatně otevřela možnost zahájení války, protože nelze příliš pochybovat o tom, že nyní dobře vyzbrojená Ukrajinská armáda dostane pokyn k osvobození území těchto vzbouřeneckých republik, které nyní v rámci své tzv. mírové mise obsadila Ruská armáda. Naopak, pokud budou pokračovat střety s Ukrajinskou armádou na hranicích těchto republik, je velká pravděpodobnost, že Ruská armáda následně obsadí celou Dombaskou a Luhanskou část Ukrajiny, pokud se vůbec na jejich hranici zastaví.

Postup Ruska

je překvapivý, protože Ukrajině proti Rusku pomáhá většina Evropských států NATO, přestože jejich zapojení do válečného konfliktu vojenskou podporou Ukrajiny, je může následně separátně ohrozit. Samozřejmě se předpokládá pomoc Ukrajině zejména od USA. 

Je realitou,

že zájmy evropských zemí NATO nejsou plně v souladu, se zájmy USA, protože prvořadým zájmem USA je udržení případného válečného konfliktu na území Evropy tak, aby se válka vyhnula území USA, což jistě není přednostním zájmem Evropských států NATO, které konflikt na území Evropy může přímo zasáhnout.

Předpoklad války velmocí USA a Ruska

je nyní, nebo v budoucnu téměř nevyhnutelný a proto je současná možnost války na území Evropy pro USA přijatelná zejména s ohledem na realitu, že mezi sebou budou válčit na území Evropy v podstatě dvě bratrské odnože bývalé Rudé armády. Čím víc si namlátí, tím větší výhodu bude mít USA v případném návazném válečném konfliktu s Ruskem. Nevyužít tuto situaci, lze z vojenského hlediska, považovat za chybu.

Rusko ovšem není 

hloupé a dobře ví, že případné válečné akce Ukrajinské armády nespustí Zelenskyj, ale pokyn z USA. Proto Putin hodlá jednat přímo s USA. Nejde pouze o válku s Ukrajinou, ale o nebezpečí návazného jaderného konfliktu mezi USA a Ruskem. Připadá v úvahu možnost, že Rusko použije jaderné zbraně i proti některým Evropským státům, které budou dělat Rusku podstatné problémy. 

Použití jaderných zbraní

je určeno především k likvidaci zázemí, tedy k likvidaci měst, hospodářských celků a vojenských objektů, což vůbec není optimistické pro obyvatelstvo měst a okolí. Co dokáže udělat válka z měst jsme viděli na záběrech ze Sýrie a to nebyly použity jaderné prostŕedky. S ohledem na výše uvedené strategické výhody války v Evropě pro USA, bude přímé jednání Ruska a USA velmi obtížné. Je potřeba nalézt diplomatické řešení, které zaručí Rusku požadovanou bezpečnost a z druhé strany zabránit tomu, aby Rusko ovládlo Evropu.

Skutečností je,

že válka nikdy neskončila. Rozdílné strategické a makroekonomické zájmy mocností to nedovolily. Válka pokračovala a pokračuje s využitím všech taktických, propagačních, násilných a hybridních metod. Místo hledání míru a přátelství, jsme hledali a vytvářeli si nepřátele. To se týká Ruska i Číny. K tomu jsme škodili naší ekonomice, bez ohledu na následné dopady pro občany.

Státy nepřátelskou situaci využívaly 

k strašení, cenzurování a postupnému utlačování svých občanů. Peníze šly na zbrojení místo toho, aby byly použity pro zvyšování životní úrovně občanů. Lidé, ale nechtějí válku a proto by své války chtivé politiky měli urychleně odstavit od moci. Ještě je čas volat po míru, 

po válce to už bude k ničemu.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jiří Čumpelík | úterý 22.2.2022 10:59 | karma článku: 28,73 | přečteno: 711x