Je to marné, je to marné, je to marné, je to ....................

Není čas na legrácky. Přichází čas, kdy se hraje znovu o naši budoucnost. Jde o nás všechny a proto potřebujeme včele státu zkušeného a odvážného politika, který se nebojí držet svůj názor, nikoliv pouze uhlazenou a slušnou osobu.

Martin Schulz,
předseda německé sociální demokracie SPD jasně stanovil požadavek, aby z EU do roku 2025 se stala Federace států Evropy (samozřejmě ovládaná Německem). Státy, které nebudou souhlasit s novou ústavou Federace států Evropy, budou muset z Federace států Evropy vystoupit, tedy budou muset odejít. Samozřejmě to odejití se týká nás a dalších států V 4, pokud tyto státy nebudou souhlasit se společnou politikou na přerozdělování Muslimských migrantů, či nebudou souhlasit s povinným přijetím EURO a dalšími centralizovanými záležitostmi. Není pochyb, že se administrativa EU bude snažit prosadit novou ústavu formou běžné smlouvy stejně, jako Lisabonskou smlouvu.

Premiér Andrej Babiš,
ve své kritice spolupracovníků presidenta ČR Miloše Zemana oznámil, že podpoří Miloše Zemana ve funkci presidenta, ale zahraniční politiku bude přes určitou pochybnost presidenta ČR Miloše Zemana o jeho zkušenostech, dělat on, jako premiér s tím, že bude prosazovat zájmy České republiky v EU daleko aktivněji. To teprve uvidíme, ale Andrej Babiš umí cizí jazyky obdobně, jako president ČR Miloš Zeman a zatím prokázal, že dobře ví, že pokud chceme něco prosadit, musíme diplomaticky spolupracovat se státy V 4 a pro prosazení našich zájmů se musíme snažit získat podporu i od dalších států EU. Zatím, ale plně nepochopil, že pro jednání s EU, je dobré mít v záloze pro případ potřeby, ústavní zákon o obecném referendu tak, aby mohli v případě zájmu rozhodnout přímo občané.

Lze důvodně pochybovat,
že kandidát Jiří Drahoš by ve funkci presidenta zaujal obdobné zásadní stanovisko, jako president ČR Miloš Zeman k nárokům sudetských Němců, které své nároky nezměnili, ani po vládní návštěvě lidovců, místopředsedy vlády Bělobrádka a ministra kultury Hermana, vzhledem k rozhodnutí německého soudu, což se dalo předpokládat. Tedy tato vládní návštěva nic úspěšného nepřinesla. Snaha po zrušení dekretů presidenta Dr. Edvarda Beneše, bude jistě také pokračovat, ještě větší intenzitě.

Rovněž lze pochybovat, 
že by kandidát na presidenta Jiří Drahoš byl schopen nabídnout Evropě obdobné, či jiné řešení krize kolem nyní Ruskem přivlastněného Krymu, které by pomohlo odstranit napětí a nebezpečí války na východě Evropy tak, jak to učinil president ČR Miloš Zeman. Případný válečný konflikt by zasáhl i nás. Žádné sankce, ani další vyzbrojování Ukrajiny, otázku Krymu neřeší a válku může kdykoliv Ukrajina zahájit, což není dobrá situace, ale stav ohrožení. Prosazování diplomatického mírového řešení krize na Ukrajině je samozřejmě v našem zájmu.

Kritika pronesená presidentem ČR Milošem Zemanem
týkající se realizace inkluze ve školství je zcela na místě. Žáci by měli mít možnost si vybrat, zda chtějí být v běžné třídě, nebo ve speciální třídě, kde učí většinou nejméně dva vyučující, je v ní méně dětí a vyučující se mohou každému žáku individuálně věnovat, ale to neznamená, že by  speciální třída musela mít nižší kvalifikaci ve vzdělání, než běžná třída. Rozhodovat o zařazení by měli mít právo děti a jejich rodiče, po poradě v pedagogické poradně. Inkluzi tedy lze řešit bez problémů, zřízením speciálních tříd, což nebrání zařazení žáků do běžných tříd s nižší pedagogickou pomocí, pokud cítí, že učivo jsou schopné zvládnou.

Na domácí politické scéně
nelze přehlédnout upozornění a tlak presidenta ČR Miloše Zemana na potřebu zdůvodnění čerpání 17 mld. Kč plynoucích pro neziskové organizace, které by se měly financovat především sami a na podstatný nárůst úřední byrokracie za dobu posledních vlád o cca 80 tisíc úředníků, protože se jedná o schopné lidi, kteří nám z druhé strany velmi chybí v soukromém sektoru, kde je nedostatek pracovníků. Místo toho, aby nám IT pomohla snížit administrativu, dochází stále k jejímu zbytečnému nárůstu.

Podpora přímé demokracie, 
obecného občanského referenda, přímé volby starostu, primátorů a hejtmanů, včetně možnosti odvolávání politiků, od presidenta ČR Miloše Zemana je v zájmu naprosté většiny našich občanů, aby si mohli o své budoucnosti a o budoucnosti naší země, dle potřeby, rozhodnout občané přímo, bez politiků. Je to i odvaha presidenta ČR Miloše Zemana, protože po přijetí příslušného zákona, budou občané moci odvolat i presidenta, pokud získají potřebnou podporu občanů. Těm co to ještě nechápou princip přímé demokracie, tak právě volba našeho presidenta je v podstatě příklad občanského referenda a přímé demokracie, která vhodně doplňuje zastupitelskou demokracii a naši občani přímou volbu presidenta převážně podporují, stejně jako president ČR Miloš Zeman.

Je naprostým nesmyslem tvrdit
že president ČR Miloš Zeman nás tlačí na východ do Ruska, nebo Číny. Možná by tito kritici měli začít chápat, že přátelské vztahy jsou tou nejlepší cestou k rozvíjení obchodních vztahů a v žádném případě  jednání presidenta ČR Miloše Zemana, neznamenalo porušení našich smluvních závazků a naše zakotvení v Evropě a v NATO. Ostatně jednání zejména s Čínou je zcela běžnou agendou naprosté většiny vrcholných západních politiků a na velký ruský trh máme zájem se vrátit, co nejdříve.

Kandidát na presidenta Jiří Drahoš,
je  vzdělaný a má velmi dobré vystupování i lepší zdravotní stav, než současný president ČR Miloš Zeman, ale například jeho optimismus, že můžeme bez problému přijmout tisíce Muslimských migrantů je nerozumný. Měl by si uvědomit, že máme cca 70 000 bezdomovců, což bychom měli řešit přednostně před migranty a zajistit jim, alespoň nouzové ubytování, aby nám nemrzli na ulicích, či v kanálech. Pokud o sobě chceme tvrdit, že jsme vyspělá země, měli bychom se snažit navrátit bezdomovce zpět do pracovního poměru a v případě potřeby jim zajistit potřebnou lékařskou psychiatrickou péči. Napřed, ale potřebují někde bydlet a mít možnost se umýt, abychom se nebáli, že od nich chytneme v dopravě, či jinde, zdravotní problém. Nechtějte ani vědět, jak to vypadá, když do Metra v Praze vleze bezdomovec, který spal v odpadkovém kontejneru.

President ČR Miloš Zeman 
přes svoje chyby, bonmoty, někdy i zbytečné neslušné urážky, je zatím zásadní oporou našich národních strategických, politických i ekonomických zájmů doma, v Evropě i ve Světě. Není to ozdobný panák, který sedí na Pražském hradě, ale využívá svých zkušenosti zejména pro hospodářský rozvoj naší země. Nemají ho rádi mnozí současní politici, protože president ČR Miloš Zeman má dobrou paměť, dobře zná celou naši politickou scénu a ví zač kdo stojí. Je škoda, že naši mladí občané na základě veřejné  propagandy, mediálních urážek směřovaných na presidenta ČR Miloše Zemana nechápou, že ten starý Zeman na tom Pražském hradě, jako president ČR pracuje především pro ně a je zárukou jejich budoucnosti. Proto si můžeme jenom přát, aby dosavadní kondice i aktivita 

presidenta ČR Miloše Zemana, mu vydržela po celé další volební období.

Autor: Jiří Čumpelík | pondělí 15.1.2018 10:25 | karma článku: 41,33 | přečteno: 2312x