Další zmetek Exekučního zákona zase od ČSSD

                Původní Exekuční zákon přijala vláda ČSSD v roce 2001. Mimo tolik opěvovaného humanisty Václava Havla a oslavovaného tržního Václava Klause, ho rovněž podepsal, jako předseda vlády i současný president ČR Miloš Zeman. Z tohoto zákona a jeho dodatků, začala téci řeka zla, podlosti, bezohlednosti, lumpáren, podvodů, nenávisti a zoufalství mnoha našich občanů. Jistě bude zajímavé, zda ho v současně navrhované formě, beze změn, znovu president ČR Miloš Zeman, podepíše.  

                Ročně se pomalu blížíme k 1 milionu exekucí.

                Kolik exekucí postihlo občany od přijetí tohoto zákona? Pomalu jsme v počtu exekucí překročili počet občanů naší republiky. Vybrat byt a vyhodit lidi z bytu, bez bytové náhrady, to si v obdobném rozsahu nedovolili, ani komunisti. Že kapitalismus je špinavý a bezohledný režim, rvačka o práci, o peníze, či o holý život, již poznaly miliony našich občanů. Nemusíte dlužit nic, nebo pouze drobný peníz, ale věřitel si vás může stejně najít a tenhle režim se svými zákony, advokáty a exekutory, vás může stejně převálcovat k nepoznání. Ztratili jste práci? Tak to už jste na cestě............

                Výroba žebráků a bezdomovců,

                jak na běžícím páse. Výdobytky kapitalismu. Pro psy a kočky máme útulky se stravou, pro bezdomovce nemáme téměř nic, ani je nemusíme krmit. Církve na bezdomovce kašlou, aby jim neušpinili kostely a starají se především o své nahrabané a ukradené bohatství. Mnohdy nemají ani na to, aby si zaplatili dvacku, či padesátku za noclehárnu a raději mrznou pod mostem, či v kanalizačních šachtách. Krást, či žebrat, se každému z nich nechce. Praha chce bezdomovcům nabízet vestibuly Metra. To je řešení? Možná by uvítali, alespoň teplou polévku od našeho presidenta z Pražského hradu, aby neměli v tom vestibulu Metra, mimo zimy, ještě hlad.

                Politici i poslanci, zcela ignorují základní Lidská práva,

                které jsou součástí Ústavy ČR. Kde je právo na přijatelné životní podmínky, sociální a zdravotní zabezpečení. Že by se to dlužníků netýkalo? To v té ústavě není. Kde je ochrana rodin a kde je ochrana obydlí občanů? Kde je ochrana dětí, když vám exekutor pod dohledem policie vybrakuje, nebo zabaví byt? Poslanci navrhují zabavovat v bytech věci od hodnoty 1000,- Kč, ale to i ta starší pračka, nebo lednice, či novější televize stojí víc. Když už páni poslanci nerespektují ochranu obydlí, tak by měli respektovat přijatelné životní podmínky a odmítnout zabavování věcí, které jsou v 21. století běžným a nepostradatelným vybavením bytu, či běžnými pomůckami a umožnit pouze zabavování věcí nepatřících do běžného vybavení bytu, s prodejní hodnotou nejméně nad 3 000,- Kč. Co je to za pitomost, zabavovat lidem i postele na spaní?

                Jde o zlovůli, nebo nerozum politiků, či poslanců?

                Copak může dlužník věřiteli něco vrátit, pokud je zbaven bydlení, běžných domácích potřeb, možnosti vydělávat a vracet peníze? Co je to za nesmysl, možnost zabavovat bydlení při dluhu nad 50 000,- Kč. To není k smíchu, ale spíše k tomu, abyste pochybovali o zdravém rozumu našich poslanců a politiků. Ta trapná částka nedosahuje ani jejich měsíční příjem. Přitom hodnota běžného bytu v paneláku přesahuje milion korun. Zabývat se odnětím bytu, či nemovitosti k bydlení, se příčí logice, ale pokud by měl takový zásah do dlužníkova majetku přesto připadat v úvahu, tak jenom v případě, pokud by jeho dluh přesahoval nejméně polovinu prodejní ceny dané nemovitosti, či bytu, ve kterém bydlí, nebo chcete páni politici nadále pokračovat v okrádání našich občanů a vyhazovat je na ulici?

                O tom, že z velké části exekuce produkují

                nebankovní instituce, které nabízejí půjčky, bez ověřování možnosti splácení, či ověřování bezdlužnosti půjčovatele, není pochyb. Zejména se jedná o spotřební úvěry, nebo úvěry pro chudáky, nezaměstnané, staré občany, či mladistvé po dosažení 18 let. Opravdu musí občan hlídat své děti, které mohou podlehnout téměř všude inzerovaným mimobankovním půjčkám, aby se nedostali do spárů exekutorů? Máme vůbec zájem se v této společnosti bát těch, kteří na těch dluzích drze a bohatě vydělávají? A to se nejedná jen o advokáty, exekutory, ale především o ty, kteří tyto mimobankovní půjčky bez jakéhokoliv rizika poskytují. Proč politici a poslanci podporují společnosti, či jedince, kteří zneužívají Exekučního zákona bez jakéhokoliv rizika svého podnikání a zacpávají tisk a internet nabízením svých rychlých půjček, bez ověřování možnosti splácení dlužníkem a bez kontroly bezdlužnosti? Není už na čase vyloučit možnost uplatnění Exekučního zákona pro tyto společnosti, či jedince a nechat jim riziko návratnosti jejich půjček v rámci jejich podnikání? Pak by se chovaly zcela jinak!

                O tom, že exekutoři a jejich úřady,

                jsou vítaní dárci politických stran, či jednotlivých politiků, je veřejně známé a občané by měli velmi dobře sledovat, jaké zájmy prosazují jednotliví politici, právě při projednávání a schvalování novelizace Exekučního zákona. ČSSD slibovala, že omezí exekutory pomocí teritoriální působnosti, ale najednou, jako by se to z novelizace vytratilo. Asi nadále podporují hromadné skupování pohledávek za občany, exekutory, přestože mnoho občanů dluží za nájem, energie, odpady, či dopravu, protože jsou nezaměstnaní a nemají příjmy?

                Bude proto dobré sledovat

                čí zájmy budou zastávat poslanci hnutí Úsvit nové demokracie Tomia Okamury, které se prezentuje, jako skutečný zastánce práv občanů. Sledujme, jak politici plní svoje sliby, tedy, jak se staví k ochraně práv občanů. Volme pak jen ty politiky a politické strany, či hnutí, které budou skutečně prosazovat ochranu a zájmy většiny občanů, nikoliv exekutorů. Exekuční zákon má především chránit občany, věřitele i dlužníky, ale jeho účelem není, aby nesmyslně podporoval

                                          vysoké příjmy pro advokáty a exekutory,

                                            či poskytovatele nebankovních půjček.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jiří Čumpelík | úterý 3.2.2015 7:35 | karma článku: 23,90 | přečteno: 834x