770 mrtvých za týden naznačuje, že s koronavirusem nemůže být žádná dohoda

Nový ministr zdravotnictví MUDr. Jan Blatný nemá šanci na 100 dní hájení, naskakuje totiž do rychlíku a musí předložit některé svoje návrhy už příští týden.

Je potřeba udělat pořádek.

Navázat chytrou karanténu na okolní země a patřičně upravit funkci aplikace eRoušky tak, aby barevně ukazovala zda je občan bez nákazy - zeleně, zda se setkal s nakaženým, nebo je v karanténě - růžová, či je pozitivní - červená s tím, že bude především definováno místo, obchod, či provozovna, kde k nakažení občana došlo.

Na základě tohoto opatření,

by bylo možné zrušit uzavření restaurací, obchodů a provozoven, protože se odpovědnost přenese na podnikatele, či majitele obchodů a služeb s tím, že pokud v daném obchodě, či provozovně dojde k nakažení občana, bude provozovna uzavřena na 1 - 3 týdny, popřípadě zaplatí odpovídající pokutu. Bude tedy výhradně na provozovateli, jaká učiní opatření, aby se v jeho provozovně koronavirus nemohl šířit a bude také na něm, zda do své provozovny vpustí, či nevpustí osoby, které nemají nainstalovanou aplikaci eRoušku, či mají na eRoušce růžovou, či do konce červenou barvu. Totéž se týká rovněž větších podniků, institucí i sportovních klubů. Hlídat si to budou muset sami provozovatelé, podnikatelé, sportovní kluby, nikoliv stát.(kontrola aplikace eRouška u vchodu, dezinfekce, dodržování odstupů i regulace množství zákazníků, aby se netvořily fronty, pravidelné větrání provozovny i denní dezinfekce celé provozovny, atd.)

O tom, že je nutné zajistit provoz

státních a veřejných služeb pro občany tak, aby se nikde netvořily fronty, je snad pochopitelné každému. Roušky se musí nosit všude, tedy i mimo obce tam, kde je více lidí. Pokud občan kouří, či konzumuje jídlo a nemá nasazenou roušku, tak by měl stát, či sedět na místě, aby se nemíjel s ostatními občany. Není důvod zakazovat sportování, pokud sportovci budou mít při trénincích nasazené roušky, což není pro žádného sportovce nepřekonatelné omezení.   

Mnohem odbornější záležitostí

je způsob léčby lidí s koronavirusem, doporučené postupy, vhodné i méně vhodné léky, dosažitelné léky a především výsledky léčby. O tom se příliš nemluví, ale počet mrtvých stoupá i přes značnou snahu lékařů a proto je potřebné konzultovat způsoby léčby, výsledky a hledat optimální postupy, v rámci celé republiky i zahraničí. Jednou z otázek je souběžné použití vhodných antibiotik s antivirotiky přesto, že se jedná o virovou infekci. Nebojuje se totiž pouze proti virům, ale i proti vyvolaným bakteriálním zánětům. Představa, že zánět, či zápal plic vyvolaný chřipkovými viry se bude léčit pouze antivirotiky, nevypadá přijatelně, ale k řešení těchto odborných záležitosti máme odborné instituce a SÚKL. Důležité je, že úspěšná léčba přináší zkrácení doby léčby, což otvírá prostor pro příjem dalších pacientů.

O tom,

že je nutné zpřísnit kontrolu dodržování platných opatření není pochyb, jinak to nebude do Vánoc lepší. Zapomenuté nasazení roušky, či rouška pod nosem - do 50,- Kč, nenošení roušky - do 500,- Kč, neuposlechnutí pracovníka obchodu, či provozovny - do 1 000,- Kč. U ostatních porušení nařízení - do 5 000,-Kč s tím, že pokutu může uložit výhradně státní, nebo městský policista. 

Nelze pominou ´

že spousta lidí se léčí doma sami, protože potřebují chodit práce, či se starat o děti. Právě pro tyto občany, kteří nemoc přecházejí, bychom měli doporučit vhodné postupy léčby a poskytnout jim léky s tím, že v případě zhoršení stavu budou muset stejně do nemocnice. Bylo by dobré pokud by se našla firma, která bude dodávat ruční nádobky s kyslíkem pro domácí aplikaci, upravené tak, aby si občan dle potřeby aplikoval vzduch s kyslíkem a tím si ulehčil dýchání, což by pravděpodobně vedlo k zlepšení zdravotního stavu a k snížení zatížení nemocnic.

Kolektivní imunita

či tzv. promořování není řešení, ale nesmysl, což mohou potvrdit ti, kteří museli zemřít. Omezení pohybu občanů, tedy jejich kontaktů ve dne a nyní ještě v noci je logické ve smyslu, že bez kontaktů, není přenos virů, ale blíží se Vánoce a proto ze sociálních a ekonomických důvodů, 

nemůže být úplný Lockdown vhodným řešením.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jiří Čumpelík | čtvrtek 29.10.2020 12:35 | karma článku: 8,88 | přečteno: 439x