Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

JN

Gratulace k titulu - i přes tu obrovskou sobotní ostudu byla Slavia v letošním ligovém ročníku nejlepší (což prokázala i dnes jednoznačnou výhrou nad Jabloncem) a titul si její hráči zaslouží.

MP

Mně je jako fanouškovi Dukly celkem fuk, co se děje tam nahoře. Jen se musím smát, že se teď Sparta tváří jako že ona a její "fandové " jsou čistí jako lilium. Jelikož bydlím nedaleko jejich stadionu, tak vím, jak se tam ta ožralá sběř chová. Je fakt, že lavička Slávie je asi nejhorší (ten Řehák to je fakt psychpat). Na druhou stranu lavička Sparty má výhodu, že se s nikým v podstatě nedomluvi a z nadávek v tom třetím jazyce, kterým se derozumívají, umí říct tak nanejvýš f... U

JJ

Ano, je to ostuda, průšvih a exces, který svou intenzitou a rozsahem překročil všechny dosavadní výstřelky diváků, ano je to věc odsouzeníhodná, zavženíhodná a všichni aktéři si zaslouží ty nepřísnější tresty. Ovšem "tragédie antických rozměrů"??!! Pokud vás nepotkalo za celý váš život nic horšího, tak jste opravdu šťastný člověk. Pokud vím, tak nikdo nezemřel a nikdo nebyl vážně zraněn. I ten sparťanský golman, který byl ze zpráv těsně po utkání údajně zralý na hospitalizaci na psychině a "ponese si z toho následky po celý život", včera odchytal skvěle utkání proti Plzni a nezaznamenal jsem, že by se na něm ta "tragédie" nějak výrazně podepsala. Ano, ta situace má mnoho příčin a jejich výčet by zabral nejeden blog a debatu a ano, následky mohly být tragické. Ale, naštěstí a chvála Nejvyššímu, nebyly. Naopak, je to impuls, který může celou tu problematiku pomoci začít radikálně řešit a posunout ji k nějakým opravdu smysluplným a účinným opatřením.

Slušní fanoušci, hráči a funkcionáři, kteří udrželi své emoce na uzdě, se nemají opravdu za co stydět. Slavia je teď pod palbou a myslím, že vzhledem k chování některých hráčů, realizačního týmu přímo na lavičce, včetně trenéra, lidí, kteří jsou odpovědní za pořadatelskou službu, ale i Tvrdíka samotného, naprosto oprávněně. Ale proč by se měli stydět lidé, jako vy, moje dcera s manželem a dětmi (vnučka ještě nedávno oblékala dres v jednom z žákovských kolektivů), STYDĚT? Oni přece jen mají rádi fotbal a to nejlepší a nejsportovnější, co v něm bylo, je a věřím, že i bude. Je to sice průšvih, ale "tragédie" opravdu vypadá jinak. Já opravdu nevidím žádný vážný důvod, proč titul, pokud to Slavia už nakonec nějak ukope, neoslavit a neradovat se z něj.

Nejsem ani Slávista, ani Sparťan a dnes už sleduji (nejen)naši ligu jen zpovzdálí a fandím Zlínu, protože se kolem toho motají moji kamarádi a spousta z nich je ráda, že se tady liga hraje. Samozřejmě také protože su patriot, ale jinak si raději dojdu k nám, na krajskou soutěž.

OD

O91t62a 91D47v15o76r78a79k

13. 5. 2026 20:20

Já s vámi vesměs nesouhlasím, ale myslím, že jste to napsal naprosto přesně. A to píšu jako celoživotní fanoušek Sparty. Proboha vždyť je to sport a ne žádná válka. Většina mých kamarádů fandí Slavií a derby pro nás byl vždy svátek.

JK

J59a71n 16K80y50š75k76a

13. 5. 2026 17:29

Jsou v životě lidském okamžiky (tři minuty), které dokáží otočit průběh "dějin" (fotbalového klubu) na léta dopředu. Říká se jim "mávnutí motýlích křídel". Představuji si, co by se stalo, kdyby to slávističtí fanoušci "vydrželi" ty tři minuty a na hřiště vběhli až po závěrečném hvizdu. To by bylo bývalo všechno oukej, nikdo by se nepohoršoval a nadále by slávistický kočár pelášil kaňonem černým kolem bílých skal?? Fakt mi to chcete nakecat?? Ne, v té klubové politice vůči "fanouškům" bylo něco velmi, velmi shnilého už několik let. Teď se hnis provalil a všichni bědují, jak je to zlé. Ale ten hnis, ta tekutá nenávist tam byla už předtím, že ano.

Z toho pohledu vnímám to, co se v derby mezi dvěma pražskými "S" událo jako VÍTANOU KATARZI, která, pokud bude uchopena správně, může mít velmi OZDRAVNÝ ÚČINEK. A jsem velmi rád, že ta katarze Slávii i nás ostatní fotbalové fanoušky přišla ještě docela levně, protože mohlo dojít k tragédii, ke ztrátám lidských životů, k těžkým zraněním. Co jsou proti tomu čtyři zápasy bez diváků, co je proti tomu pár desítek miliónů, které nepřiplují do klubové kasy??

Panu Tvrdíkovi držím všechny palce, protože TEĎ PRÁVĚ má šanci ukázat, co v něm je a zda dokáže situaci otočit tak, aby se Slavia stala vzorem, jak se alespoň přiblížili ke kultuře na stadionech západní Evropy.

Foto

Sleduji toto celé fotbalové dění jen z povzdálí.

Z toho, co jsem teď zaregistroval soudím, že probléme klubu se stala fanouškovská skupina Tribuna sever. Ti si vytvořili svět sám pro sebe, měli své vlastní webové stránky, které po incidentu rychle vymazali. Mimo jiné tam prý i nabízeli trička s nápisem Smrt Spartě. Klub nad těmito lidmi ztratil kontrolu, rezignoval a to se mu vymstilo. K těm divokým scénám na hřišti nedošlo nějak spontánně, bylo to předem naplánované a připravené. Svědčí to o tom, že se část fanoušků před koncem zápasu schovala v hledišti pod plachtu a pak vylezla ven se zakrytými obličeji. S těmi pak vyběhli na hřiště, útočili na hráče Sparty, házeli pyrotechniku i mezi fanoušky Sparty v hledišti. Tribuna sever se tak stala vředem na těle klubu Slávie, vedení klubu to dlouho tolerovalo a to se mu teď vymstilo.

Foto

Lídr Tribuny Sever se teď vyjádřil, že to byla jeho chyba, protože vyzval fanoušky k oslavě příliš brzo, prý to bylo o pár minut dřív. Takže, pokud by tedy fanoušci vběhli na hřiště o něco později, bylo by vše v pořádku. A co ty zahalené tváře, napadání hráčů soupeře a házení pyrotechniky mezi diváky soupeře?

Lídr obvinil Tvrdíka, že teď obrátil o 180 stupňů, vinu háže na Tribunu Sever a jemu přes média poslal doživotní zákaz vstupu do Edenu. Ujišťuje fanoušky, že nenechají Tribunu Sever padnout a udělají vše pro to, aby se na fotbal dostali bez nedůstojných podpisových formulářů a nelegálních snímačů obličejů.

Ten člověk se chová, jako kdyby mu fotbalový klub Slávia patřil.

Foto

Váš článek mi připomněl, proč nejsem a z morálních důvodů nemohu být příznivcem Slavie.

Ten asi nejkřiklavější důvod uvádíte sám. Řada příznivců Slavie (to se netýká jen Vás, podobně je na tom třeba Jakub Prachař, řeporyjský starosta Pavel Novotný, František Ringo Čech a jiní) se opájí svými iluzemi o jakési mysteriózní „noblese“ a o „klubu intelektuálů.“ Bohužel noblesa a intelektuálové ve spojení se Slavií existují právě pouze v těchto představách. Řada příznivců Slavie mává více než dvacet let rukou nad chováním svých soukmenovců a dosavadní excesy bagatelizuje, popř. tvrdí, že „nic neviděli.“

Viděl jsem například rozhodující utkání ve španělské lize, kde Barcelona získala titul a její příznivci zůstali na svých místech a nikdo na hrací plochu nevbíhal a neohrožoval hráče ani příznivce soupeře.

Slavia si ráda verbálně hraje na velkoklub, avšak kulturou svých příznivců je hodně, hodně nízko.

MB

M38i36l29a40n 93B20í55l35e34k

13. 5. 2026 17:37

"...A ano – svůj díl viny má i rozhodčí a selhání pořadatelů včetně bezpečnostní agentury..."

Já bych nebyl tak shovívavý. Vědělo se už dlouho o nevyzpytatelnosti TS, nebylo tajemstvím, že mezi fanoušky jsou i sígři. Derby je vždy třaskavé, v tomto případě ještě navíc šlo přímo o zisk titulu - rizikovější zápas si na našich trávnících těžko představit. A bezpečností opatření...žádná. Takže tady jde asi ne díl, ale celá vina na hlavního pořadatele a jeho nepochopitelné selhání.

Foto

Slavie zřejmě titul vyhraje, ale neni co slavit, přitom stačilo počkat pár minut, ale i tak, kdoví, zda by se nedělo to samé. Když je soupeř nepřítel neberou se ohledy. A co se hráčů týče, Chorý vzorně naplnuje svoje jméno.

Foto

Se zájmem a smutkem přečteno. Vnímám to stejně. To se nemělo stát, ale stalo. Svého druhu tragédie. Za článek

  • Počet článků 290
  • Celková karma 18,98
  • Průměrná čtenost 1096x
Pokud svoboda něco znamená, znamená to "právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet" aneb co si myslíš o sobě ty, je mnohem důležitější, než to, co si o tobě myslí ostatní...

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.