Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

VF

Ano, máme možnost mít to, co chceme.

A osobní zážitek z té doby? Stála jsem nad postýlkou dvouletého syna a měla jsem strach, co bude dál. Můj tatínek to moudře zhodnotil - "ti navrchu si vymění funkce, naše republika o něco zchudne a my se dál musíme starat o sebe sami". Život není film.

7 0
možnosti
Foto

A co jste ráčil chtít Vy? Splnilo nebo nesplnilo?

1 0
možnosti
Foto

Film jsem neviděl, ale chystám se. V té době mi bylo 13 let, tak si už lecos pamatuju, tak uvidím, co si pamatuju, ale pamětníci z mého okolí mají z filmu pocity řekněme...různé

5 0
možnosti
Foto

Tak to jsme byli stejně mladí. Z té památné noci si pamatuji hlavně to, že jsem toho moc nenaspal.A ráno mne budila plačící babička se slovy: "Jiříčku, bude válka..."

2 0
možnosti
Foto

Mě osobně se Vlny líbí hodně. U historických filmů (Vlny už historie jsou), nebude nikdy přesně popsáno přesně jak to tehdy bylo. Každý filmař do svého filmu vloží své sdělení, svůj pohled na danou část dějin, kterou si nastudoval a po svém převyprávěl. Já osobně tu dobu, stejně jako Mádl, nezažil. Ten film mě "donutil" si o té době opět něco více zjistit a doplnit si svůj vlastní obraz.

K tomu, kolik Ukrajinců bylo na fotbalovém zápase a o autocenzuře v rozhlase televizi se vyjadřovat nechci. Tady ty dovětky jste mohl vynechat. Jinak jste napsal zajímavý článek.

6 1
možnosti
Foto

Máte pravdu. Ten včerejší fotbalový zápas by si zasloužil samostatný článek. Je smutné, když na zápas naší reprezentace je víc fanoušků hostujícího týmu než domácích fanoušků. To se může stát snad jedině u nás ...

5 0
možnosti
Foto

To je zase blábol. Takže když ČT nesmí nic proti vládě, tak za Babiše ho pořád podporovala? Nezameňujete Vy prostě strany a nevíte co je to vláda a co opozice? Prostě to máte v hlavě nějak pomotané. Ale co se v mladí naučíš, to ve stáří najdeš. U Vás to s propagandou platí dvojnásob.

4 8
možnosti
JZ

No v ČT a ČRo dostávají prostor i opoziční politici na rozdíl od komunistické éry. Tak proč lžete?

16 8
možnosti
JK

Protože to mají tito bohužel ,,občané" ve své pokřivené povaze, nebo v popisu práce.

7 7
možnosti
Foto

Jestli máte rád filmy, pojednávající o období okolo začátku normalizace, doporučuji Vám slovenský film Rukojemník (v české verzi „Jak jsme hráli čáru“). Oproti Pelíškům, které popisují relativní pražskou selanku, je o poznání drsnější, odehrává se na slovenském venkově poblíž hranice s Rakouskem.

3 0
možnosti
Foto

Děkuji za tip. Filmy pojednávající o tomto období cíleně nevyhledávám, ale letos se to tak nějak sešlo. Tenkrát jsem byl dítě a o politiku jsem se samozřejmě vůbec nezajímal. Vojáci sovětské armády, kteří byli dočasně umístěni i poblíž mého rodného města byli součastí našich všedních dnů. S Rusáky a s Ukrajinci se čile obchodovalo a obchody pro "sověty" byly zásobovány tehdy mnohem lépe než koloniál v naší ulici. Jezdili jsme tam nakupovat cca tak často jako teď jezdíme do Kauflandu. Jednou za 14 dní jsem tam s rodiči jezdil nakupovat. Plzeňské pivo, uherák, kaviár, sladkosti, ovoce i zeleninu. Nejvic se však od "Rusáků" nakupovala nafta a benzín. A ještě si pamatuji, že jsme chodili do vojenského prostoru Milovice, Jiřice a Lipník chodívali na houby. Nosili jsme domů plné koše, protože ne každý měl odvahu ty houby tam hledat

4 1
možnosti
JK

Tvrzením "kdo není hluchý a slepý, tak to vidí" se zdůvodňovalo snad úplně všechno od existence Boha až po údajnou prohnilost zkaženého Západu. Tož vítejte v 21. století, my už nejsme v žádném středověku, žejo.

2 0
možnosti
  • Počet článků 276
  • Celková karma 14,10
  • Průměrná čtenost 1115x
Pokud svoboda něco znamená, znamená to "právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet" aneb co si myslíš o sobě ty, je mnohem důležitější, než to, co si o tobě myslí ostatní...

Seznam rubrik