Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
V77l22a41d40i15m14í37r 51H84r21u59b28ý
To podstatné: z odhadovaných 4,2 mld., které bude (prý) snížená sazba stát /3,0 je zastaralý odhad/ spolkne minimálně 2,2 mld. zdravotnictví, přesněji pojišťovny. Ono se totiž sníží DPH i na plně hrazené léky. A těch nakupují pojišťovny za 40 mld. (+kompenzace příplatků důchodcům - nad 2500 ročně)
Jen na okraj: 3. sazba je pouhou vějičkou. I kdybychom celé 4,2 mld. rozpočítali na obyvatele ČR, bylo by to 400 Kč na obyvatele ročně (bez pojišťoven 200 Kč). Tedy 33 Kč/měsíc (reálně méně než 20 Kč/měsíc). Stojí to za udělení možnosti podvodů a za obrovské papírování na straně prodejců i státu?
A drobnost: Přestože takto dostane zdravotnictví dárek ve výši před dvě miliardy, natahuje ministr zdravotní (ČSSD) ruku k naší státní kase: Dej. A zdůvodnění dalších výdajů státu? Typické pro ČSSD: Je to v koaliční smlouvě! Důvod jak hrom.
P62a94v69e81l 33K47u93c86h47t19a
Nemáte to tam u elasticity dětské výživy obráceně ?
M79i41r70o20s79l21a38v 46M19a87c20e55k
DPH je slepou uličkou jako celek. Mělo by být bez náhrady zrušeno
P36a37v86e12l 27K15u12c70h46t80a
A co navrhujete - vrátit se k dani z obratu nebo americký systém? To by mě docela překvapilo. My "marxisté" jsme toho názoru, že např. v systému daně z obratu byla cenová úroveň 1.skupiny výroby podhodnocena a naopak. Nehledě na další problémy.
R24a55d57o89v27a58n 97P76a25j10o76n68k
Zajímavé a rozumné čtení, děkuji za Váš blog a ode mne karma.
- Počet článků 16
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 996x


















