Deník bruselského úředníka: Díl druhý-ČR by měla platit i muslimům

Evropská komise se bedlivě zabývala zněním zákona  č. 428/2012 Sb. o majetkovém vyrovnání s církvemi a rozhodla se využít všech intervenčích mechanismů k tomu, aby tímto zákonem nebyly pošlapány principy multikulturalismu, na nichž budoucnost jednotného evropského superstátu stojí. 

Vzhledem k tomu, že k prvním zásahům do církevního majetku došlo na vašem území již za tzv. josefínských reforem koncem osmnáctého století, je potřeba myslet i na náboženském subjekty, které na území dnešní Evropské unie působit nemohly. Je neoddiskutovatelným faktem, že střední Evropa (zvláště pak Rakousko-Uherská monarchie) v dobách minulých nepřistupovala k islámu zcela korektně.

Důkazem mého tvrzení je i skutečnost, jak daleko museli mírumilovní Osmané v čele s Mustafou roku 1683 zajít, aby vůbec mohli svým náboženstvím obohatit obyvatele Vídně. Rakušané se tehdy zachovali naprosto xenofobně a odmítli návrh velitele Osmanů, aby konvertovali k islámu. Po splnění této podmínky by Mustafa nabídl Vídni nenásilné ukončení obléhání města. Je třeba přijmout odpovědnost za nepřijatelné chování našich předků, kteří, jak jsem zmínil, dohnali islámské věrozvěsty svým chováním, které je v přímém rozporu s myšlenkou dnešního multikulturalismu, k užití vojenské síly!

Kdyby se tehdy Vídeňané rozhodli hosty přijmout a nechali se obohatit o jejich kulturu, jako to děláme dnes my, byl by islámský majetek o sto let později předmětem josefínských reforem a tudíž by se dnes Česká republika, jakožto nástupnický stát monarchie, musela s muslimy vyrovnat. Ale my jim nedali ani šanci, aby zde mohli své náboženství šířit! Křestané (zvláště pak římskokatolická církev) měli po dlouhá staletí na víru v našich končinách (až na čestné výjimky) monopol. Toto zjištění naplňuje skutkovou podstatu nekalé konkurence a tehdejší úřad pro hospodářskou soutěž (či jiná instituce, v jejíž kompetenci regulace monopolů byla) měl zasáhnout.

Navrhl jsem vytvoření nezávislé komise, jejímž úkolem je kalkulace hypotetických škod, které islámu xenofobním přístupem Rakušanů vznikly. Evropská komise vyčlenila za tímto účelem z volných prostředků osm milionů euro. Výsledkem by mělo být vyčíslení majetkové újmy muslimům a České vládě bude (v rámci budování multikulturalistické společnosti) Komisí nařízeno vyrovnat se se všemi náboženskými subjekty.

Dosavadní zákon je z mého pohledu pošlapáním evropských hodnot a pokryteckým odvrácením pohledu od historických souvislostí, které se Česku právě nehodí. Tímto gestem zároveň našim hostům ukážeme, že si umíme přiznat chyby, které jsme v minulosti udělali. Tento zodpovědný přístup Komise také ukáže příštím generacím, že se nevyplácí xenofobně odmítat nové kultury. Musíme podporovat evropské blaho. Multikulturalismus je jednou z cest k tomuto cíli.

 

Profil bruselského úředníka a další články na Facebooku. 

Deník bruselského úředníka


 

Jmenuji se Regere Dividitur. Pracuji v Bruselu již dvě desetiletí. Do svého úřadu jsem nastoupil rovnou ze stáže pro jednu z institucí Evropského společenství. Již na gymnáziu jsem pochopil, že základem fungování lidské společnosti je solidarita, spolupráce a spravedlivé rozdělení veřejného bohatství. Teprve na vysoké škole mi došlo, že zmíněné je možno praktikovat jen v sounáležitosti s pravidly udržitelného rozvoje a že je nutné pomoci přírodě v boji s bezohlednými lidmi.
Ve svém úřadě bojuji za vaše blaho. Nejsem sice nikým volen, ale má to svůj účel. My v Bruselu zastáváme názor, že volený politik svá rozhodnutí vždy podřídí krátkodobým zájmům svých voličů. My ne. My se zodpovídáme jen svému svědomí, integraci a silné Evropě a tu můžeme vybudovat jen, když budou naše pozice v úřadě silné, pevné a neotřesitelné. Máme společný zájem. Blaho evropské společnosti. Nevadí nám, že některým našim krokům občané EU nerozumí. I oni totiž jednou pochopí, že nám šlo vždy jen a jen o štěstí jednotné Evropy.

 

Autor: Jindřich Husička | neděle 28.7.2013 17:58 | karma článku: 27,51 | přečteno: 1442x
  • Další články autora

Jindřich Husička

Hlavu vzhůru

2.4.2020 v 16:53 | Karma: 14,21