Arrow

Verdikt: Průměrné mstitelské řemeslo, kterému ale chybí nadhled, hlubší náboj a máloco z něho se vám dostane pod kůži do té míry, abyste si na to za týden opět vzpomněli, případně se k tomu vraceli.

Z ostrova, kde prošel vším možným a mnoho se toho naučil, se nám do městečka vrací synek bohaté rodiny, mladý pán Oliver Queen. Pět let (nebo kolik vlastně) strávil v divočině, denně mu šlo o přežití a musel se spolehnout většinou jen sám na sebe.

Kromě toho také přichází s úkolem, respektive posláním. Jeho tatík mu totiž (než si prohnal hlavou kulku, protože na člunu nebylo dost jídla a chtěl, aby přežil jeho syn) předal notýsek. Ten je plný jmen. Jmen lidí, kteří podle všeho městu Starling City zrovna neprospěli. A je Oliverovým úkolem napravit otcovy chyby a než s těmito lidmi vyrovná účty, namířit na ně luk s šípem a prohlásit památnou větu: „Zklamali jste tohle město.“ (tohle mu otec nepřikázal, je to čiště Oliverův modus operandi)

Rozbíhá se nám tak klasický příběh poznamenaného a změněného mladíka, který se vrací domů s posláním a je nucen vést dvojí život, který musí samozřejmě tajit před každým, hlavně před svou rodinou. Za prvé kvůli humbuku, za druhé proto, že nitky toho, co musí napravit, vedou, jak se zdá, i do vlastních řad.

Co vítám jako první je skutečnost, že Oliver nedisponuje zvláštními schopnostmi. Protože byl vypuštěn prakticky ve stejný moment jako nová verze Flashe, má u mě zatím aspoň jeden bod navíc (může se to změnit, Flashovi jsem zatím moc nedal).

Skutečnost, že se nemusí starat o zázemí a nemá problém vybudovat si v bývalé otcově ocelárně jakési bat-sklepení, vyrovnal celkem sympatickým zdrháním svým osobním strážcům. Ty mu zařídila starostlivá matinka Moira v momentě, kdy to začíná vypadat, že samozvaný strážce města (později s přezdívkou Kapuce), se specializuje na bohaté lidi.

Ovšem ať se na to dívám z jakékoli stránky, Arrow je stále trochu prázdným počinem. Za prvé se pořád tváří hrozně vážně a drsně a je tu minimum nadhledu, trochy toho humoru a jakéhosi šmrncu. Celkově mi svým designem hrozně připomíná Ve službách FBI, kde ovšem nechybí funkční chemie mezi postavami, jsou velmi dobře napsané a tvůrci se nebojí na diváka vždycky trochu bokem spiklenecky mrknout a nebrat se zcela vážně.

U Arrowa mám často hrozný problém rozeznat, jestli postavy mluví S jinými postavami, nebo jestli postavy mluví pouze NA jiné postavy, aniž by vlastně záleželo, jestli jejich repliky také něco sdělují.

Co mi po konci první série zůstalo v hlavě, je akorát vyčnívající postava lehce roztržité, ale velmi sympatické hackerky Felicity Smokeové.

Ano, seriálem se táhne velké Spiknutí. Spiknutí mnoha mocných, kteří určitě chtějí vyvést něco hrozně ošklivého a jehož někteří členové se vzbouřili a kvůli tomu je někdo odpráskl nebo jim vyvedl něco podobně odporného.

Ale vzhledem k tomu, že několik postav, které jsou považovány za mrtvé, bude asi někde naživu (aby se pak zázračně objevily) a další skupinka to bude nepochybně táhnout na obě strany, protože chtějí ochránit kohokoli v dosahu a přitom hrdinsky zemřít, už mě to nějak zvlášť nezajímá. Jo, kvůli Felicity si asi ještě další série proklikám, ale kromě několika screenshotů a možná wallpaperu s herečkou toho po Arrowovi asi moc nezůstane.

PS: Připomínat na začátku každého dílu, že se hlavní hrdina jmenuje Oliver Queen, má něco do sebe tak třikrát čtyřikrát, ale pak nám mohli tvůrci klidně říkat normální: "V minulých dílech...."

Autor: Jonáš Jenšovský | pondělí 4.5.2015 20:50 | karma článku: 5,23 | přečteno: 237x