2 $ocky

Odlehčená verze The Apprentice vedeného Donaldem Trumpem? Proč ne…

Kdyby se mi nepřipletla pod ruku správa několika webů zaměřených na seriály, asi bych se k téhle vtipné souhře dvou holek, Korejce, černocha a Ukrajince nikdy nedostal. A to by byla škoda, protože jde o kousek vtipný a taky celkem poučný.

Max Black pracuje v bistru jako servírka. Kromě vlastní práce taky rozšiřuje sortiment obchodu domácími dortíky, které jsou velmi oblíbené a stále žádané.

Všechno by běželo v celkem zaběhnutých kolejích (a nebyl by důvod o tom cokoli točit), nebýt Caroline. Caroline Channing je dcera místního boháče, který ale zbohatl na Ponziho schématu, které na něj zrovna prasklo. On i jeho dcera tak museli velmi svižně opustit svůj dům i luxusní způsob života a Caroline žádá o práci servírky právě v bistru, kde pracuje Max.

Samozřejmě, že nejdříve se tato zbohatlická slečinka dostkrát pořádně spálí, protože není schopná udělat ani čokoládu se šlehačkou. Ovšem když narazí na Maxiny dortíky, je to příležitost pro její schopnosti. Navrhne totiž Max založení vlastního podniku. Není v tom zase takový problém – obě holky musí jen splašit počáteční kapitál na pronájem místa a vybavení.

Caroline sice není ani omylem holka do nepohody (to má na starost Max), ale má obrovského obchodního ducha, vidí příležitosti, pozná kvalitu a umí argumentovat v obchodních jednáních. Max sice pořádně neví, kdo jsou její rodiče, zná každého dealera trávy v New Yorku a o panenství přišla někde v dodávce, ale umí se o sebe postarat s minimem prostředků a kromě toho dělá ty naprosto perfektní dortíky.

Tyhle dvě holčiny pak tvoří dohromady silný obchodní tým, jen si celkem často musí dodávat odvahu postoupit vždycky o krůček dál a není to jen Max, kdo se musí postavit novým výzvám. Lehce mi to připomnělo reality show The Apprentice, kterou pořádal svého času Donald Trump. Tam šlo taky o budování obchodního ducha, ale na mnohem vážnější notě. 2 Socky přistupují ke stejnému tématu s mnohem větším humorem, ale poselství o tom jít si za svým snem a nevzdávat se u překážek, stejně jako se nenechat rozhodit zlým slovem okolí, tu zůstává také. Příjemným detailem je skutečnost, že na konci každé epizody je ukázána výše jejich společného konta, takže jde opravdu o to dostat se na konkrétní sumu a slova o cíli tak nejsou jen slova.

Navíc postupem času (hodnotím po první sérii) si obě holky předávají vzájemně něco ze svých osobností, takže „výuka“ není jednostranná a mění se i Caroline.

I další postavy jsou navržené velmi dobře, aniž by působily uměle. Han jako korejský vedoucí bistra, ukrajinský kuchař Oleg, který vždycky při výdeji jídla utrousí sexuální narážku na jednu z holek, nebo světák Earl, který má na starosti kasu.

Chvilkama si říkám, jestli jim nedělal konzultanta Richard Branson.

Autor: Jonáš Jenšovský | pondělí 27.4.2015 11:19 | karma článku: 9,37 | přečteno: 519x