Záchranářům Šumavy odjinud

Množství inteligence na Zemi se nemění, pouze počet lidí vzrůstá. Toliko jeden z Murphyho zákonů, na který jsem si vzpomněl, pročítaje si vzrůstající množství mailů, apelující k odmítnutí možného zákona o Šumavském národním parku. 

Toho zákona, se kterým souhlasily šumavské obce, Jihočeský i Plzeňský kraj a Senát ČR. Napříč politickým spektrem, od levice po pravici.  Zřejmě jsou to všichni gauneři gaunerů, jejichž jediným cílem je zničit Šumavu.  A se mnou přichází zákon, slavná věta, která však eko džihádistům z Duhy nahání v případě Šumavy slzy do očí. Vždyť o co bojovat, když by nebylo bojiště. Rád bych klukům a holkám z Duhy, co na Šumavě nebydlí, ale výborně jí rozumí, vzkázal. Ani v jednom z mailů a jsou jich snad stovky, není podpis, včetně nějakého kontaktu či nedej Bože telefonního čísla. Všechny maily začínají „ Vážený pane poslanče XY“. Když už spamujete,zkuste občas prohodit oslovení, normální člověk osloví někdy „Vážený pane, někdy“ Dobrý den“ a tak. Tady je ve stovkách mailů naprosto stejné oslovení. Posílejte vaše spamy rozumněji, opravdu si mám myslet, že když přijde 12 mailů v rozmezí  10 minut před jedenáctou večer,že se jedná o náhodu a vše posílají občané, kteří před sklonkem dne jsou v nervu z toho, jak to dopadne na Šumavě? Lživou propagandu máte zmáklou dobře jako Goebbels, technika chce trochu poladit. Zvláštní také je, že maily nejsou od lidí, kteří na Šumavě žijí 24 hodin, celý život, když už tedy vůbec pisatelé napíšou alespoň obec, kde by snad měli bydlet. Šumavákům by zřejmě více vyhovovala jasná pravidla, než neustálý chaos a starost zelených fanatiků či novinářů ze stranického tisku ANOfertu  z druhého konce republiky. Běžní lidé, masírovaní zelenou ideologií jí občas podlehnou. Je to stejné jako, když občas někdo řekl, že to ten Lenin myslel dobře, jen to úplně nevyšlo. Já myslím, že nemyslel. Hnutí Duha má Šumavu jako své fanatické bojiště, což jim dává smysl existence. Šumava zasluhuje jasný zákon a pravidla na dlouhou dobu dopředu, která stanoví, co se může a co ne. Na Šumavě žijí kupodivu i lidé, stejně jako po staletí dříve. Na Šumavě uschlo díky nebetyčnému experimentu zhruba 4 000 000 stromů, asi je to málo. Na Šumavě jsem vysázel nějaké stromky a nebyl jsem sám. Ani v jednom ze stovek mailů nestálo,co ten milovník Šumavy pro ni udělal, kromě toho,že ji miluje. Miluju tě zlatíčko, ale nic po mě nechtěj, to je hodně sobecké. Když jsem se ptal pracovníka NP Šumava, zdali tam někdy byli sázet ti, kterým Šumava „tak moc“leží na srdci, že se jezdí poutat ke stromům a pořádají demonstrace, řekl stručně. Nikdy nikdo. Jestli někomu záleží opravdu na Šumavě a je ochoten udělat víc, než psát výkřiky typu „Zachraňte Česko, zachraňte Šumavu“, vezměte si holiny a jeďte sázet stromky. Budou vás bolet záda a ruce, ale budete mít pocit,že jste Šumavě opravdu pomohli.

 

Autor: Jeník Pešek | čtvrtek 2.10.2014 11:53 | karma článku: 27,89 | přečteno: 771x

Další články autora

Jeník Pešek

Pumpičkářům STOP, ani metr cyklostezky

Mihne se to kolem vás, skoro sejme, dres jak papoušek Kakadu,zpocené pamprsky pod trenkama, aby ho nebolela sedínka, kokos na hlavě a brejle na čumáku.

5.2.2021 v 9:44 | Karma: 48,19 | Přečteno: 19165x | Občanské aktivity

Jeník Pešek

Kopáči lepších zítřků

Ve světle včerejší přetahované o mikrofon ve slovutném parlamentu českém ta zpráva nepůsobí nijak zajímavě.

22.1.2021 v 11:53 | Karma: 22,52 | Přečteno: 828x | Politika

Jeník Pešek

Už abychom umřeli, konečně budeme ráji

Aktivisté mi vyhlásí fatwu, humanisté půjdou zvracet na záchod, lidé mající pocit, že titul je trvalá součást jejich příjmení,budou šermovat tabulkami z excelu.

6.5.2019 v 13:07 | Karma: 33,67 | Přečteno: 1067x | Občanské aktivity

Jeník Pešek

Parkovací vyhláška v Českých Budějovicích komplikuje život a je složitý paskvil

V centru města bydlím celý život, víc než čtyřicet let, z toho cca 35 let v jednom domě. To mě myslím dostatečně opravňuje k tvrzení, které je nadpisem článku.

22.11.2017 v 8:39 | Karma: 14,44 | Přečteno: 436x | Politická aréna - pro politiky

Jeník Pešek

Naše Kačka socdemačka III.

Přiznám se,že naše Kačka socdemačka je prostě úkaz, kterému konkuruje snad jen dvouminutový klip bratra Bělobrádka se snaživým Peťou Gazdíků končíce tak teplým lidským pohledem, že se bojím, jestli pokračování dají děti pod 18.

1.6.2017 v 11:58 | Karma: 34,08 | Přečteno: 914x | Politika

Nejčtenější

Herci, sportovci i politici. Podívejte se na VIP, které dorazily na rozlučku s Bartoškou

21. května 2025  10:54

Nejen známé tváře z uměleckého světa se přišly v úterý večer rozloučit se zesnulým prezidentem MFF...

Křišťálové glóby a nezapálená cigareta. Bartoškovi vzdávali lidé hold sedm hodin

20. května 2025  6:30,  aktualizováno  17:01

Široká veřejnost se v úterý naposledy rozloučila s Jiřím Bartoškou. Pražské Rudolfinum bylo pro...

Šok a ticho. Evropští lídři po telefonátu Trumpa s Putinem nevěřili svým uším

20. května 2025  20:37

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a evropští lídři oněměli poté, co se s nimi americký...

Tragicky zahynul moderátor počasí v České televizi Jan Šrámek

19. května 2025  12:44,  aktualizováno  13:37

V sobotu odpoledne při nehodě v italských Alpách zemřel dlouholetý meteorolog a moderátor počasí...

Válečná loď se při spuštění na vodu rozbila. Kim Čong-un přihlížel a zuřil

22. května 2025  7:24,  aktualizováno  9:23

Kolaps sebeúcty, nedbalost, trestný čin! Tak zuřil severokorejský vůdce Kim Čong-un, který...

Sítě soptí, že propalestinského aktivistu nabralo auto. Co se ale dělo předtím?

24. května 2025  17:50

Sociálními sítěmi koluje hojně odsuzované video z další napjaté situace z propalestinských...

RECENZE: Její pastorkyňa, v níž chlastá a smilní celá ves. A nic víc

24. května 2025  17:30

Španělský režisér Calixto Bieito, jenž klasická díla zaplňuje násilím a sexem, inscenoval v...

V Liberci při posunu vykolejil vlak. Regionální trať stála

24. května 2025  14:10,  aktualizováno  17:15

V Liberci v sobotu před polednem při posunu vykolejil vlak, nikomu se nic nestalo. Na síti X o tom...

USA na MS v hokeji 2025: program, úspěchy a vzájemné zápasy s Čechy

24. května 2025  16:55

V loňském roce poskládali silný tým, v Praze ale na medaili nedosáhli, když ve čtvrtfinále vypadli...

Palačinky, popcorn nebo zmrzka? Otestujte si parádní retro pomocníky
Palačinky, popcorn nebo zmrzka? Otestujte si parádní retro pomocníky

Chystáte narozeninovou oslavu, dětskou party nebo si třeba jen chcete ozvláštnit víkend? Ve spolupráci se značkou Ariete jsme si pro vás připravili...

  • Počet článků 32
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1589x
Jihočech každým coulem

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.